Dlaczego mielibyśmy nie woleć być ptakami, np. typu kawki,

wróble, synogarlice, papugi, niż nieharmonijnymi, bezmyślnymi ludźmi cywilizowanymi? To jest jasny cel do osiągnięcia. Zostaje tylko pytanie, jak go osiągnąć. Wydaje się, że najprościej jest przestać się ludziom rozmnażać, a następnie na tamtym świecie wybrać wcielenie ptasie.

Obserwując ptaki, można odnieść wrażenie, że wielu członków populacji ludzkiej wybrało pośmiertnie wcielenie ptasie i teraz zmuszeni są do obsrywania parapetów, chodników, a czasem kołnierzy marynarek.

2 polubienia

Tu kolego Ziraael, nie ma żadnego zmuszania, lecz jest harmonijne wydalanie post-, trawienne, i harmonijne użyźnianie podłoża.

Ptak to pożyteczny.
Taki na przyklad kurczak w rosole :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie

Oczywiście masz duże szanse nim zostać, @okonek, co wg mnie jest nieprzyjemne…

Ikar próbował i skończył z wielonarządowym urazem. Nigdy nie osiągniemy harmonii natury. Prędzej ją zniszczymy

1 polubienie

Albo gołąbek w kapuście! :slight_smile:

1 polubienie

Kaczka po pekińsku…
Gęś po bałkańsku…

1 polubienie

Rosół z kury i kotlety de volaille.
A dwie kawki kotłowały się dziś u mnie na balkonie. Nie łapałam ich, bo nie wiem, jak się je przyrządza :wink:
Kawki to ja tylko z ekspresu…

2 polubienia

Autor pytania pewnie na ryby pojechał.
Wróci, podeżre sobie, a potem znów będzie nam wciskał, że ryb nie je.
I tak w kółko :grin:

2 polubienia

Kawkowe mieso ponoc niedobre, bo to padlinożerne.

1 polubienie

Dobrze, że mi powiedziałaś, to nie będę się już na ich widok oblizywać :joy:

Do sklepu poszedł. Po jakąś konserwę :joy_cat:
Łapanie ryb jest męczące, a obrobka jeszcze bardziej.

1 polubienie

Autor pytania z o wiele pracowitszą koleżanką udzielał się na ROD-działce, szczególnie przy bieleniu pni drzew owocowych, słuchając przy okazji pięknych śpiewów ptasich.

Może dlatego, że jako społeczeństwo uważamy się za indywidualistów “wyrażając siebie” na wszelkie sposoby, więc bardziej trzeba patrzeć na społeczeństwa kolektywistyczne np. azjatyckie, które jak kawki i gawrony harminijnie podtrzymują istnienie wspólnoty. :thinking:

2 polubienia

@okonek, w usuniętym przez Ciebie pytaniu o ptakach, dołożyłem wartościowy film, co oznacza, że nie było ono duplikatem. Choćbym takie pytanie powtórzył 100 razy, to i tak stanowiłoby ono najwyżej 1 % zamieszczanej w pytaniach tematyki ogłupiania.

To wstaw ten film tutaj, a nie mnóż byty bez potrzeby …

2 polubienia

Gdy tak zrobiłem, nie przesunęło to pytania z tym wartościowym filmem do góry. Nie mówię, że masz lekko ze mną, ale racje racji są po mojej stronie, że nieharmonijność cywilizacji ludzkiej jest bezmyślnością ludzkiego gatunku. Jeśli mnie stąd usuniecie, to nie powieszę się, ani utopię.

Powinno przesunac w klasyfikacji nieprzeczytane lub aktualne.

1 polubienie

W praktyce zwraca się uwagę na wpisy/posty na forum, a film jest wartościowy i uzasadniający jego obejrzenie z powodów światopoglądowych. Stanowi konkretną korzyść z maksymalnego uproszczenia/ogarnięcia wszystkiego. Tu nie tylko Ty jesteś bardzo inteligentną osobą.

1 polubienie