Dlaczego nagroda Nobla jest pokojowa a nie kuchenna?

Czy chociażby garażowa, czy łazienkowa … :crazy_face:

2 polubienia

Bo kuchnia kojarzy się z kobietami. A nagrody dostają głównie mężczyźni, którzy zwykle siedzą w pokoju na kanapie.

6 polubień

To jeszcze Pikuś. Dlaczego Nobla?
Przecież dynamit nie kojarzy się z pacyfistami :grin:

5 polubień

Bo Nobel kase dal…

2 polubienia

Moja siostra mawia, że w pokoju każda temperatura jest pokojowa, podobnie jak w kuchni każda temperatura jest kuchenna.

Zabawne może być też święcenie pokoju przez księdza: pokój temu pokojowi xD

3 polubienia

Osz Ty prawacki samcu szowinisto!!! :stuck_out_tongue_winking_eye: :rofl:

1 polubienie

Żeby dać, najpierw musiał wziąć. :wink:

1 polubienie

To dlaczego czasami wychodząc na zewnątrz stwierdzamy, że temperatura jest goowniana, pomimo tego, że pomiar pochodzi z zupełnie innego miejsca? :thinking:

2 polubienia

To dyskryminacja że względu na pomieszczenie.
Pokój temu przedpokojowi.

4 polubienia

Zarobil, nitrogliceryną, mu sie wylala na podloge i nie wybuchła. Musi mial kiepska sprzataczke :joy:

1 polubienie

Mnie to zastanawia, po co sie święci co roku? Czyzby ksiadz dobrodziej nie byl pewien swojej fachowosci?

4 polubienia

No toś zadał PYTANIE…
Myślę,że dlatego,że w pokoju można siedzieć i rozmawiać z większą ilością rozmówców,bo z reguły pokój jest największym pomieszczeniem w każdym domu…
/a do garażu zaglądają tylko PASJONACI… :wink:/

3 polubienia

Absolutnie nie popieram Twojej tezy.
U mnie do kuchni każdy ma prawo wstępu ,jak i przebywania w niej dowolną ilość czasu.

2 polubienia

Czyli nie macie szans na pokojową nagrodę! :slight_smile:

4 polubienia

Fantazja Cię poniosła @okonek. Dynamit sie raczej nie wylewa, może upaść, rozsypać się ale nie wylać. Właśnie po to aby nitrogliceryna, cholera chętna do wybuchu jak cholera, się nie wylała i spadając na podłogę nie wybuchła, nasączył nią ziemię okrzemkową wytwarzając dynamit. Ten już aż taki nieopanowanie wybuchowy nie był. Ale w ogóle był i udowodnił to na niejednej wojnie.

2 polubienia

Ale ja wlasnie o tym pisze, ze niejki pan Nobel plyn czyl nitoglicetyne z ziemia okrzemkowa i wyszedl mu stabilniejszy material wybuchowy czyli dynamit.
A ze zapotrzebowanie bylo, a on mial glowe do biznesu to sie na tym dorobil, ze na nagrode starczylo
A zazartowalam, ze wylala mu sie nitrogliceryna na brudna podloge?

2 polubienia

Gdyby jemu ta nitro kapnęła, to ani dynamitu ani nagrody byśmy nie mieli.

2 polubienia

Odrobinka nitrogliceryny sluzyla jako lek na serce

2 polubienia

Nie jest mi to obce, też zażywałem.

2 polubienia

Siedzieć można również i w więzieniu. :wink:

1 polubienie