Dlaczego nie odrastają nam zęby

3 polubienia

By dentyści jeździli lexusami.

2 polubienia

Ssakom w ogole zeby po wymianie z mlecznych na stale nie odrastają. Choc ponoc u ludzi z choroba popromienna, objawiająca sie zresztą rowniez wypadaniem zebow zaobserwowano, ze jakby nastepne probowaly wyrastać. Ale to zasłyszane dawno temu na lekcjach przysposobienia obronnego pomiędzy info o zatruwaniu studni przez wroga systemu i jak sie chronic domowymi sposobami przed iperytem :woozy_face:

1 polubienie

:grin:
A coście się tak zębów uczepili? Nogi też nam nie odrastają, jak je stracimy. Nie jestesmy jaszczurkami tylko ludźmi :wink:

7 polubień

Przydałoby się!!!

1 polubienie

Dobre pociesznie :joy:

2 polubienia

Koszmar ! Koncert życzeń ! po zębach zgłoszą się ci z wysokim czołem, którym geny pożałowały grzywek za uchem :grin:, potem może pryszczaci. Takie nasze życie zapisane w genach kilku pokoleń

1 polubienie

Ani inne członki… :slight_smile:

3 polubienia

Z odrastaniem członków to akurat różnie bywa, ale pomińmy…szczegóły(?) :sunglasses:
Zasadniczo jednak nic nie odrasta :innocent:

1 polubienie

Wątroba ponoć się regeneruje.

3 polubienia

Wlosy nam odrastają i paznokcie.

3 polubienia

W sumie nie wiadomo po co?

Zęby jednak najbardziej możemy porównać z z kośćmi, a te nie odrastają. Nie może być tak, że zawsze wszystko nam odrasta, bo bylibyśmy niezniszczalni, a kto chciałby żyć nie wiadomo jak długo?

1 polubienie

Żeby fryzjer tez zarobił

2 polubienia

Szkliwo ponoć też w jakimś tam wieku :wink:

I skóra :slight_smile:

Jak pytałem vera223 to ludzie bez paznokci mają zupełnie inne czucie w palcach podobno (czy nawet go nie mają ? … - nie pamiętam już)

A jednak jak się złamie to i w gipsie się kości zregenerują w jakimś tam stopniu :slight_smile:

1 polubienie

Złamanie obrasta miazgą i tkanką, a gips jedynie pozycjonuje staw do używalności. Nie mniej taki staw / kończyna zawsze będzie mocno słabszy. Kiedyś mi przyszyli prawą rękę i pomimo starań ręka ma gwarancję do 25 kg przy udźwigu / powyżej puchnie i narasta ból / taka jest wytrzymałość zamontowanych implantów - klamry, gwoździe i spinki oczywiście z metali szlachetnych, nie z żelaza

2 polubienia