Dlaczego PiS nie wykorzysta propagandowo takiego wzrostu sum zebranych przez WOŚP?

Dziwię sie niezmiernie, że PiS nie przypisał SOBIE ogromnego wzrostu zebranych sum w ciągu ostatnich czterech lat! Przecież to świetny materiał propagandowy - za PO czy SLD ludzie dawali mało, teraz gdy rządzi PiS otworzyły im się serca :slight_smile:

Za głupi są? A może jakies opory? Co szkodzi spróbować?

7 polubień

A tu nawet słusznie, bo to naprawdę ich zasługa: Polakowi wystarczy powiedzieć, że nie powinien czegoś robić, to na bank to zrobi. A kto próbował nam obrzydzić WOŚP?
Ich być może największy sukces to między innymi to że dawałem dyszkę a daję stówę… Bo nie będzie mi nikt mówił komu mogę dać swoje ciężko zarabiane pieniądze

Takie rzeczy nawet w TVP leciały

8 polubień

Święta racja: najlepiej zabraniać!

1 polubienie

Mogliby nawet nazwać to Owsiak Plus :rofl: :rofl:

5 polubień

I jakie zasługi… :rofl:

PiS ma honor. Musieliby uznać sukces Owsiaka jako dyrygenta.
Odbiją sobie na Caritasie i pomocy dla Syrii (na miejscu)

Ogolnie ja do dzialan hiszpanskich oddzialow Caritas cz Czerwonego Krzyza nic nie mam, ale oni nie zajmuja sie dzialka Owsiaka, a glowni pomoca zywnosciowa i schroniskami dla bezdomnych.
W ogole jest sporo organizacji pozarzadowych dzialajacych na zasadzie fundacji, opartej rowniez na pracy wolontariuszy, o szerokim wachlarzu dzialalnosci, od ratowania psow i kotow (w tym taka gzie trafily zadreczone tygrysy zatrzymane w Polsce) poprzez wsparcie dla narkomanow, samotnych matek po wspierajace roznego rodzaju badania medyczne.
Kazdy cos dla siebie znajdzie. Podatku koscielnego nie ma, ale mozna przy deklaracji zaznaczyc 1% na KK. To i dobrowolne wplaty w parafiach plus kwoty jakie KK otrzymuje z UE (na zasadach ogolnych - ratowanie zabytkow i doplaty do rolnictwa - ciagle jest jednym z najwiekszych “obszarnikow”) oraz kwoty z prowadzonej dzialalnosci gospodarczej (opodatkowanej) musi im wystarczyc.

Fundusz kościelny trzeba zlikwidować podobnie jak religie w szkole. Hajs dać służbie zdrowia. Lekarzom. Nie kapelanom.

2 polubienia

Fundusz to juz dawno powinien byc zlikwidowany, religia tam gdzie jej miejsce przy swiatyniach, a dotacje panstwowe dla wszystkich kosciolow rowne zeru. Podatki od nieruchomosci i dzialalnosci gospodarczej na normalnych zasadach. Kasy fiskalne i normalna ksiegowosc.
To ostatnie to nie tylko dla kosciolow, lekarze, prawnicy, tzw. wolne zawody tez. Egzaminy na urzednicze stanowiska panstwowe - ujednolicone i awans po zdaniu kolejnych specjalizacyjnych.

2 polubienia

Bo to byloby podanie reki komuś kto od dawna uznaje te opcje i jest jej gorącym zwolennikiem.
Byloby to uznanie ze to"oni" slusznie postepowali od samego poczatku.
Byloby to zaprzeczenie dotychczasowej polityki polegającej na negacji i odrzucaniu oraz dzieleniu.Dla wielu rownoznaczne z jednym z ulubionych slow tych niedorozwinietych Polakow czyli ze “zdradą”.
Poza tym,arogancja wladzy.To akurat nie jest ich wynalazek ale tutaj,po prostu moga sobie swobodnie na to pozwolic bo do sprawowania wladzy nie jest im to potrzebne.
Faktycznie,wydawaloby sie ze kapital lezy na chodniku i wystarczy sie schylić…Ale kto powiedzial ze akurat im moze zależeć na przyzwoitości? :wink:

2 polubienia