Dlaczego planety podobne do Ziemi są od nas tak bardzo oddalone?

Inni nie palili? :wink:

Pa Lili!

2 polubienia

Żebyśmy nie zmarnowali tej jedynej szansy XD …

Widząc, co robimy z własnym domem, każdy rozumny kosmita wolał osiedlić się w bezpiecznej odległości. Ot co …

6 polubień

Z Kosmitami może być tak. Mają tysiące razy więcej wiedzy, bo żyją od nas (ci niektórzy rzecz jasna) miliony lat wcześniej przed nami i ich cywilizacje rozwinęły się w taki sposób, o jakim nam się nawet nie śniło. Zdecydowanie bardziej przywiązują wagę do spraw duchowych, mają zupełnie inne i lepsze technologie i niekoniecznie maja ochotę nami zawładnąć. Ras i kolonii tych Istot są tysiące, więc Ziemia nie jest dla nich niczym szczególnym czego my nie potrafimy sobie wyobrazić, myśląc, że jak się o nas dowiedzieli, to się zaraz zleci każdy kto może. Oni tu już byli zanim nas nie było, potrafią żyć tak, byśmy ich nie dostrzegali. Mogą wiedzieć o czym myślimy. Są również cywilizacje mniej rozwinięte od nas.

Nie, nie paliłem nic, (cytując tu pewnego dżentelmena), to tylko ponad 40 letnie wałkowanie tego tematu zaczęło mi dawać jakąś mglistą wiedzę na te sprawy. Kilka razy coś widziałem, ale jak ktoś czegoś sam nie przeżyje, to nie uwierzy, dlatego wolę dyskutować z kimś, kto już jakieś pojęcie ma. Ośmieszenia się nie boję, ale i nie mam również zamiaru nikogo pouczać ani wyprowadzać z błędu. Każdy z nas dostał miliardy lat na naukę. Dla każdego więc czasu starczy i sam się zdąży nauczyć. .

7 polubień

Jest taka ksiazka Piknik na skraju drogi

3 polubienia

Z ziemianami i kosmitami równie dobrze może być i tak, jak z mrówką i słoniem. Jedno nie zdaje sobie sprawy z istnienia drugiego.
Kiedyś byłem trochę pozytywnie zainteresowany w tym temacie, niemniej z biegiem czasu stałem się bardziej sceptyczny. Obecnie jestem na etapie, że żadna ze stron by mnie nie zwerbowała do swego grona. :wink:

4 polubienia

Najlepszym dowodem na istnienie kosmitów jest fakt, że nie chcieli się z homo sapiens kontaktować, no i nie piszą (podobno) na naszym forum :wink:

3 polubienia

Spotyka się dwóch kosmitów.
– Ty, Alf, słyszałem, że odkryto nową cywilizację gdzieś na jakiejś na prowincji kosmosu. Żyją na takiej małej planetce i nazywają ją Ziemia. Co ciekawe, odkryli energię jądrową.
– Oo, znaczy istoty myślące…
– Niekoniecznie, bo oni tej energii chcą użyć przeciwko sobie…

Spotykam mnóstwo kosmitów na codzień, ponieważ i ludzie są kosmitami, jakby nie było…

:stuck_out_tongue_winking_eye:

6 polubień

Fajny dowcip…Jak zwykle wtedy gdy nie jest śmieszny :thinking:

2 polubienia

Znam książkę, ale ja akurat nie o science fiction pisałem … :grin:

2 polubienia

Chodzi o sama idee nie Stalkera :wink:

1 polubienie

Nie mam charakteru nadwornego guru tego portalu, więc nie zamierzam nikogo przekonywać a nawet jakoś szczególnie kontynuować wątku.

Raczej piszę takie rzeczy, zresztą raczej rzadko, bo bywa tak, że ktoś się potem do mnie odzywa by opowiedzieć o sytuacjach jakie przeżył i je opisuje z adnotacją “tylko nie pisz, że to ja ci o tym opowiadałem”. Kilka razy mnie to spotkało na starym Pytamy.
Dlatego ja się nie wyśmiewam z takich dziwnych opowieści …

3 polubienia

Ja tez nie.

2 polubienia

Na spotkania z obcymi nie jesteśmy przygotowani psychicznie, wiedzą na temat kosmosu, gwiazd itd to zaledwie 0,000001 %, by rozpocząć myślenie czy rozmowy to za mało, same loty w kosmos to mało, latają bez celu. Niedawno NASA przyznało się że loty są na chybił trafił, dodatkowo jest za dużo programów, niezależnych grup naukowców do zbadania w próżni kosmicznej naraz / niektóre wymagają więcej czasu. Polscy studenci mają swój % wkładu w badania kosmosu - powierzchnie, otoczki powietrzne gazów, pyłów itd konstruująć aparatury, czujniki czy pojazdy samojeżdzące zaprogramowane, z kontrolą na ziemi. Bardziej ciekawi mnie co zrobi ziemianin ! po spotkaniu niezidentyfikowanej “osoby” z innej planety, granica światów równoległych jest cienka

1 polubienie

PLanety podobne do ziemi znajdują się na orbitach najbliższej nam gwiazdy.
To dosyć dziwny układ planetarny i gwiazdowy.

1 polubienie

Banasek małpy nie sa od ciebie mniej inteligentne.
Małpy są inne niż człowiek i nie partycypują w dorobku cywilizacyjnym swoich przodków.
Dodatkowo przyjmując za kryterium inteligencji stosunek masy mózgu do masy ciała to na ziemi istnieją co najmniej dwa inteligeniejsze gatunki.
Jedno co można powiedzieć o człowieku na pewno to, że jest to gatunek najbardziej zabójczy.
I zasadniczo jak już zabije wszystko inne wokół siebie to będzie najinteligentniejszy.

Przeraża mnie ta niczym nie uzasadniona pycha dowolnego przedstawiciela gatunku ludzkiego.
Tak naprawdę jesteśmy nieporadnym, słabym i w znakomitej większości przytępawym gatunkiem skupionym głównie na seksie

i na kalamburach.

Ludzkość najczęściej skupia się na muszli klozetowej albo w okolicznych krzakach… :stuck_out_tongue_winking_eye:

5 polubień