Dlaczego przeglądarka chrome wciąż jest liderem?

Jak chrome może blokować reklamy z których żyje, poza tym zarabia na danych pozyskanych innym firmom. Twoje dane w chmurze Google nie są już twoje, z Google Dysk podobnie, podobnie umowy z wojskiem itd. Taki zbiór informacji / danych wymaga dostępu do wydajnych serwerów, jak ich agregacji na gorąco, stąd musi być pamięciożerna by ogarnąć cały transfer danych. W temu mam tylko zablokowane Google, rotować nie mogę bo to kolejny telefon. Mam Operę w telefonie i w stacjonarnym, ustawionym pod siebie i jest dobrze

1 polubienie

Ale inne chromiumowe apki są na google play. Opera, brave, edge, kiwi

Coraz więcej twórców blokerów reklam - to tylko skrypt dodany w opcjach / idzie w zarobek nie mały, więc nie blokują wszystkich, i filtry pomijają bogatych, fifty fifty

1 polubienie

Bromite ma najmniejsze jak dotąd zużycie baterii. 5%. Inne przeglądarki mialy po kilkanaście

1 polubienie

Każdy test jest zależny od zlecającego go. Ja pozostanę przy sprawdzonej Operze. Kiedyś każdą testowałem pod wieloma czynnikami, i zawsze jest coś lepiej kosztem czegoś mniej

1 polubienie

Vivaldi też śmiga.

Kiedyś miałem tę wiwaldi w pierwszej wersji

Bo jest forkiem Chromium, tak samo jak Chrome, ale ma możliwości doinstalowania dodatków i konfiguracji niedostępne dla Chrome.

Ja używam Brave na wszystkich urządzeniach.

1 polubienie

Vivaldi jest świetna.

1 polubienie

Vivaldi to on i dawno nie żyje.

2 polubienia

Ale świetną przeglądarkę zrobił.

1 polubienie

Pewnie do przeglądania nut, chyba? Wiosną, Latem, Jesienią i Zimą…

2 polubienia

No tak. Na smartfonie komponował.

Nie na smartfonie, tylko smartfonem i nie komponował, tylko kompost przerzucał. A poza tem się zgadza… :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie

Nie blokuję reklam, personalizowane nawet mi czasem odpowiadają i sobie je przeglądam, bo bywa, że mi ciekawe rzeczy oferują :wink:
Używam na tel chrome, bo działa mi najszybciej (aczkolwiek zżera pamięć i wydaje mi się, że zżera też czasem więcej neta na to samo niż inne przeglądarki, ale to chyba niemożliwe, nie wiem)
Na lapku chrome lub firefox, różnie.
Za to np. edge i opera mi strasznie nie podchodzą, jakoś źle mi się z nich korzysta i zamulają.

1 polubienie

Odpowiadając na pytanie: moim zdaniem to trochękwestia marketingu w połączeniu z intuicyjną osługą i dość szybkim działaniem, a przede wszystkim tego, że ludzie są zwykle leniwi, a chrome zazwyczaj mają od razu zainstalowany :wink:

2 polubienia

Chrome jest pamięciożerny. To fakt.
By nie zjadał neta możesz odpalić w ustawieniach wersję uproszczoną.

Spróbuj kiedyś Vivaldi.

1 polubienie

To proste. Blokuje reklamy konkurencji.

1 polubienie

Chrome na wszystkim. W ogóle kto zwraca uwagę na bateria pamięć szybkość… Co za różnica… Co za znaczenie…

Też, tyle że właśćiciel decyduje co i gdzie za ile. Monopole niszczą mądre pomysły chęcią zysków, dlatego twórcy idą w układy, i jakość blokerów spada, bo ktoś dał w łapę i filtr przepuści. Niby wszystko jest dla ludzi, mam obawy co mu służy a co zagraża

1 polubienie