Dlaczego przeglądarka chrome wciąż jest liderem?

Nie rozumiem jej fenomenu. Na kompach jeszcze daje radę ale na urządzeniach mobilnych daje ciała. Pamięciożerna jest i nie blokuje reklam (chyba że mamy roota).
Jakich używacie przeglądarek na laptopach i smartfonach? Blokujecie reklamy?

Ja na lapku mam chrome (z ublockiem) a na telefonie firefoxa (z ublockiem). Lisek nie jest demonem prędkości ale to stabilna, bezpieczna przeglądarka blokująca reklamy, mająca wiele rozszerzeń. Chyba już wszystkie tego typu apki mają możliwość blokowania reklam. Poza chrome

2 polubienia

Bo mają dobry marketing. Na przykład chcesz zainstalować Acrobat Reader? Zasugeruje instalację Chrome. I wiele innych aplikacji tak zrobi. Do tego Androidy to 80% rynku telefonii komórkowej, i Chrome jest zainstalowany. Szybko Chrome zasugeruje synchronizację ciastek, zakładek itp na wszystkich urządzeniach…

4 polubienia

Nie wiem. Od zawsze używam Firefoksa

3 polubienia

Chrome żyje z reklam. W smartfonie i w kompie mam długo - kilka lat Operę, bez blokady to cuda wianki na kiju oglądam, choć co niektórym daje żyć w tematach dla mnie - np. zdrowie, technika, muzyka. Włączenie blokady blokuje dla mnie treśći. Śmieszne że podobny artykuł mi samoczynnie blokuje reklamy w innych językach. Widać że polskie reklamy są pazerne

1 polubienie

W Kruger&Matz mam zainstalowane firmowo Chroma, jak i kilka aplikacji Googla które mnie jakoś nie rajcują - nieużywane jednak coś tam pobierają z danych, zablokowanie chroma wyłącza dodatkowo inne aplikacje, z którymi jest problem by je przywrócić do życia bez chroma

No i Chrome zrobił mądry ruch z polisami. W zasadzie zrobili normalną biznesową przeglądarkę zintegrowaną w systemem polis grupowych

2 polubienia

Obecnie piszę z telefonu i poprzez tę Operę. Google cudem przejęło mi konto z kędyś i zarejestrowało, co miesiąc średnio mam reklamę Google Pay by dokończyć rejestrację, podobnie co miesiąc usuwam średnio ok 10 GB w historii pomimo że nie używam Chroma

1 polubienie

Zazwyczaj korzystam z Firefoksa na komputerze i tablecie. Ale ostatnio YouTube’a oglądam na nowym Edge’u, że niby energooszczędny w przypadku streamingu na Windowsie 10. Również używam Edge’a do czytania MSN-u (agregator artykułów Microsoftu).

1 polubienie

To nie fenomen, tylko skutki marketingu oraz monopolu Googla na urządzeniach mobilnych. Ja na kompie domowym używam Opery, na telefonie MS Edge. W korporacji oczywiście Chrom się chromoli.

3 polubienia

Jak w operze z szybkością? Muli?

Opera się nie operdala, tylko działa. Jest szybka jak Staszek. :wink:

2 polubienia

Odkąd już nie wydają poprawek na Explorera, to jest obecnie dużo lepiej i ciekawiej w sieci po odpaleniu Opery

1 polubienie

Rzeczywiście. Na telefonie opera jest trochę szybsza od firefoxa.

1 polubienie

Znalazłem fajną i bardzo szybką przeglądarkę opartą na chromium. Lekka. Nazywa sie Bromite. Edge zaczął mi trochę mulić
Blokuje reklamy.

1 polubienie

Wersja mobilna?

1 polubienie

Ta. Tylko nie ma jej na google play. Nie wiem czemu.

1 polubienie

Zależy gdzie? W jednym lapku mam chrome, w pozostałych FF… na macu safari

FF na telefonie to muł

Dasz link?

Trzeba zezwolić telefonowi na instalację z nieznanych źródeł.
Żal że takie apki pozostają w cieniu chroma.

2 polubienia