Dlaczego rosół z kaczki jest taki niedobry?

Jakie warzywa dodajecie do rosołu, a jakich nigdy do rosołu nie wrzucicie…?

Zastanawiam się też, czy ta kaczka nie zdechła przed zapakowaniem…

2 polubienia

Rosół z kaczki jest zajebisty…dużo lepszy niż z kurczaka - może po prostu nie lubisz kaczki :joy:

5 polubień

Może… po prostu… następnym razem kupie porcje rosołowe z gęsi…? :yum:

Tylko wtedy jeśli lubisz gęś :face_with_hand_over_mouth::stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie

To się okaze… :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Przypominam sobie dawne smaki ( rosół z kury się znudził) bo kiedyś na wsi to nawet królikami i indykami mnie karmiono…( edit: na siłę)

2 polubienia

Zapytam mamy…

Jeśli robiłaś ten rosół na porcjach rosołowych z kaczki to zupa mogła mieć bardzo intensywny smak i zapach a to za sprawa tłuszczu. Lepiej smakuje rosół robiony na całej kaczce …pozostaje jeszcze kwestia samej kaczki, jaka była stara, czym była karmiona etc

1 polubienie

Sprawdź, czy nie kaczka nie wyprodukowana przez firmę “Zemsta Prezesa” z Żoliborza… :rofl:

Sam bym sie nie podjął bo żona robi to znacznie lepiej.Poza tym uważam ze rosół z kaczki jest bardzo dobry.Jedna z moich ulubionych zup.

3 polubienia

Nie rozumiem pytania. Jak rosół z kaczki może być niedobry kiedy jest dobry? image

4 polubienia

Myślisz, że zapakowano ją żywcem?
Co do dodatków: nie dodaję siekanej zielonej pietruszki, bo nie lubię. Mąż dostaje ją na osobnym talerzyku i sam sobie dozuje.

3 polubienia

Nie, nie myślę tak, bo kupiłam ją porcjowaną.

1 polubienie

To nawoływanie do nienawiści. Obrażasz naszego wodza :sweat_smile:

1 polubienie

Prawdziwe rosoły z kaczki pamiętam z dzieciństwa, a konkretnie z wakacji u moich cioć Wołynianek. Wszystko swoje, łącznie z kaczuszkami. Potężny szmat czasu upłynął i nawet nadziei nie mam, że jeszcze dane będzie mi poczuć ten boski smak.

2 polubienia

Jeśli jeść coś z drobiu, to tylko kaczka i indyk.
Trzeba się tym zasmakować i przyzwyczaić. Do rosołu dodaję dużo zieleniny, natka pietruszki, selera, magi. Pyszota.
Okrągły rok dostępna jest zielona pietruszka, ma w sobie więcej witaminy C niż owoce cytrusowe. Idealna na bóle menstruacyjne, wzdęcia, oczyszczanie organizmu z toksyn itd :wink:

2 polubienia

Zieleniny żadnej nie dałam, pewnie dlatego taki smak… i o madze zapomniałam. Taaak natka i koperek do młodych ziemniaczków. :yum:

2 polubienia

Natka do zupki, rosołki. Ja miksuję natkę z maślanką i piję profilaktycznie.

1 polubienie

kaczka jak baranina, ryba dorada i wiele mies majacych smak sam w sobie?
@Pitbull kacze jajko na miekko jest poezja
drob hodowlany ma smak obojetny, kurczak co z niego nie wymyslisz i nie przypalisz jadalne bedzie

1 polubienie