Dlaczego szampony w kostce są dużo droższe niż te tradycyjne w plastikowej butelce?

Przeca materiałów schodzi mniej, łatwiej transportować i potem w sklepie ustawić na półce. Szukając szamponu w kostce trafiłam na takie cudo: [Zbadałam pH tego szamponu, bo intrygowało mnie to jako, że mydła ( z racji tego że są robione na zasadzie potasowej lub sodowej) mają wysokie pH w granicach 9 do 11. A skóra głowy ma pH 4 do max. 6 natomiast same włosy mają pH trochę poniżej cztery. Za wysokie pH niszczy włosy i otwiera łuski (farby do włosów działają dlatego że amoniak ma wysokie pH z tego co pamiętam chyba ok. 11- i niszczą włosy). No więc pH na żywo wygląda na 7 , może delikatnie poniżej, jakieś 6,8. Nie jest źle, myślałam że będzie wyższe więc to na plus. Ale do każdorazowego mycia włosów bym nie używała, no chyba że ktoś płuka końcowo octem do włosów albo jakąś zakwaszającą mieszanką. Ja będę używać tak co czwarte mycie żeby doczyscić włosy. Pachnie ładnie ale nie tak intensywnie jak inna kostka do włosów mojej siostry. Kupię natomiast sporo tych kostek na czas wojny, bo szampon w kostce powinien się terminować i wytrzymać dłużej niż szampon tradycyjny. Bo na pewno nasze pokolenie czeka wojna i to nie tylko na ukrainie ale światowa. Widać co się dzieje na granicy naszej i jak Putin się przygotowuje do inwazji na Ukrainę. O trzeciej wojnie światowej mówiła też Maryja w objawieniach trevignano romano - przepowiedziała covid - jeszcze przed covidem mówiła o zarazie z Chin, myślałam wtedy że to coś naciągane. Jakiś czas później covid z Wuhan się rzeczywiście pojawił. Dalej dużo mówi o trzeciej wojnie światowej. Zresztą przed drugą wojna światowa, jeszcze na miesiąc przed 1 września prawie nikt z cywili nie wierzył że wojna będzie. Tak więc kostek tak w przyszłym roku moze kupię dużo. Są całkiem ok.

]

Ceny są według tego jaki ma humor włąściciel sklepu czy hurtowni.Są sztucznie zawyżane.Żaden rząd jak do tej pory nie potrafił ten proceder ukrócić.Prawdopodobnie ONI nie mają zielonego pojęcia o cenach i codziennej egzystencji zwykłego człowieka.
-A póki co wojny nie będzie.Ruskie nie wlezą do nas ale jak “inteligentni” Amerykanie ponownie tego durnia Trumpa wybiorą,to on sprzeda całą Europę putinowi,podobnie jak nas sprzedano kiedyś stalinowi.
Na razie nie warto na zapas kupować szamponu …ale kto wie?? :wink: może się mylę…

2 polubienia

@waranzkomodo - musisz wojną straszyć od samego rana? :wink:
A cena? To zazwyczaj producent a później sprzedawca narzuca cenę. Buty też bywają tanie i drogie i inne artykuły też.

1 polubienie

Cena to sprawa bardzo złożona. Z jednej strony może chodzić o to, że popyt przekracza podaż. Łańcuch pośredników też może być zbyt długi. A może również chodzić o chwyt marketingowy, że skoro coś jest droższe, to prawdopodobnie lepsze.

Z tego, co się orientuję, zwykłe kosmetyki też mają bardzo długą datę ważności.

Z przepowiedniami jest tak, że najpierw jest jakaś ogólna przepowiednia. Potem coś się wydarza, a dopiero potem intepretacja przepowiedni jest nagągana pod rzekomo przepowiedziane wydarzenie.

Ceny to czesto kwestia mody, snobizmu czy bardziej przyziemnych czynnikow jak pracochłonność i dostepnosc surowca.
Lub chciwsci pośredników?

Takie mydelko do wlosow podobno jest eko, czyli musi byc drogie, bo inaczej klient moze poczuc sie nabity w przysłowiową butelkę, że nie jest wyjatkowy?
@waranzkomodo jaki jest sens mycia superpachncym szamponem jak potem i tak potraktujesz smierdzacym octem?
A co do wojny? Co ma byc to będzie.
Dla Putina stala sie ona sposobem na utrzymanie wladzy.
Na razie to tylko się cieszyc, ze tradycyjnie muzulmanoe zuzywaja polowe swojego szalenstwa na walke z niewiernymi a reszte na wyrzynanie się między sobą.
A może wojna blokujaca Kanal Sueski w koncu zmusi do siegniecia po stary wynalazek? Statek, ale powietrzny, zwany staroswiecko sterowcem.
Przy obecnej technologii jest alternatywą.
A tak na parginesie? Wiecie, ze na sterowcu Hindenburg, gdzie gazem wznoszacym byl wodór byla palarnia dla pasażerów?

1 polubienie

Wiemy.Jak by nie było to nikt by nie chciał fruwać.

4 polubienia

Jesteś palaczem? :wink:

image

2 polubienia

Tak jak ten na zdjęciu? - chyba nie :wink: a zawód ciekawy!

2 polubienia

No wiem, że nie, bo Ty masz jaśniejsze włosy od niego :grin:

1 polubienie

Może kostka ma mniej mikro plastiku

@Devil Tzn pewnie na tym eko, sreko, bio żerują - ale bez przesady - najtańszy szampon w plastikowej butelce od 8-15 zł, a najtańszy szampon w kostce od 15 zł wzwyż…

2 polubienia

Nie przejmuj się. Ostatnio używam szamponu w tubie i jest jeszcze droższy od tego w kostce. I nic na to nie poradzimy :thinking:
W sumie, to nikt nas nie zmusza do kupowania ich :wink:

1 polubienie

Wszystko kosztuje dokladnie tyle ile ktos jest sklonny za to zaplacic. A te w kostce- bo to nowinka, jako taka kosztuje, bo są chętni.

2 polubienia

Przeczytałem"szampany" i… pomyślałem że autorka potrzebuje pilnie odpoczynku albo sam zbzikowałem :joy:

4 polubienia

Szampany w kostce? Ciekawe jak to spozywac?

2 polubienia

Przed uzyciem wstrząsnąć :wink:

3 polubienia

Na głowie współtowarzysza.

2 polubienia

Ba!No na tym oparta właśnie,trwała zagwozdka przez kilka minut…W dzisiejszych czasach wszystko można zamknąć w pudełku więc moje zdziwienie nie było AŻ TAK,księżycowe…

1 polubienie