Dlaczego w Polsce ta pietruszka jest taka droga?

O co chodzi z tą pietruszka?

No jest droga bo w zeszłym roku było zbyt sucho.

Jak pamietam,a pamietam dosc odlegle czasy.
Zawsze bylo albo za sucho,albo za mokro,kleska urodzaju,kleska nieurodzaju.
Wszystkie te powody byly dobre,by podniesc ceny.
A ze mieszkalem na wsi,nie zauwazalo sie zbytnich roznic w plonach.
Jedyna roznice zauwazalo sie tylko w cenach,i o dziwo,nigdy nizszych.

4 polubienia

No wiesz rolnicy tak mają. I nigdy im się nie opłaci. W tym roku zrobili dopiero popis… Nie opłaca się jabłek sprzedać ale opłaca się jechać do warszawy i wysypać…

1 polubienie

To podobne jak ze strajkiem nauczycieli xd

z nauczycielami to wogóle dziwne. Pokazują jakieś kwitki a z zeznań podatkowych tych którzy są np radnymi wynika zupełnie inna suma.

Bo rolnikowi sie jie oplaca,sprawdz ceny w skupach.
To hurtowmicy i handel narzucaja ceny rynkowe,nie rolnik.
Wez chocby ceny zywca,rolnik dostaje od 3-5 pln/kg.
Czyli za krowe 600kg,dostaje 3000pln,to jest za okolo 2lata pracy
Porownaj to z cenami w sklepach

2 polubienia

Widzisz a ja znam rolnika któremu się wszystko opłaca. Tyle że nie idzie na łatwiznę a sam sprzedaje swoje produkty. A co do skupu żywca krowa 600 kg to mało realne. Jeśli już to byk. I cena żywca 9-12 pln

1 polubienie

krowa 600 kg? toz to potezny byk na corridzie tyle miewa - ale w porywach.

3 polubienia

Przecież są rasy krów które ważą z 800kg… A te byczki na corridzie rzeczywiście jakieś małe się wydaja przy takich prawie 2razy cięższych hodowanych na mięso XD

byk na porzadnej korridzie to wazy od 300 do 500 kg, one nie sa duze, ale szybkie, zaciekle przez to niebezpieczne. aczkolwiek samce rozplodowe moga miec nieco wiecej - ale to raczaej z powodu leniwego trybu zycia.
wiadomo - u hodowanych na mieso takie cechy pozadane nie sa.
a ras hodowlanych to jest mnostwo - od niewielkich po osiagajace i te 800 kg - ale mieso z tak duzych i starych sztuk to juz niesmaczne - takie to raczej na skory i to na podeszwy

2 polubienia

A tam nie wiem, ale widziałem duże gospodarstwo krowy na mleko w Niemczech w rodzinie i rasa simmental takiej krowy nie na mięso waży chyba okolo 750kg podobno. Myślałem że wszystkie krowy ważą tyle. Jakie one są słodkie, lubię takie zwierzątka XD

spotkanie z toro de lidia czyli takim na korride to bym raczej odradzala, nawet jak mlody cielak jeszcze.

1 polubienie

No własnie jeśli już osiągnie taką wagę to na mięso średnio się nadaje.

Co Ty wyoisujesz,potezny byk to ponad tona.
Jakies zachudzone te byki macie,na tej corridzie)))

1 polubienie

One specjalnie są takie małe dobierane.

1 polubienie

No właśnie, przecież takie na mięso to ponad tonę maja nawet xd

Tez tak pimyslalem,ze jakies cherlawe dobieraja,by nie narozrabialy nadto)))

wiesz takiego tonowego nie jest tak łatwo zabić.

Byk powyżej tony już jest gorszego gatunku mięsem. Optymalny byk na mięso to około 600-800 kg

1 polubienie