Dlaczego w telewizyjnych show, w których głosują widzowie nie są podawane wyniki ilościowe?

Zauważcie dziwną prawidłowość – we wszystkich konkursach dla uczestników, w których to publiczność głosuje za pomocą SMSów, NIGDY nie są podawane wyniki ilościowe, czyli liczba głosów na poszczególnych uczestników. Moim zdaniem, obniża to wiarygodność takich programów, więc dziwne, że jest to regułą. Nie są tez jasne zasady doliczania punktacji jurorów, np. w Tańcu z Gwiazdami wystawiają oni oceny, podawana jest kolejność poszczególnych par z uwzględnieniem punktacji, a gdy dochodzą głosy telewidzów – punktacja znika, pojawia się tylko informacja kto wygrał, kto przegrał. Zerojedynkowo.
Czy to jest uczciwe wobec telewidzów? Czy tak jest też za granicą (bo większość tych programów to formaty międzynarodowe)?

1 polubienie

Pełna zgoda ale…Jedyny tv show,systematycznie oglądałem wyłącznie dla W.Manna.Chodzi o Szansę na sukces i było to prawie 20 lat temu.
Dzisiaj te programy budzą we mnie niemal agresję i nie będę się wypowiadał…
Najgorszym potwierdzeniem Twoich wątpliwości jest Eurowizja…Ale to już pojemny i osobny temat a ja muszę wyjść po zaopatrzenie :innocent:
Wszak dzisiaj nasz quiz a potem mecz Igi!

1 polubienie

No nie, to zły przykład, akurat w tym przedstawieniu (tez go nienawidzę) są podawane wyniki ilościowe.

Tak samo.
Bo kto się przyzna, ze widzowie olewaja płatne sms-y ?
Przy ostatnim glosowaniu kandydatow do Eurowizji mozna bylo bezplatnie przez strone lub apkę i? Wygral “czarny koń” …
Tzw. fachowcy z jury piany na pyskach dostali :smiley_cat::smiley_cat::smiley_cat:

Manipulacja panie.

2 polubienia

???
No jak…To że dostaja punkty od 1 do 15 czy jakoś,nic nie mówi ani o frekwencji,ani o głosach.Wskazuje jedynie na to kto wygrał.Zresztą jest to tak zafałszowane przez poprawność polityczną i tzw."stosunki dobrosąsiedzkie"że już gorzej się nie da.

4 polubienia

I to mi wygląda na prawdopodobną przyczynę. Z tym, że nie chodzi o SMSy ale o widownię, oglądalność. Mogłoby sie okazać, jak mało ludzi to ogląda.

3 polubienia

Tak to bywa w szołach dla mas.Z góry wszystko ustalone jak w wyborach u ruskich a że trzeba jeszcze naciągnąć parę osób to się reklamuje SMS-y płatne aby głosowali i przy okazji wygrywali samochody… :wink:
Wyników ilościowych nie podadzą bo głupio by to wyglądało,że np. 10 głosów uzyskał jakiś uczestnik od rodziny i znajomych królika a drugiemu tylko 9 sms-ów kumple wysłali.

1 polubienie

No nie przesadzaj, widzów jest jednak znacznie wiecej, mysle ze smsy w skali kraju liczone sa w dziesiątkach tysiecy