Dlaczego włączenie świateł mijania

Zrobię to dzisiaj “profesjonalnie” i zobaczę czy dalej będą zakłócenia

Nie, to nie ma znaczenia czy zasilanie fakry jest podpięte czy nie, i tak wzrastają zakłócenia po włączeniu świateł…

A pomyślałeś że może złączka jest do d…? bo ta którą masz jest z separatorem anten?

Całe to złącze? No już nie wiem… Ale ogólnie to ten adapter mogę wpiąć pod byle co co ma 12 volt? Jeżeli nie podpinać do tego niebieskiego… Moze od jakiegoś plusa ze stacyjki spróbuję, do tej kostki oryginalnej co tam jest

możesz do plusa

Dobra rok auta, jakie radio, jaki silnik, objawy są przy odpalonym czy nie ? Nie wiem czy jest już magistrala CAN w aucie ale po przejściówce antenowej raczej autko powyżej 2005 roku. Próbowałeś dać kondensator na zasilanie separatora? U mnie w Vw nie był potrzebny bo … antena jest tylko do radia. Separator stosujemy jak masz antenę dla ukf i dla gps. A nie sądzę by fabrycznie twoje polo miało radio z gps.

1 polubienie

Czy masz jakieś “żarówki” LED w oświetleniu auta? Przetwornice w nich mogą zakłócać radio.
Niebieski kabel w radiu służy do podłączenia wysuwanej anteny lub wzmacniacza antenowego.

1 polubienie

Nie mam led ale ostatnio zmieniłem na jakieś nowe h7 i nie wiem czy właśnie od wtedy po włączeniu świateł zaczyna tak coś buczec czy mi się tak wydaje tylko… Moze nie zwróciłem uwagi jak było w te kilka dni ze starymi…

Z 2010r benzyna 1.6

Sprawdziłem wyjąłem u siebie radio z vw na niebieskim plus pojawia się po włączeniu świateł. Żarówki markowe więc to na pewno nie one. No chyba że to podróbki… A najważniejsza sprawa co to za radio? bo wnioskuję że jakiś 2din od żółtych.

Jakieś 2din chińskie… Za 150 euro… Taka niby podróba oryginału Volkswagena które kosztuje 1500 euro pidobno. Nie ma nazwy chyba… Chyba że poszukam i coś znajdę.
Ale opinie użytkowników na necie są ok, że jak za te pieniądze…
Wygląda jak oryginał :rofl:

Opinie w necie są dość słabe. Są kupowane. 2 din z dotykiem za 150 euro to słaby zakup. Ale rozumiem chciałeś pewnie navi mieć. Zrób jeszcze inaczej. Rozłącz przejściówkę, w gniazdo antenowe włóż końcówkę zwykłego przewodu miedzianego jako antena. I zobacz wtedy

Niebieski jest do sterowania dodatkowym wzmacniaczem lub anteną.

Podłączyłem dzis wszystko tak jak ma być według instrukcji i radio dalej szumi, jakby było oryginalne ale z wykręconą antena na dachu…
No i włączanie świateł powoduje dodatkowo jakieś buczenie.(tylko gdy idzie stacja radiowa)
Nie wiem

Pytałem wcześniej, czy auto ma jakieś “żarówki LED”…

Nie ma. Chyba że te żarówki w światłach mijania które akurat też zmieniłem w międzyczasie mogą powodować jakieś zakłócenia… Bo przed zmianą nie zauważyłem takiego buczenie.

Dobra jutro włożę stare żarówki i zobaczę… Bo nie da mi to spokoju

Też pytałem. To samo mogą robić niby xenony. Ale jeśli philipsa żarówki to bym wykluczył ich winę. Zresztą miały być tylko + więcej światła. Nadal twierdzę że najpierw trzeba wykluczyć winę separatora antenowego a później zasilania. Auto ma CAN więc nie jest to problem z spadającym napięciem. A ogólnie problemem może być samo radio.

To może kupię nowy adapter czy tam separator jeszcze…

A próbowałeś z anteną zastępczą? To pisałem ci o kabelku włożonym w gniazdo.

A właśnie zapomniałem o tym… Sprawdzę