Dlaczego włączenie świateł mijania

Powoduje zakłócenia w radiu?
Gdy sobie stoję z wyłączonymi światłami to jest piękny czysty dźwięk a gdy zaraz włączę światła to są trzaski i takie buczenie buuuuu

Zmień radio misiu.

1 polubienie

Radio Maryja nigdy nie ucieka. Mają wzmacniacze od Elona Muska

3 polubienia

Jakies interferencje.

2 polubienia

Radio ma źle podłączoną masę.

3 polubienia

Mam taki adapter fakra antenowy(łączy przewody antenowe z radiem) ale nie wiem czy odpowiednio podłączyłem go do zasialania( rozwaliłem trochę kostkę i czekam na nową i może nie stykać zasilanie tergo adaptera ) czy to może być przyczyną?
Jeżeli adapter będzie (mam nadzieję że teraz nie jest) odpowiednio zasilany to powinno to wzmocnić sygnał ale czy zakłócenia od świateł znikną?

Bo ta masa o której piszesz to nie mam pojęcia w ogóle… Ale wydaje się logiczne…

1 polubienie

Może być adapter. Nie powinien być podłączony pod ten sam plus co radio no i pod który plus go podłączyłeś? czerwony czy żółty? Auto z magistralą CAN czy starsze?

1 polubienie

Podłączyłem go tam gdzie według instrukcji radia powinien być wpięty do kostki kabel antenowy (kabel zasilający adapter… razem z radiem dostałem cała wiązkę zasilająca) kabel jest niebieski, z tej kostki która wpinam do radia też wychodził niebieski żeby połączyć oba końce, ale wyrwałem go z kostki od strony radia, bo chciałem wpiąć pod kostkę a nie lutować oba końce no i rozwaliłem coś w kostce

1 polubienie

Niebieski??? radio ma 2 plusy tj żółty i czerwony a niebieski to podświetlanie na którym napięcie pojawia się po włączeniu świateł. I już masz powód problemu.

1 polubienie

Wychodził niebieski kabel na którym była naklejka ze antenowy czyli że do niego trzeba przyłączyć kabel niebieski od adaptera… Ja się nie znam ale robiłem według instrukcji. Na schemacie kostki która wpinam do radia jest napisane, że ten niebieski to ANT(antena) 12v.

Więc może temu są zakłócenia po włączeniu świateł bo źle go wpiąłem… To znaczy bez pina tylko tak wepchnąłem na dzień dwa. A jak będzie nowa kostka i zrobię lutowanie to będzie ok?

1 polubienie

Jeśli kostka ISO to niebieski jest od podświetlania.

1 polubienie

Na przyszłość do wpinania w takie rzeczy polecam szybkołączka

2 polubienia

A mam jeszcze odstający kabel czerwony ale on jest żeby połączyć do niego kabel od kamery cofania…

A kolor nie może być tutaj akurat niebieski i tyle? Po prostu kolor… Jeżeli jest tam napięcie 12v i nie łączy się z niczym oprócz anteny

I dlaczego w takim razie od każdego adaptera fakra jakie widzę na necie odstaje kabelek do zasialania w kolorze niebieskim? Nieee no to musi być dobrze… Oby

Dlatego pytanie jakie złącze jest w radiu. Bo Vw fabryczne może mieć inne kolory. Ja mówię o ISO. Ale na wszelki wypadek sprawdź czy na nim pojawia się napięcie po włączeniu świateł czy po włączeniu radia. Jeśli to jest faktycznie przewód do anteny to wracamy do problemu masy. U siebie jak chciałem mieć tel pod aux podłączony po podłączeniu ładowarki podobnie się działo. Długo walczyłem… Jeszcze jedno pytanie… a światła to oryginał a nie np jakieś ledowe żarówki albo pseudo xnenony?

1 polubienie

Kostka-ISO-schemat-mini

Żarówki? Właśnie wczoraj wymieniłem zwykle h7 na jakieś h7 plus 150 procent jasności Philipsa. A samochód to vw polo xd

No i u mnie te kostki które wychodzą z samochodu z grubymi przewodami jak na zdjęciu wpinam do tej jakby przejściówki która ma dużo więcej cienkich przewodów i dopiero później taka mała kostka do radia. I w tej małej jest ten niebieski kabelek który wystaje i jest napisane na nim że do anteny.

W tej kostce niebieski jest do podświetlania.