Dlaczego?

Kto tak zepsul piwo Kasztelan?
Niby browar Sierpc-stoi jak byk napisane…
A jednak jeden z moich "faworytow"roztacza aure ostatniego zakretu przed wychodkiem w irlandzkim pubie…
A moze to tylko puszka?
Podobne roznice zauważylem przy francuskim Kronenburgu.Puszki pic sie nie da ale z kija,chyba jedno z 2-3 najlepszych osiagalnych w Anglii…
Ok.Wiecej grzechow nie pamietam :innocent:

2 polubienia

piwo w puszkach to chyba tylko na podroz, albo awaryjnie.
to jakbys wino pil z plastikowej butelki :wink:
ale juz na podrobe Zywca w ruskim sklepie (to bylo jeszcze przed sankcjami i takie dzialaly) i to w butelce kiedys sie nacielismy. dobrze, ze kupilismy na sprobowanie dwie butelki - bo to nigdy nie wiadomo czy gdzies sie nie przegrzalo - droga daleka.
po dokladnym obejrzeniu - jednak nie ten papier nalepki i brak daty przydatnosci do spozycia.

1 polubienie

Tak,wiem ale az takich roznic pare lat temu,nie bylo…

piwo to delikatny napoj - wystarczy, ze sie gdzies w transporcie przegrzeje i bywa niepijalne.
podeslij troche deszczu… u mnie laznia parowa - az dzis poszlam do chinskiego sklepu kupilam maly wiatraczek na klipsa bo w kuchni nie dawalo sie nic zrobic.
u mnie czesto z guinnessem, z kija jak to mowisz, w knajpach tak bywa - jesli nie na ruchu - a ostatnio nie ma, bo covid i ograniczenia w ilosci klientow i samo piwo az tylu amatorow nie ma - po podlaczeniu beczki psuje sie bardzo szybko - zeby napic sie w miare swiezego to wyprawa na gorke do angielskiego “getta”

A tam temperatury nie graja roli?
Czy chodzi o sam ruch…

chyba nie, bo na to samo dawno temu skarzyli sie jeszcze jak mieszkalismy w Madrycie - guinness jest o ile dobrze pamietam jest gazowany azotem i dwutlenkiem wegla - z tym, ze azot w jakis sposob ten dwutlenek wegla z plynu po otwarciui wypycha, piwo psuje sie przez to szybciej - cos mi kiedydys tlumaczyli z tym plastikowym dinksem w puszkach. Pianke robi piekna, ale kosztem trwalosci.

Raz przegrzane piwo zmienia się w szczyny przemieszane z politurą stolarską. Trafiałem na takie w wielu dobrych markach.

2 polubienia

Ok.przelknąlem…Cokolwiek to bylo.Teraz mam Fullera :wink:

1 polubienie

Dlatego lepiej brać zimną wódkę.