Dlaczgo jest tak dobrze, skoro jest tak źle?

Uwielbiam takie newsy podparte paroma “autorytetami” o ktorych malo kto słyszał i glosem ludu czyli Kaja, Maja, Stasio co to w Londynie od pięciu lat mieszkają…
Kryzys i inflacja są wszędzie, a jakoś moi znajomi mieszkający w GB, czasem od kilku dekad poza skargami na pogodę i chęcią zmiany klimatu na śródziemnorską półpustynię na starość, raczej nie narzekaja. Fakt, że obecnie jedno się skończyło - angielskie “getta” gdzie wójt musiał mieć tłumacza są teraz pod zarządem Hiszpanów. Ale też nie do końca - w końcu kto zainteresowany i spełnia warunki obywatelstwo dostaje “od reki” (problem, że musi cos tam na egzaminie po hiszpańsku wydukać). I świat toczy się dalej…

Wiara w populizm bywa zgubna

3 polubienia

Nie doczytałem do końca…Jesli jest tam coś frapującego to powiedz…
Jestem tutaj juz ponad 16 lat.Przerabiałem juz bandyckie burdy z 2009/10 roku,kryzys który znany jest u nas jako ten przez który PO przeszło suchą stopą…
Dzisiaj,od kwietnia począwszy [rok podatkowy] faktycznie ceny uderzyły.
Innymi słowy,nie przez brexit a z innych przyczyn.Głównie wojennych ale jest to tak dlugi łańcuch przyczynowo skutkowy że nawet gdybym tu coś przepisał,i tak by nikt nie doczytał.
Dziunie o 4 letnim stażu,z calym szacunkiem dla ich spostrzegawczości i młodzieńczej energii która pozwoliła im ruszyć w świat,mają zerowe pojecie tak o ekonomii jak tym bardziej,o stosunkach społecznych.
A juz kompletnie nie wiedzą nic o tym jak było i,jak w porównaniu,jest.
Gdybym takiej powiedział ze inflacja JEST zawsze to chyba świat by się biedaczce zawalił…
Porusze tylko jedną kwestię by ne pastwic sie dalej nad autorami tych emocji…
Otóż wydatki sa nierownomierne.Jedne ceny idą w górę,inne [mnostwo towarow spozywczych,higienicznych] jak nie tanieje to stoi w miejscu!
Tzw. Goverment czyli rząd,wlazi do Ciebie drzwiami i oknami aby cos Tobie doplacić.A to na energie [od pazdziernika do kwietnia] a to na czynsz [tzw.Universal credit]
Spóldzielnie czyli tzw. housing associations biją sie na zime o kasę w Twoim imieniu.Z jakim skutkiem,jeszcze nie wiem…Zobaczymy :innocent:
Oczywiscie inny swiat panuje w tzw. wielkim biznesie i tam moze brexit wyglądac inaczej.
Czy tak jest? Nie wiem.Nie uczestnicze w tym.Autorzy tych wypocin pewnie wiedzą więcej… :roll_eyes:
Na koniec,przyklad…
Swietne tescove masło,podrożało od kwietnia o 20 pensow.I to jest BARDZO DUŻO bo inne produkty czasem są w takim cieniu ze roznic nie widać.
I zapamietaj czytelniku że zarabiasz na miesiąc,na ogół od 1600 do 2200 na rękę.Brutto wygląda to jeszcze inaczej :innocent:
Aaa…Zapomnialem dodac ze chodzi o funty.

3 polubienia

Nawet jeśli, to taki fan populizmu ma to w doopie gdyż przyświeca mu inna gwiazda.A mianowicie"po nas choćby potop"
Po czym zapierdala glosowac na pis…

1 polubienie