Do czytajacych ksiazki

Oczywiscie ze w twardej.
Dzisiaj na szczescie,miekkie oprawy jakos tam,ale sie trzymają.Kiedys byl to zlepek kartek ktory strach bylo dotykać.

2 polubienia

Wolę oprawę twardą, bo jest ładniejsza, wygodniejsza i zazwyczaj trwalsza.
Ale miękka ma tę zaletę, że książki w miękkiej oprawie są tańsze :wink:
Ja mam za to preferencje co do papieru, zawsze wolę żółtawy lub szarawy, to samo w przypadku zeszytów i notatników, nie lubię śnieżnobiałych kartek.

2 polubienia

Czytywałem rozpadające się szpargały, I wtedy świat dla mnie przestawał istnieć.

4 polubienia

albo tylko albo wyłącznie :slight_smile: Nie cofamy się także do tyłu :wink:

Większość narzekających na Kindle nie miała go w życiu w ręce.

miala i podala dalej, jak czytam e-booki to wole z lapka
no moze jakbym miala notebooka albo tableta to tez by sie nadawal.
a w koncu taki prosty kindle to zaden luksus - toz to juz telefony sa kilka razy drozsze.

1 polubienie

Tez za Tobą nie przepadam:)

Polecam najpierw zajrzeć do PWN zanim napiszesz coś podobnego. :upside_down_face:
P.S Też za tobą nie przepadam. :slightly_smiling_face:

Z ta autopsja to “kwiatek” jezykowy znalazlas :grinning::rofl:

Zwyczaj językowy nie oznacza, że coś jest logiczne.
Pisze zamiast jest napisane, także jest to akceptowalne społecznie co nie oznacza, że logiczne.
Ponadto już wspominałam, że jak chcesz mnie nauczać to większymi literami i swoimi słowami.
Ja nic do Ciebie nie mam, sam zaczynasz, a potem nie stosujesz hiperpoprawności, podpada to pod hipokryzję. Kimkolwiek jesteś, bo nie kojarzę takiego nicku z poprzedniego forum.

Spolecznie akceptowalne? Ciekawy argument. Taki sowiecki…

1 polubienie

Rękami zamiast rękoma, oczami zamiast oczyma. Ileż osób tak mówi?
I nie wmówicie mi,że “tylko i wyłącznie” jest poprawnie.

Nie jest. Może być akceptowalne tylko dla tych, którzy z j.polskim są na bakier. Niestety jest ich sporo, ale na szczęście to nie oni decydują o np. ortografii czy tabliczce mnożenia.
Widzę i słyszę jak ludzie mówią i piszą błędnie (nawet pseudo dziennikarze z portali internetowych), ale to nie znaczy, że to akceptuję.

Jak już napisałam, to nie oni wyznaczają normy językowe.

2 polubienia

To ja jestem aspoleczna jesli chodzi o “tu pisze”.

“Rekami” i “oczami” jest po prostu czesciej uzywane. “Rekoma” i “oczyma” - rzadziej Obydwie formy sa poprawne. “Tylko i wylacznie” jest jeszcze traktowane jako blad. Ale niestety (lub stety) przenika…

3 polubienia

Wreszcie ktoś normalny co to widzi. :slight_smile:

1 polubienie

Więc nie wyjezdzajcie z jakąś mocą zwyczaju językowego.

to, ze mowi nie znaczy, ze musi byc poprawnie
aczkolwiek jezyk sie zmienia z czasem to jednak jakies gramatyczne i skladniowe zasady obowiazuja.

1 polubienie

Na wszelki wypadek jeszcze sprawdzilam…

tak naprawde to sie swiatlo załancza recamy…

3 polubienia

Julia,w innym temacie napisalas błędnie “tak że”. Napisalas razem,a w kontekscie użytym przez ciebie, powinno być osobno. :slight_smile: Ponadto zdanie zaczynamy z wielkiej litery. :slight_smile:
Na szczęście nie mam(nigdy nie mialam)problemów z językiem ojczystym. A jeżeli chodzi o stare forum,to pamiętam wszystkie twoje nicki,nawet ten,w którym udawałas mężczyznę.Posty z twoją “fantastyką” też pamietam.Z tego powodu raczej cie unikam bo kłamców nie trawię. :slight_smile: