Dobre książki do nauki niemieckiego..

Chce w następnym tygodniu zacząć uczenie się języka niemieckiego i szukam dobrych podręczników z których mogłabym skorzystać… Mogą być w języku polskim bądź angielskim (Nie ma większej różnicy)…
Zastanawiam się nad kupnem tych z wydawnictwa “Edgard” (Gdyż uczyłam się z nich innego języka i jeśli chodzi o poziom A0/1-B1 naprawdę je sobie chwalę… Być może wy możecie mi polecić coś innego?

1 polubienie

Nie znam zadnych dobrych polskich ksiazek do nauki niemieckiego
Znane mi osoby, ktore uczyly sie z ksiazek mowia tak, ze Niemcy lapia sie za glowe
Najlepsze sa do tego ksiazki po niemiecku. ja wlasnie z takich ksiazek sie nauczylam plus lekcje (tez prowadzone po niemiecku (!!!). Jak sie czegos nie wie to slownik polsko-niemieci+niemiecko polski
Francuskiego tez uczylam sie z francuskich ksiazek i lektorka rowniez tylko po francusku
A moj angielski z polskich ksiazek niestety pozostawia wiele do zyczenia

1 polubienie

Mam dwójkę znajomych z Niemiec tak więc mam nadzieje weryfikować swoje umięjętności na bierząco (Najbardziej martwi mnie akcent a tego mnie raczej książka nie nauczy… Ale mam nadzieje że moje przyjaciólki mi w tym pomogą )

1 polubienie

W czasach komputera akcent nie problem!
Moja rodzina - przenieśli się do Niemiec- uczyła się sama.
Magnetofon i odsłuchiwanie swego głosu.
Porównać możesz choćby z lektorem. Nawet wujek google (tłumacz google) oferuje odsłuchanie dowolnego słowa. Możesz porównać swój akcent z prawidłowym…
Nie każdy o tym wie…

Akcent? A po co ci akcent :rofl:
Uczenie się z angielskiego? Też bym chciał umieć angielski perfekt…

Jak masz znajomych w Niemczech to polecam rozmowy po niemiecku
Akcentu trudno sie wyzbyc, ale moze masz na mysli wymowe?. Moja sasiadka Turczynka mowi tak po niemiecku ze malo co rozumiem
No i jeszcze (ale to jaz w pozniejszym okresie nauki: mnie ktos polecil czytanie glosno po niemiecku. Przeczytalam w ten sposob cala 600 (!!!) stronicowa ksiazke! Pomoglo!!!

3 polubienia