Dobry czas dla Polski?

Jeśli to jest lepsze od poprzednich trzydziestu lat, to nie mam więcej pytań… Równia pochyła w kierunku Grecji i Wenezueli jest lepsza niż wychodzenie z postkomunistycznego zacofania :flushed:

3 polubienia

Ze starymi władzami możemy wychodzić następne 30 lat i wyjść ponownie w pole.

Ile lat z gówna można wychodzić i kogo to jest wina ?
Bohatera Wałęsy, klauna Kwaśniewskiego czy nowoczesnego wizjonera Tuska ? Ile pokoleń ma czekać na zmianę ?

Na ile szans Ci ludzie zasłużyli że domagają sie dozgonnej władzy ?

Z nowymi władzami ekspresem wracamy do komuny.

1 polubienie

E, nie. To nie chodzi o to, że niePiS chce kolejnej szansy. Każdy polityk chce mieć władzę, to jest kwintesencja ich zawodu. Problem w tym, że według niePiSu - PiS to parweniusze, którzy władzę dostali przez pomyłkę i tą pomyłkę należy niezwłocznie i bezwarunkowo naprawić.

2 polubienia

Serio ?
Czyli odbudowane zostaną zniszczone miasta, w sklepach będzie ocet a dług sięgnie kosmosu ? Biedni my…
Kiedy to nastąpi proroku ? Bo już powinniśmy zdechnąć dawno temu zjedzeni przez 500+.
Tylko czekać z niecierpliwością, nie wiadomo czemu tak długo, tyle lat.
Pewnie ktoś ukrywa fakt że nie ma już zapasów w razie wojny a kasa jest ukradziona :joy:.
Przedawkowałeś TVN ?

Wabbit, tu sie mylisz. Ewa Kopacz, wielka władczyni kraju, powiedziała że PIS wygrało wybory demokratycznie. Teraz wystarczy ich zniszczyć co jest przecież proste jak parasol. Nie pamiętasz przemówienia w czasie dymisji jej rządu, najbardziej skompromitowanego rządu świata ?

To piękne jak ludzie walczą o siebie. Szkoda że nie o nas. K…wa :cowboy_hat_face:.

1 polubienie

Ja na szczęście mam wybór i zostanę w Niemczech, jednak tych którzy zostaną w Polsce mi nie żal - głosowali na PiS, albo nie chciało im się głosować przeciw…
Studiowałem kiedyś ekonomię, pamiętam czasy PRLu i to co robi PiS z Polską jest powrotem do tych czasów, a kiedy nadejdzie hiperinflacja i kryzys nie potrafię przewidzieć :neutral_face:

2 polubienia

Jakie to typowe tutaj :laughing:.
Spitolić byle gdzie, doić inny kraj, kochać go i nie pisać o nim źle i najwięcej narzekać na swój …

Niemcy wygrały wojnę światową, podziękuj mu że masz teraz dobrze. I zesraj sie w necie na Polskę.

Brawo.

1 polubienie

Mam chwalić Polskę mimo że dzieje się w niej źle?? Polacy sami wybrali populistów do rządzenia i ma mi się to podobać. Tak robią Rosjanie w Niemczech, wychwalają Putina i wielką Rosję i … są traktowani jak idioci.

2 polubienia

Przemówienia nie widziałem, więc pamiętać nie mogę. Ale jeśli powiedziała że wybory wygrali demokratycznie, to ma rację. Demokracja tak właśnie od środka wygląda, że czasami ci którzy uważają że wygrana im się należy jak psu micha - jednak przegrywają.

1 polubienie

Ja na PiS nie głosuję i nigdy nie głosowałam (nie żebym miała jakoś długo prawo do głosowania). W przyszłych wyborach to się nie zmieni.
Uzasadnienie: inflacja już jest bardzo widoczna. Ideologia na czele z KK miesza się w państwo coraz bardziej, a po wygraniu wyborów już widzę, jakiego nabierze to rozpędu. Rozdział państwa od kościoła to coraz większa kpina. Wszelkie dodatki socjalne przy stałym wzroście kosztów życia tracą większe znaczenie. Umówmy się, te kilka lat temu za 500 pln można było kupić zdecydowanie więcej niż teraz…i więcej niż np. rok temu, tendencja się nie zmienia. Właśnie z racji stale postępującej inflacji. Wkurza mnie, jak za jakiś drobny “prezent” od rządu-wcześniej odebrany im często w podatkach-ludzie, którzy nigdy wcześniej nie głosowali, bo mają ten kraj głęboko i nie ukrywają tego (chociaż często nazywają się przy tym “patriotami”), nagle idą głosować, czasem pierwszy raz po komunie. Bo PiS im da. No i oczywiście szereg wprowadzanych na szybko reform, ustaw itd. W wielu sferach nie wiadomo, czego się spodziewać w ciągu jednego roku, bo zmiany, które powinny być zapowiedziane z odpowiednim wyprzedzeniem i trwać latami, są zatwierdzane i wprowadzane w ciągu kilku miesięcy. Tak jest teraz np. z edukacją, nikt nie ma pojęcia, czego się spodziewać w najbliższym roku, nie mówiąc o normalnym planowaniu jakoś tej edukacji dziecku czy sobie samemu itd. I polityka pogardy dla wszystkich innych od siebie + liczne sygnały antyunijne i działania wbrew unijnemu prawu. Chyba sporo powodów.

5 polubień

Nie mieszkasz tutaj X lat pewnie i gówno wiesz jak tu sie żyje.

MALKONTENCTWO I BUTA DO POTĘGI !

Twoje doniesienia to wybrana prasa, znajomi. Sam nie wiesz bo tego nie doświadczasz. Ile lat jestes na emigracji ?
To może ja zacznę pisać jak znawca o życiu w Wielkiej Brytanii ? W której byłam ostatnio 18 lat temu i moi brytyjscy znajomi mówią że zdychają z głodu i brak pracy bo Polacy ? Jaki zły rząd, jaka katastrofa, komuna ! UK gninie przez dyktatorskie rządy unijne. Przez Merklel i tego idiotę Macrona. Bliski jest koniec królestwa.

Mam dwa mieszkania, w Polsce spędzam około 20% czasu, na bieżąco widzę co się dzieje i w Polsce i w Niemczech.

Twoja wypowiedz jest czystym dowodem na to że aby wydawać sądy trzeba coś przeżyć a nie tylko czytać i słuchać co piszą, gadają inni.

Nie masz pojecia, jako nastolatka o cenach i jakości życia “kiedyś” ale juz masz swoją, niby swoją … opinię. Ale twardo piszesz jakbyś pamiętała 80,90 i 2000 lata. Mimo że urodziłaś sie ok 2000 roku, polityki nie znasz, historii też to juz masz osąd. Bo ktoś tak ci każe myśleć.

Jest na to termin - leming.

Ludzie nie znający rzeczywistości w której istnieją- sa łatwowierni, można nimi manipulować, wmawiać im że ich kraj chyl sie ku upadkowi.

Lemingi nie pamiętają, bo nie zdążali przerobić na lekcjach historii, kto rządził 20 lat temu, kto to jest Tymiński, nie interesuje ich PRL ani nic. Leming walczy o wolność - walczy utopijnie, nie logicznie.
GŁÓWNIE DLA WSZYSTKICH I TĘCZY. Bo to szlachetne.

Czyli weekendy i wakacje ? Proszę Ciebie. Zejdź na ziemie.

Widzę, że TVPiS działa znakomicie :pensive:

1 polubienie

Nie mam pojęcia, jak było w latach 2000 czy wcześniejszych i na ich temat się nie wypowiadam. Moje obserwacje dotyczą tylko kilku ostatnich lat, od ok.2014, 2015 roku. Czyli głównie rządów. PiS i krótkiego czasu przed rządami PiS. Wtedy już funkcjonowałam jako tako w społeczeństwie, nie byłam malutkim dzieckiem. Na początku swojej odpowiedzi jasno zaznaczyłam, że mam w ogóle prawo głosu dopiero od niedawna. Nigdzie nie odniosłam się do żadnego PRLu czy lat 90-tych czy innych, których nie pamiętam, chyba że przytaczając fakt (autentyczni ludzie, którzy wprost mówią, że przed aktualnymi rządami PiS ostatni raz byli na glosowaniu w prl).
Piszę to, co widzę w ostatnich latach (które już całkiem świadomie pamiętam, całe rządy PiS i krótki czas przed nimi) i że mi się to ani trochę nie podoba i cały czas się rozwija w kierunku dokładnie przeciwnym niż taki, którego bym oczekiwała. Więc chyba nie będę głosować na to, czego rozwój mi się nie podoba? Gdybym działała tyllo na bazie sugestii najbliższego otoczenia, pierwsza leciałabym do urny głosować na PiS.

2 polubienia

Większość z tych “zagranicznych” nie narzeka na Polskę w miejscach zamieszkania. Wręcz przeciwnie, zapraszamy do Polski znajomych i jesteśmy samozwańczymi “ambasadorami”. Co nie zmienia faktu, że potrafimy obiektywnie patrzeć na Polskę, może właśnie dlatego, że z daleka i mamy prawo krytykować to co widzimy. Powiem więcej, mamy do tego większe prawo, niż PIS krytykujący np. imigrację, bo pisowscy krytykanci imigracji najbliżej arabów to byli w Janowie.

Złodziej, który podzieli się łupem, nadal jest złodziejem. Rząd, który kradnie więcej i szybciej od poprzedników a ludzi traktuje z pogradą i rzuca im co jakiś czas ochłap z pańskiego stołu jest nadal zły. Ludziom nie powinno się rzucać ochłapów, tylko należy tworzyć takie rozwiązania, żeby normalny człowiek mógł pójść na 40 godzin w tygodniu do pracy i żyć jak człowiek, a nie oczekiwać jałmużny w formie jakiegoś plusa.

3 polubienia

Spodziewałam się czego bardziej na poziomie. Widać nadaremnie :pensive:
Myślisz że jestem gówniarą, że nie mam znajomych w Niemczech którzy już z trudem przeliczali złotówki na marki ale najwięcej wiedzieli o Polsce po 20 latach w niej nie mieszkania ? Te ich mieszkania stoją puste…kupione z sentymentu. Czekali na wolną Polskę ale pożegnali sie z nią mentalnie na zawsze. Przykre że w necie chcą być z Polakami ale Polski nie trawią, choćby nie wiem jaki był rząd obecne. To jakiś syndrom ? Możliwe. Sama nie wyobrażam sobie bólu bycia emigrantem.

Wolałabym chyba też wmawiać sobie jaka ta Polaka jest zła ! Byleby kasa sie zgadzała a ja byłabym spokojna. Wszędzie łatwiej niż u siebie. Niemieckie zasiłki już nie są komunistyczne co nie ? Mimo że stokroć większe…

Gdyby nie opór rodziny, przeniósłbym się do Niemiec na dobre. Nigdy nie brałem żadnych zasiłków, w Polsce pracowałem do samego wyjazdu, w Niemczech pracuję od początku z dwutygodniową przerwą między zmianą pracodawcy.

1 polubienie