Dobry czas dla Polski?

A to dziwne bo mnie zawsze tutaj każdy chce wmówić że jeżeli podoba mi się pis a krytykuje totalna opozycję to kompletnie nic nie wiem, o niczym nie mam pojęcia bo właśnie mam za mało lat i nie mieszkam w Polsce…(podobnie na temat kościoła zresztą)
Ale jeżeli już krytykuje się pis to nikomu wtedy nie potrzeba mieszkać w Polsce czy miec więcej niż 20 lat :rofl: można nie mieć o niczym pojęcia ale jeżeli krytykuje ten komunistyczny pis to wtedy jest super :rofl:. Mniejsza o to kim jest osoba która krytykuje. Tak jak w polityce rolnicy komuniści pedały, ważne że razem przeciw pis. Xd

1 polubienie

Przerażające, w Twoim młodym życiu dla Ciebie całe życie świadome to rządy PIS :grimacing:. A ta partia starała sie lata o władzę i jej nie dostawała. Twoi rodzice i dziadkowie liczyli na dobry kraj po roku 1989.
Dużo sie podziało tym czasie i to wszystko ma teraz ogromne znaczenie w trakcie wyborów. Nikogo nie interesuje że PIS kocha biskupa i rozdaje Rydzykowi bo Polacy dostali od polityków tak po dupie że to mały pikus w porównaniu z tym. Może być tylko gorzej.
Ja będąc 20-latką nie mogłam liczyć na dotacje, na firmę, na nic. Całe moje pokolenie jest przegrane. Pomyśl tylko, 20 lat temu zeszyty do szkoły były droższe niż teraz, nie było Biedronek a płace były 5 razy mniejsze. 30 lat słuchaliśmy że nic nie można zrobić bo nie ma na to pieniędzy.

Potem kazano ludziom płacić składki OFE na emeryturę, kilka lat potem Tusk je zabrał i oznajmił że to nie były pieniądze Polaków. Cieszyłabyś sie jakbyś cos odkładała a potem sie dowiedziała że tej firmy nie ma i ta kasa nie jest twoja ???
Fajne ? To właśnie zrobiło PO, Tusk wyjechał i minował Ewe Kopacz na premiera, pani zrobiła wielka karierę po tragedii w Smoleńsku. Szybko zaczęła realizować marzenia o tym jak nas wszystkich skłócić.

Plusiki od kogoś kto uciekł dawnooo… temu i nie żyje w kraju to żaden zaszczyt. Emigranci chcą wierzyć że nie ma do czego wracać, to ratuje ich sumienie.
Kasa im sie nie zgadza. Tam biorą profity i nie drą sie że będzie przez to inflacja i tragedia. Dziwne że jestem tu jedynym, dorosłym reprezentantem Polaka który ma dziecko, pracuje, żyje nie z rodzicami, nie pracuje na zachodzie, ma ok 40 lat i jest zaangażowany w politykę od 20 lat.
Specyfika pytamy. Sama nie wiem czy to nie jest już forum emigrantów, niezadowolonych ale tęskniących za polskim językiem. Sentymentalnych jak Tadzio… Zastanawiam sie też nad tym jak mało jest edukacji o ostatnich 30 latach i jaka ona jest zakłamana.
Za dużo gadania.
Tak czy siak szanuje że sie w ogóle interesujesz się czymkolwiek i masz własne zdanie.

1 polubienie

Cała OPOZYCJA pytamy zrezygnowała z zarejestrowania sie tutaj i oznajmiła że prędzej sie zabije niż będzie na usługach kogoś kto jest totalsem i nie pozwala myśleć czy mówić inaczej.

Na pytamy nie było sporów politycznych dopóki nie wygrało PIS. Wcześniej był spokój i sielanka polityczna, każdy miał w dupie i nie wiedzieli kto jest ministrem.

Emigranci wiedzieli że w kraju jest do d…py i nic sie nie zmieni i to był super przez lata całe, bo ich tu nie ma i nikt im nie powiedział że kradną demokracje.

1 polubienie

Masz chyba problemy z pamięcią. Ja pamiętam spory polityczne na Pytamy na długo przed wygraną PiSu.

1 polubienie

Tak tylko chciałem zapytać, a co z resztą kasy z OFE? Też Tusk? Mam porównanie wrzucić, w szczególności to uwzględniające 15% daniny dla PIS?

A emigranci? Ja mógłbym mieszkać wszędzie. W US, w Kanadzie, w Europie, w Malezji, w Ekwadorze, w Argentynie i wielu innych krajach. W Polsce też. Ale wiesz co, to nie pieniądze “ratują ich sumienie”. To większa niż gdzie indziej zawiść rodaków (nie twierdzę, że za oceanem jest dużo lepiej, ale jednak lepiej) i służba zdrowia. To traktowanie przez fiskusa wszystkich jak potencjalnych przestępców. To ogólna niechęć do wszystkiego co niebiałe i niehetero. Tak, wolę zdecydowanie żyć tu, gdzie żyję. Co nie przeszkadza mi być Polakiem. Moje dzieci mówią po polsku, prowadzimy polski dom, kupujemy w polskich sklepach (teraz popijam sobie Łomżę eksport, w kolejce czeka Okocim, Tyskie i Żywiec). wcale nie jestem gorszym Polakiem od tych w kraju.

Czy widząc kompletnie pijanego znajomego wsiadającego do samochodu zwróciłabyś mu uwagę, że może to się dla niego źle skończyć?
Ja też zwrócę uwagę sześciu milionom odurzonych, że to się może dla nichg źle skończyć. Nawet jak myślą, że są w stanie dobrze prowadzić a ja jako abstynent nie mam prawa się wypowiadać, bo nie jestem dostatecznie pijany.

2 polubienia

O matko, czy Ty musisz mnie denerwowac od rana? Jak mi sie przysni PiS to bedzie przez Ciebie!

1 polubienie

Nie bardzo umiem zrozumieć, co oznacza termin: dobry czas dla Polski?

.

Prawdopodobnie to pytanie o to,w jakim jesteśmy miejscu i czy jest tak jak mowia media…
Bardzo zle,jak chca jedne lub bardzo dobrze jak mowia inne…
Jestem daleki od propagandowego kopania pisu…Bylaby to pogarda dla sporej liczby ludków,do ktorych nic nie mam a poza tym,zgadzam sie z pis w paru kwestiach…
Jednak po pobycie w Polsce,2x po 3 dni w sierpniu,stwierdzam ze nie ma chyba nic bardziej prymitywnego,i wrecz odrazającego niz TVPis
Spozywanie sniadania w towarzystwie TVPis na kwaterze,graniczylo z wysilkiem fizycznym.
Zona nie dala rady…Ja uznalem ze skoro zaplacone,nie wypuszcze gnojom.Ale juz tam nie wróce.

2 polubienia

W tej chwili polskie finanse idą po ostrym wirażu. Ocierają się o bandę. Zależy, jak wytrzyma to przemysł. To moja opinia, niezależna od wszelkich ideologii i polityki.
Ten kto będzie rządził po wyborach, będzie miał duże kłopoty.

2 polubienia

To tez…
Mnie jednak bardziej interesuje wymiar spoleczny.
Jak dlugo ma funkcjonowac nienawisc do PO?
Na ile skuteczne jest kupienie spoleczenstwa przez 500+?
I czy rachunki to wszystko?
Na dzisiaj jestem zdania ze tak…
Reszta to salon.

1 polubienie

Dopóki będzie kasa. Zawsze tak było. Od kiedy wymyślono politykę. Z powodu braku kasy padały potężniejsze systemy, niż rządy średniego kraju europejskiego.

2 polubienia

Nawet jedyny muslim jakiego szanuje na przestrzeni wiekow,czyli Saladyn,nie zabijal po to by handlowac ludzmi jak niewolnikami.
Po to by sie utrzymac przy wladzy bo ze zlego"pnia" pochodził.
Ale to akurat wiesz lepiej ode mnie :sweat_smile:

1 polubienie

Wiem, ale czy lepiej od Ciebie, to już nie wiem.
Tymczasem ulatniam się teraz, idę z psem nad pobliskie jezioro, jak co dzień. Pojawię się później. :yum:

1 polubienie

A ja śniadać zamierzam.
Bedzie ceremonia!

@anon78353551, rozumiem Twoje rozgoryczenie, ale z Twoich postów przebija jedna myśl – ponieważ wszystkie poprzednie rządy były do doopy, to niech ci sobie spokojnie rządzą, bo są najlepsi. Identyczne podejście prezentowała komuna w latach 50. z tą tylko różnicą, że ówczesna władza została zainstalowana przez braci ze wschodu, ale dość szybko zdobyła poklask większości społeczeństwa. I działała IDENTYCZNIE jak teraz PiS – totalna krytyka władzy przedwojennej (po części słuszna), wprowadzenie nadętej ideologii, negowanie wszystkich osiągnięć dwudziestolecia, mieszanie z błotem autentycznych autorytetów i robienie na siłę bohaterów ze swoich pionków, przypisywanie sobie wszelkich pozytywnych osiągnięć, rozdawnictwo socjalne, wyrzucenie przedwojennych sędziów, urzędników, nauczycieli, specjalistów a obsadzenie wszystkich instytucji swoimi miernotami. I gdy taki chłop czy ledwopiśmienny robol przychodził do urzędu, naprzeciwko niego w fotelu siedział dokładnie taki sam jak on człowiek z awansu. I ten petent czuł się tym zachwycony! Podobnie jest dziś – dzięki PiSowi c(h)am, nieuk, kombinator, kibol czuje się jak ryba w wodzie! Tak nie było za żadnej dotychczasowej władzy.

A co do wyborów – tak oczywiście, premier Kopacz potwierdziła, że wybory były demokratyczne i nawet pogratulowała zwycięstwa PiSowi. Połóż na drugiej szali brednie Kaczyńskiego, który 8 razy, po każdych przegranych wyborach, histerycznie krzyczał o ich fałszowaniu.

Będę w tym roku głosował na lewicę. Tam jest mniej komunistów niż w obecnym PiSie. Każda władza będzie lepsza niż człowieczek chory z nienawiści do wszystkiego, co od niego jest niezależne.

3 polubienia

Wątek sie fajnie rozkręcił więc odniosę i jak coś napisze.

Chcę głosować na lewicę. Obawiam się co prawda że zniszczą gospodarkę socialem ale jeżeli wcześniej rozwalą kościól i jego hajs przekażą na szpitale i szkoły to mnie to wystarczy. Zadbają też o dobre relacje z UE bez której zdechniemy wszak sama konsumpcja w końcu się wypali.
PiS daje radę na polu socialnym ale poległ totalnie w służbie zdrowia, sądownictwie (choć tutaj zamysł był generalnie dobry) i edukacji. Bezczelnie wykorzystuje nasze narodowe kompleksy. Gra na emocjach. Robi wraz z kościołem wszystko by naród się nie rozwijał intelektualnie. Biblia ponad encyklopedią. Kapłan ponad naukowcem. Religia ponad ekonomią. Takim wystarczy dać pieniądz i siedzą cicho. Jeszcze się ich postraszy pedałami, powie że toto samo co pedofilia i wszystko buczy.
A najgorsze jest straszenie sąsiadami. Wmawianie narodowi że wszyscy nam są coś winni bo jesteśmy super, święci i zajebiści. Że nam sie należy.

A co do naszych szanownych, forumowych uchodźców ekonomicznych - nie bardzo rozumiem z czego wynika wasza troska o dobro Polski skoro i tak nie macie w planach powrotu.

3 polubienia

Jako przykład “dobrego” czasu podam tylko:

Gospodarka już słabnie :neutral_face: wzrost PKB na poziomie tego z czasów poprzedniego kryzysu, fala bankructw i odpływ kapitału (zagranicznego i krajowego).

1 polubienie

@devil, PiSowi udął się socjal, bo do tego nie potrzeba żadnych umiejętności. Po prostu dajesz kasę i tyle. Ale żeby zrobic coś skomplikowanego, konkretnego, zaproponować porządną reformę czegokolwiek - trzeba specjalistów, a tu pisowska ławka jest bardzo krótka. Co im wyszło z rzeczy przy których trzeba czegoś więcej niz wyciągniętej reki? No co? Nic, kompletnie nic, czego się dotkną, to spieprzą!

1 polubienie

Jest coś co im się udało: ściągalność alimentów.

3 polubienia

Ich zaletą jest to że gadają z plebsem. Zwykli ludzie czują sie zaopiekowani. Zwykli i niestety trochę głupsi. Poza tym spełniają obietnice. Tusk poległ na OFE i wieku emerytalnym. Mieli też swoją Sowę i przyjaciół. Poza tym PO zaczynała rządzenie od kryzysu co miało zmusić państwo do zaciskania pasa, likwidacji połączeń autobusowych i posterunków. Zabierali zwykłym ludziom. Wielu też uwierzyło w smoleńską zdradę i układ z Putinem.

PiS też zabiera ale inteligentnie :wink:

1 polubienie