Dobrze ze nie jest tak wszedzie...

Szkoda mi czasu na komentowanie tego.
Wczoraj rozmawiałem z najstarszą córką, która mieszka na terenie tej diecezji. Z tego, co mi mówiła, ten dokument traktowany jest, jako ciekawostka, raczej, niż coś poważnego. Wzbudza bardziej wesołość nawet wśród katolików pokolenia córki. Jutro, czyli w niedzielę, podczas mszy, tamtejszy proboszcz ma wygłosić kilka słów w temacie, co już zapowiedział. Chce przekonać wiernych o wiekopomności i słuszności tego pisemka.

2 polubienia

O Boziu!

Tu nie mo co komentowac,im cos dzieje sie z glowami.
Chyba uwierzyli,ze to oni sa bogami.

4 polubienia

oby Twoja corka miala racje, ze na tego typu bzdury jest je najlepiej zignorowac nie wiem czy wiesz - Hiszpania wystawila note dyplomatyczna do Watykanu - nuncjusz przekroczyl granice zdrowego rozsadku, a poza tym porozmawiajmy o podatkach
pachnie mi to powtorka z rozrywki - jak nie wiadomo o co chodzi to o pieniadze i wladze

2 polubienia

I co z tym robic?:frowning:

Najgorsze, ze ludzie sie na to nabieraja…

Zaden ksiadz z automatu,nie jest dla mnie jakims autorytetem.
Traktuje ich,jak ohol innych ludzi,gdyz nie sa nadludzmi.
Owszem,yo ludzie wyksztalceni,czesto bardzo wysoko,ale to nic nie znaczy,nie czyni go lepszym.
A takiego jak ten w artykule,najnormalniej olewam.

3 polubienia

No jestem tego samego zdania!

Niektorzy ksieza,chetnie hy ponownie stosy ustawiali,ukonstytuowali swieta inkwizycje.
Jeszcze by ustanowili,prawo puerwszej nocy))

2 polubienia

Wygodne to prawko…

1 polubienie

Jak ludziom czegoś brakuje to obsesyjnie o tym myślą.
SMOK coś o ty wie. Dziewic brak to wciąż o nich myśli… :wink:

Księżom brak najwidoczniej seksu bo wciąż o nim myślą i mówią…

2 polubienia

Trzeba im podpowiedziec,ze reka nie granat h…a nie urwie)))

3 polubienia

Czytałam już o tym…równość, tolerancja, różnorodność, przeciwdziałanie przemocy, wykluczeniu, niechcianym ciążom, dorastanie, dojrzewanie… Ciekawe tematy tabu jak na XXI wiek i instytucję przedstawiającą się jako stróża moralności… A osoby, które to tworzyły, musiały być nieźle (za przeproszeniem) popier…lone. Ciekawe, co by było, gdyby tak KK musiał za to zapłacić np. wysoką nawet jak na jego standardy karę :thinking: ,to samo rodzice, którzy takie coś podpisują. Za działanie na szkodę społeczeństwa. Ale u nas chyba taki klimat, że tylko czekać, aż to się rozniesie na inne diecezje i zostanie pochwalone przez episkopat.

2 polubienia

I wlasnie dlatego Tygodnik Powszechny jest jedna z bardzo nielicznych gazet ktore czytam w miare regularnie.
Belkot tego"katalogu…",przypomina lata 50-te i ulotki lub odezwy do narodu w sprawie przeciwdzialania imperializmowi oraz…wolnosci dla Korei Pn. :rofl:
Podobna retoryka,tylko pozornie mniej zadziorna.Wektory skierowane w innych kierunkach ale stopien glupoty wlasciwie ten sam.