Drogie panie

@collins02 @Ajko Gdyby kiedyś odważne kobiety nie wzięły spraw w swoje ręce też mielibyśmy u nas w Europie taki Teheran…

2 polubienia

@anon18020312 Tylko ta sama kasa za tę samą pracę to powinien być standard niezależnie od płci.

1 polubienie

Ale i praca powinna być ta sama.

Z ta pracą to jak z rownymi żołądkami
Proporcje placowe przy konkretnych zajeciach trzeba ustalic.
Nie wydaje mi sie, zeby godzina pracy szwaczki byla mniej warta od godziny obslugi frezarki? A ile sie placi? Pomijajac, ze jakie szanse ma kobieta, zeby sie do tej drugiej pracy zalapac?
Roboty, automatyzacja troche szanse wyrównują. Ale nacisk spoleczny na standard preferowania mezczyzny jako zywiciela rodziny i kobiety jako zniewolonej strazniczki domowego ogniska ma sie dobrze.

1 polubienie

Zatrudniono w hurtowni papierniczej panią Magdę i pana Andrzeja. Niestety pani Magda zgodnie z przepisami prawa pracy nie może większości kartonów przenosić. Mają identyczną płacę i identyczny zakres obowiązków. Czy aby na pewno słusznie?

@anon18020312 Dlaczego zakładasz że praca nie jest ta sama?

1 polubienie

To juz kwestia wlasnie tego o czym pisalam - ale pani Magdzie nie mozna zabronic zrobienia uprawnien wozka widlowego prawda?
a czesto tak bywa - bo po co to babie?
co do ciezarow to sa scisle przepisy - ale wtedy mozemy tylko mowic o tym samym stanowisku z roznymi zakresami pracy

Bo nie jest taka sama.

@anon18020312 Czy gdyby pani Magdzie i pani Andrzejowi zapewnić wózek z podnośnikiem, który znacznie ułatwiłby pracę, prawo pracy zostałoby naruszone? :thinking:

A wiesz dlaczego kobiety nie są frezerami? Bo na frezarkę trzeba założyć materiał który często waży i 50 kg

Hurtownia jest mała i nie potrzebny jest wózek.

ale nie na kazda.
wiec nie jest to wytlumaczenie, ze jakiegos zawodu wykonywac nie moze…

Ale nikt nie broni. Tyle że to dość brudna praca.

a obrzadznie krow i swin to czysta?

Oczywiście że brudna. Obok mnie jest taki stary prywatny PGR. Wiesz ile mają kobiety które wokół krów chodzą? około 5000

1 polubienie

@anon18020312 Mam jednak wrażenie że mało która kobieta ubiega się o pracę, o której z góry wie, że nie dałaby jej rady wykonywać że względu na warunki fizyczne.( Podobnie czy mężczyzna który ma figurę pająka pcha się do podnoszenia ciężarów?) Czy gdyby miała odpowiednie warunki fizyczne, np. podnosiłaby hobbystycznie ciężary, i była w stanie podnosić wszystkie ciężkie rzeczy, czy nie mogłaby pracować na frezarce czy czym tam jeszcze i dostawać tę samą kasę?

Nie mogła by bo przepisy pracy tego zabraniają. Tak równouprawnienie ale w wszystkim.

to sie raczej skarzyc nie powinny.

Tyle że one dawno schowały gdzieś “mi się należy” i “jestem kobietą i tego nie podniosę”

1 polubienie