Drukarka, najlepiej kolorowa-jaką kupić?

Nie ukrywam, że może być potrzeba drukowania obrazków. Już w obecnej chwili mam zaplanowane 200s. A4 I nie bardzo wiem, jak wiele mi może być potrzeba. Komercyjnie przy strona A4 kosztuje 0,60-1,00zł., ale mogę się mylić.

1 polubienie

Zdecydowanie odradzam HP, z racji drogich tuszy / około 85 zł za 1 kolor / i zamienniki słabo przechodzą z racji czipa na kartrydzu, albo włączy lub nie Bardziej Brader - jakościowo to samo, tusze w granicy ok 40 zł za 1 kolor, Epson podobnie. Na ile kartek tuszu wystarczy to już loteria. Większość ma program czyszczenia dysz, który musi być zrobiony np jak drukarka jest żadko używana – minimum to raz na tydzień 1 wydruk kontrolny by zachować jakość druku czy kolorów, oraz gdy się ujawnią problemy po wydruku - plamy, kropki, brak ciągłości np lini itd. czyszczenie to zmora większości drukarek, by dysze z tuszem nie zaschły / nieraz pomoże serwis - drogi, Tak w skrócie to wygląda na temat drukarek atramentowych w domu bo nie pisze w pytaniu jakie. Na temat laserowych drukarek / bardziej biurowych to nie wypowiadam się, bardziej chyba Piochus oblatany, wiem tyle że jest toner zamiast tuszy. Spróbuj go wywołać, lub dać mu pytanie na priv w jego profilu koperta

1 polubienie

Komercyjnie to musiałbym sprawdzić czy punkty ksero jeszcze żyją obecnie mało drukuję. Prościej się dołączyć do kogoś kto ma drukarkę - koleżanka lub kolega, ofiarując swój papier i 1/2 za tusze, jeśli mało wydruku. Własna drukarka to jedynie jak na więcej razy. Odradzam zakup używanej - Allegro, OLX / można żałować wydanej kasy, w większości to drukarki do serwisu. Zanim już zakupisz to sprawdż jak jest z dostępem zakupu nowych tuszy

1 polubienie

Obrazków czy zdjęć, bo to jest zasadnicza różnica?
I nie słuchaj @kaziu , HP jest super, w szczególności laserowe, a na Amazon można kupić dobry zamiennik tonerów (komplet za cenę jednego tonera).
Generalna zasada jest taka, że czym droższa / większa drukarka tym taniej kosztuje wydrukowanie jednej strony, bo toner jest tańszy.
Ach, jeżeli to jednak są zdjęcia, a nie obrazki, to do zdjęć idealne są drukarki termosublimacyjne, ale w ostateczności plujki też spełnią swoją rolę. Do zdjęć nie polecam laserowych.

4 polubienia

Dziekuje:) Obrazki nie zdjęcia.

2 polubienia

My mamy Brother DCP-j105 bardzo tania w eksploatacji

2 polubienia

A na ile są wydajne tusze startowe w tym Brotherze?

To jest szeroko dostępna wiedza w google. Ceny się zmieniają

1 polubienie

Piszą na ile starczają tusze, ale nie te startowe. Ale nic to…

Dobrze się stało koleżanko @Nunu iż zadałaś to pytanie. Też mam zamiar nabyć drukarkę, to sobie tu postoję w kąciku i posłucham…

2 polubienia

Do dużej ilości druku w kolorze polecam Epsona z serii EcoTank. Oryginalne tusze są na tyle tanie, że nie ma potrzeby szukania zamienników a koszty eksploatacji mają niższe niż wiele laserówek.

2 polubienia

Przy tylu ? Laser.CP1515N od HP. Kpl tonerów wystarcza(zamienników na 3000 stron minimum a kosztuje poniżej 100 PLN. Jakość nieporównywalna do atramentu, szybkość również. Używkę kupisz za 250-300 pln

2 polubienia

Startowe to zazwyczaj 30%

2 polubienia

Ciekawe czy @Bodzia zareklamuje sklep meblowy “Bodzio” :slight_smile:

2 polubienia