"Duszpasterz trzezwosci" mial wypadek samochodowy

Robila to za głębokiej komuny
Salonik w M4 mialam po części umeblowany ich meblami i Cepelia
Reszta to inwencja wlasna. Kitek w Barcelonie, a raczej w miasteczku satelita i w Romunii potem zylam (z mężem i kotem) w apartamencie zaprojektowanym przez te firmę
Nie pytaj o jakosc wystroju wnetrza

We Francji i Niemczech też. Poza tym z tych krajów dużo komponentów i blatów idzie do Szwecji. Największy magazyn Ikei w Europie jest w Dortmundzie.

2 polubienia

Blaty laminowane to robi świstak i sreberka do kosza wywala…

Nawoziłem się tego po Europie.

2 polubienia

Ale nie dzwigałeś.

1 polubienie

Za to mi nie płacili, to nie dźwigałem. Od tego było te 500 koni.

2 polubienia

I jeden osioł…

2 polubienia

Musiałeś? Noż, kuźwa, musiałeś… :stuck_out_tongue_winking_eye:

2 polubienia

Robiłem już jako kierowca co prawda b… I ta praca jak osioł. Ale to prawda

1 polubienie

Nie mogę zaprzeczyć. Gdybym drugi raz się urodził, szerokom łukiem ten zawód.

Ale, kurna, w PRL, to była złota robota. I nie było tej pieprzonej, szpiegowskiej elektroniki, co jest obrożą i smyczą na szyi kierowców.

1 polubienie

Ale dobra kasa.

1 polubienie

Teraz jest lepsza, ale jeszcze niedawno, najniższe krajowa w zł i diety w euro. Nie wliczające się do emerytury.

1 polubienie

Koledzy. Spoko
Duze auta to jak wieze oblężnicze

Było nieźle.

Taaa…, mój koleżka jeżdzi ponad 10 lat i 15 mu do emerytury zostaje. Zarabiał i zarabia ponad 6000, ale… większość z tego, to diety. Emeryturę będzie miał tą najniższa.

Teraz się poprawiło, bo UE zareagowała w obronie kierowców ze wschodu i zarobki zasadnicze muszą być większe.
Szczegóły mogę Tobie przy piwie objaśnić, bo nie chce mi się tyle w te klawisze klepać.

Ja, pracując w Niemczech, jako miejscowy, miałem całkiem inny system płacenia.

1 polubienie

To jest ten problem.
Nikt nigy nie traktował przewozow jak marnarzy?

W Polsce od transformacji niemal do teraz kierowców międzynarodoiwych traktowano, jak frajerów. W wypłatach również. Dużo by o tym pisać. Uciekłem od tego do cywilizacji… A w innych krajach nowounijnych jeszcze gorzej, niż w Polsce.

W Polsce wypłata była dodatkiem do diet, na zachodzie odwrotnie. A i tak diety są tu niemałe.

1 polubienie

A to też.
Wyzysk

1 polubienie

Dokładnie. I to za ciężką, i odpowiedzialna pracę. Bardzo niewdzięczną.

Temat transportu w ogole nie na dzis i ciagle nie jest rozwiazany