Duże ptaki latają, szybują, a małe fruwają, frrrr?

2 polubienia

W 7:00 drugiego filmu jest link do zagadek @Benasek o głosie wilgi w filmach polskich

2 polubienia

Albatros i jaskolka zycie spędzają w powietzu

2 polubienia

I jerzyki

4 polubienia

Właśnie chciałam nadmienić,że jerzyki też a jak już znajdą się na ziemi w sensie,że na takim podłożu, to trzeba jerzykowi pomóc by wzbił się w powietrze.

4 polubienia

Ja mam dużego ptaka.

1 polubienie

Wczoraj zdążyli mi co niektórzy o tym donieść … :grin:

3 polubienia

Ja zostaje wierny mojemu rudzikowi.Taki samotnik,ciekawy swiata,trzymajacy wszystkich na dystans ale wcale nie tchórz.Poza tym,po prostu piekny!
To rudzik otwieral dokument,“Makrokosmos”.I zamykał…O czym przypominam aby ktos moze kiedys,siegnąl po ten film…

3 polubienia

Duże ptaki nie śpiewają ładnie

2 polubienia

Spiewac kazdy może :joy:

1 polubienie

Ja to Tobie piwo bym doniósł, tylko, że za daleko, ale w maju, kto wie?

1 polubienie

Oj nie wiadomo co panstwo niemieckie wymysli? :laughing::laughing::laughing:

1 polubienie

Niestety, nie wiadomo, ale Polak potrafi… Jadąc do Polski, benaska mam idealnie po drodze.

1 polubienie

Fakt Berlin masz po drodze

1 polubienie

On w samym Berlinie nie mieszka, tylko w przyległej miejscowości i od zjazdu z ringu jest do niego kilka km.

1 polubienie

Nie obgaduj kolegi slowa Berlin uzylam jako definicje miejsca plus minus

1 polubienie

W sumie nawet nie pomyliłaś się, biorąc pod uwagę obszar całego Berlina. Te przyległości, to tak, jakby jego dzielnice peryferyjne

Przynależność terytorialna?

W Niemczech i Holandii jest tak, że w wielu przypadkach nie ma przerw żadnych między miastami. Człowiek nieraz nie wie, czy jest, np w Dusseldorfie, czy w Neuss. Tak, jak u mnie, jak ktoś nie zna, to nie wie czy jest w Kerkrade, czy w Heerlen.
Jedziesz sobie jedną drogą przez miasto i mijasz tablice; raz Kerkrade, raz Heerlen, a czasem Simpelveld.

1 polubienie

A ja to wiem
Granice nie znają granic😉

1 polubienie