Działania wyprzedzające?

Komendant za wczesnie wyciągnął “odpowiednia instrukcje”?

3 polubienia

Niech mi ktoś przypomni, czy w stanie wojennym komuna konfiskowała samochody?
No i w każdym razie nie będa mogli powiedzieć “a peło robiło tak samo” :slight_smile:

3 polubienia

Na razie to jednostkowy przypadek i tak do końca nie wiemy o co chodzi.

2 polubienia

No to już nie do wiary! Naprawdę zjedzą się sami… To już posunięcia kompletnie wariackie.

Ale jak na razie podstaw prawnych do rekwizycji nie ma, w artykule mowa o wypozyczeniu, reszta moze byc świadomo prowokacyjna. Akurat za miesiac to jak tak idzie w innych krajach? to moze urny beda wozic , ale nie wyborcze.

1 polubienie

Może dla Rydzyka chcieli. Bezdomnych już nie prosi. Zostali w “domach”.

3 polubienia

Byly zakazy uzywania.Nie bylo benzyny a samochodów tyle co kot napłakal,w porównaniu z dzisiaj.

1 polubienie

Zakazow to bylo dużo. Podstawowy to przeplyw imformacji - rozmowa kontrolowana… Wzmozona cenzura. Co prawda posiadanie odbiornika radiowego smiercia karane nie bylo jak za Niemca…

1 polubienie

Ale to zupełnie inna sytuacja.

Postępowanie władz całkowicie bezprawna. Ale czy to jedyne złamanie prawa obecnej władzy? Czy zarzuty albo krytyka spotka się z jakąkolwiek odpowiedzią? Czy władza raczy uzasadnić swoje postępowanie, usprawiedliwić, uwiarygodnić potrzebę?
Nie sądzę.

5 polubień

@Antykwa
Mam jeszcze raz powtorzyc?
“Zaden glupiec nie jest tak niebezpieczny jak ten co jest sprytny”
Taktyka rzadu polega na tym ze stosuja prawo tak zwanego falszywego krola, to jest nie wprowadzaja ostrej cenzury, a moze wogole cenzury, niech sobie przeciwnicy krzycza nawet glosno, niech pisza co chca - i na tym sie zazwyczaj konczy. na zasadzie psy szczekaja - karawana jedzie dalej…Mysle ze bunt i sprzeciw bylby duzo wiekszy gdyby zastosowali ostra cenzure

3 polubienia

Bo zaraz będzie nie stan wojenny, tylko stan wojenny plus, PiSS wszystko robi lepiej :wink:

3 polubienia

Nie musisz powtarzać. Ja widzę to samo i tak samo jak piszesz. Rządzący całkowicie ignorują opozycję, wszystkie jej inicjatywy ale też to co mówi naród. Mam na myśli opinie, wypowiedzi różnych gremiów, stowarzyszeń, sfer naukowych,władz samorządowych itp.
Tak właśnie się dzieje: psy szczekają (naród) - karawana jedzie dalej taranując wszystko po drodze (władza).

2 polubienia