Dzień dobry. Dzisiaj mamy pierwszy Dzien Adwentu

A nietypowe święta dzisiaj to:

  • Dzien Kalendarza Adwentowego
  • Dzień Numizmatyków
  • Światowy Dzień AIDS
  • meteorologiczny początek zimy
  • Dzień Jedzenia Czerwonego Jabłka
  • urodziny obchodzi Woody Allen (1935)

Zanim sie zima zacznie na dobre: Trochę jesiennych wspomnień:

2 polubienia

U nas początek lata, a pogoda na kilka nastepnych dni wyglada tak:


Wlasnie grzejemy się przy kominku… mielismy poki co moze 3 dni upalu, a reszta tal jal na screenie. Normalnie jest duzo cieplej o tej porze roku. Ale jeszcze będziemy tesknic za taka pogoda…

2 polubienia

Jak na poczatek lata to pogoda rzeczywiscie nietypowa u was
Ja bylam w Nowej Zelandii jesienia czyli tamtejsza wiosna i bylo duzo cieplej

U nas w miasteczku zawsze jest zimniej niz wszedzie dookola… mamy specyficzny klimat… ale teraz jest wyjatkowo kiepsko… ale lepsze to niz pozary tak jak w innych czesciach Australii! Z reszta tutaj 4 lata temu tez szalaly pozary i to w czasie Bozego Narodzenia…

1 polubienie

Dzień dobry. Warto wspomnieć o HIV/AIDS. Moim zdaniem obiektywnie patrząc, w dzisiejszych czasach lepiej mieć HIV niż raka. Przy odpowiednim leczeniu z HIV można normalnie żyć i to tak długo jak wszyscy, natomiast na raka umiera się już po kilku miesiącach. Tak więc wychodzi na to, że większym problemem jest napiętnowanie społeczne niż sam wirus. Tak więc wychodzi na to, że warto walczyć z mitami na temat HIV/AIDS, by chorym żyło się lepiej.

1 polubienie

Co do HIV to juz faktycznie medycyna zrobila moim zdaniem spore postepy, ze spoleczna akceptacja jest nadal nie tak dobrze. A ja cieszylabym sie gdyby wreszcier(!!!) medycy zainteresowali sie na serio druga bardzo uciazliwa i nieuleczalna choroba jaka jest borelioza. Tu nadal ciemno.

2 polubienia

Cześc Ata, dawno nie pisałem. U mnie zrobiło sie chłodno, w nocy przymrozki, a w dzień ledwo troche ponad zero , ale zaczynamy zimowy miesiac grudzien :slight_smile:

1 polubienie

Ale razi ta flaga Unii… Zdarl bym jak bym mógł :rofl:
Nie rozumiem takiegl wyboru? To coś w rpdzaju manifestu? Bo chyba każdy kto ma flage Unii tutaj, mieszka w Polsce? Xd a może to raczej krepujace tak pokazywać się z Polską flaga z różnych powodów…

1 polubienie

Dlaczego???
Flaga polska jest tu na przyklad pokazana jako czerwony pasek tylko i to tez jest mylace!

1 polubienie

U mnie taka mieszanka jesienno zimowa
I tniestety typowe gwaltowne zmiany pogody i dni z mżawką

1 polubienie

No w sumie…

1 polubienie

Bardzo ladnie to wyglada! W ogole lubie drewniane plotki… A teraz a propos adwentu:

image

2 polubienia

Droga moderacjo tzn @okonek
Prosze o ramke dla @elsie za powyzsza (niestety czesto realistyczna) odpowiedz
Dziekuje!

2 polubienia

@elsie
U mojego dziecka we wczesnoczekoladowej fazie (potem po czekoladowej kuracji mu przeszlo!) juz pierwszego grudnia bywala wigilia

2 polubienia

Ooo dziekuje! Wczoraj, w ramach kryzysu, zjadlam pudelko fistaszkow… :joy:

1 polubienie

U mojego przeszlo dopiero niedawno… :grin:

1 polubienie

fistaszki, fistaszki…zaraz wygoogluje co to jest
Rzeczywistosc polska oddala sie ode mnie juz z kosmiczna predkoscia

1 polubienie

Orzeszki ziemne (nie moglam sobie przypomniec…)!

1 polubienie

Aha: Erdnüsse! :stuck_out_tongue_closed_eyes:
To juz wiem

1 polubienie

szef szefem kolorek sie da , ale jak Europa przezyla bez czekolady???

1 polubienie