Dzień dobry świątecznie i to bardzo

W Niemczech: Święto Reformacji i od kilku już dni świętowanie 30-lecia Upadku Muru Berlińskiego
Poza tym macie wybór:

  • Światowy Dzień Oszczędzania (tym razem polski)
    albo:
  • Dzień Rozrzutności
    Inne święta:
  • Halloveen oczywiscie
  • słowiańskie Dziady
  • amerykański Dzień Czarów
  • Dzień Klamki
  • Dzień Dyni
  • Dzień Rozwoju Paranormalnych Zdolności
  • Światowy Dzien Miast.
    Co jest charakterystycznego w waszym mieście?

Darmstadt, Oranżeria (zdjęcie WK):

1 polubienie

Ja bardzo lubie dyniowa zupe i dyniowe lampki!

image

1 polubienie

A oto warszawskie straszydelko…

1 polubienie

A mnie sie to straszydelko podoba
Szkoda ze prawie wszyscy maja z tym niemile skojarzenia

3 polubienia

Dyniowa zupe kiedys jadlam jak moj klub sportowy urzadzil halooven
Pyszna byla!

1 polubienie

No wiesz! Przecież to Zabytek!

A Reformacja i w Polsce by się przydała, oj przydała!

2 polubienia

Ja mam bardzo mile (chociaz w zimie nylo okropnie zimno!). Bo tam byl Instytut Muzykologii!!! Poza tym to juz naprawde zabytek.

1 polubienie

Zima idzie: potrzebne refomy! :joy:

1 polubienie

Mnie się też ta budowla podoba. W ogóle, to jest ona świadectwem pewnej epoki, która mam nadzieję już nie wróci. Szczerze mówiąc, to znam gorsze straszydła budowlane w naszym kraju.
Dla mnie na przykład porażką są Złote Tarasy, wybudowane dziesiątki lat po Pałacu Kultury. Wygląda jakby ktoś ogromne kupy zrobił gdzieś na podwórzu biurowców …

Firma-DTZ-zarzadza-CH-Zlote-Tarasy_articleimage

No, ale o gustach się podobno nie dyskutuje, więc już się zamykam :slight_smile:

5 polubień

Moja babunia robila cos obrzydliwego: rzadkie, ze smietana i slodkie!!! No i stwierdzilam, ze BARDZO nie lubie zupy dyniowej. Nie tak dawno bylam u kuzynostwa i zapowiedziano zupe dyniowa. Stwierdzilam, ze trzeba sie poswiecic. Taaa, prosilam o dolewke, to byla pycha! Gesta, na ostro z grzaneczkami… :grin:

1 polubienie

@elsie
no to masz reformy:

image

3 polubienia

Porownanie do kup uwazam za bardzo trafne!!! :joy:

3 polubienia

Zreformowane przez ocieplenie klimatu… :joy:

1 polubienie

No to mamy te same upodabania/gust
Moja kuzynka mieszkajaca w Warszawie chciala sie pochwalic tym cudem, wiec sie nie odzywalam. Wewnatrz jeszcze jako tako, ale na zewnatrz uwazam te to pomysl chybiony szpecacy krajobraz

2 polubienia

Mnie sie jeszcze bardzo nie podobaja blokowiska. Ale gdzies mieszkac trzeba. A sytuacja mieszkaniowa w Warszawie po wojnie to byla sterta gruzow… Czyli trzeba to zniesc. Najwazniejsze, ze jest zielen!

1 polubienie

Dodam tylko, że w Moskwie takich pałaców maja osiem, ale nasz uważam za najładniejszy

5 polubień

Siedem Sióstr Stalina.

2 polubienia

Masz racje najbardziej “gustowny” i nie tak przesadzony

2 polubienia

Elsie - zupa Dyniowa, mam nadzieję, że wiesz, kto ją pierwszy wymyślił? :face_with_hand_over_mouth:

2 polubienia

Co nasze, to jednak NASZE!!!

2 polubienia