Dzień dobry świątecznie z odrobiną śniegu

Mamy dzisiaj

  • Hiszpania i Meksyk: Orszak Trzech Króli
  • Dzień Ptaków
  • Dzień Bitej Śmietany (wlasnie wczoraj jadlam pyszny tort domowej roboty z bita smietana, jagodami i malinami :cake:!)
  • Dzień Ptaków

image

Jutro oczywiscie Trzech Króli oraz

  • w Polsce Dzień Filatelisty
  • w Irlandii Małe Boże Narodzenie
  • we Francji:Święto Rodziny odpowiednik Dnia Dziecka
4 polubienia

Dzis dlugo wyczekiwany dzien, Trzej Krolowie przynosza podarki, w calym kraju przemarsze trzech panow - sw. Mikolajowi Ich Krolewskich Mosci zdetronizowac sie nie udaje :slight_smile:
Wieczorem tradycyjna wyzerka, jutro trzezwienie i dopiero rozpoczyna sie nowy rok. Oby tym razem przyniesli tez nowy rzad (pierwszy koalicyjny w historii Hiszpanii), bo czwarte wybory w ciagu trzech lat to juz bylaby przesada.
Pogoda piekna, choc chlodnawo, ja juz moja porcje tradycyjnego drozdzowego ciasta z aromatem pomaranczowym i z kandyzowanymi owocami zjadlam, goraca czekolada popilam, co tam bede czekac do wieczora?

4 polubienia

Wieczorem poprawisz! :grinning:
Szkoda, że u mnie Trzej Królowie nie przynoszą podarków :pensive:

2 polubienia

Dzień dobry. Akurat u mnie spad w końcu prawdziwy śnieg :slight_smile:

3 polubienia

Co kraj to obyczaj. 6 grudnia maja tu swieto Dzien Konstytucji, w Wigilie podarkow nie daja, choinka to stosunkowo nowy obyczaj, bo jeszcze w polowie lat 90 krolowala tradycyjna szopka, a w koncu troche to ma sens krolowie z podarkami dotarli nieco spoznieni, w koncu droga dluga byla a GPS nie mieli, szli nocami obserwujac gwiazde przewodniczke :wink:

4 polubienia

To też jest ciekawie i fajnie. Poświętujesz sobie dzisiaj. Ja dzisiaj mam lenia. Trochę połaziłam (fajny śnieg jest) i teraz się obijam. Zaraz wskoczę do łóżka z książką.

3 polubienia

Ja to moze w koncu za prasowanie sie wezme?
I jakis spacerek wczesniej?

2 polubienia

Po co kupujesz rzeczy, które trzeba prasować? Ja prasuję bardzo rzadko. Wtedy, gdy już naprawdę muszę. Niestety nie est to moje ulubione zajęcie :grinning:

2 polubienia

U mnie też to ciasto(z figurkami w środku) jest, oraz takie migdałowe https://images.app.goo.gl/iBFKodR9QN2o7mHN8

Co mam zrobic by wyświetliło się zdjęcie?

2 polubienia

Jak chcę wkleić, to prawym przyciskiem klikam na obrazek i wstawiam metodą kopiuj-wklej.
Apetycznie to ciasto wygląda. Mniam! :yum:

2 polubienia

Dzięki za wyjaśnienie,a co do ciasta,jakie ono jest pyszniutkie mniam mniam mniam,właśnie zjadłam 3 kawałki:))

2 polubienia

Jeszcze bardziej mi apetytu narobiłaś :yum: Nie bądź taka… Daj kawałek… :wink:

2 polubienia

Ja prasowac lubie, zwykle jestem na biezaco, ale teraz przez swieta sie troche uskladalo :joy:

2 polubienia

No bo Ty w pracy pracujesz rozumem a ja rękami, więc wiesz… Dla Ciebie prasowanie może jest rozrywką, a dla mnie niestety nie :slightly_smiling_face:

2 polubienia

To tez na pewno ma wplyw. Zwlaszcza, ze Twoja praca wymaga precyzji to dloni nie nalezy przeciazac.

2 polubienia

Idę już sobie, bo za chwilę będę miała “za mocno upieczoną” karkówkę :rofl:

2 polubienia

Chytra nie jestem,możesz się częstować:))

2 polubienia

Zjadłabym taki. Ale WAGA!!!

2 polubienia

Elsie, waga jest po to, byśmy mogły jej pokazać, że wcale się nią nie przejmujemy! :wink: Od kiedy to przedmiot jest ważniejszy od człowieka?

2 polubienia

Ale u mnie waga przekłada się na brzuch… :disappointed_relieved:

2 polubienia