Dzień dobry w Dniu Gry w Tenisa

Z innych świąt nietypowych i rocznic mamy:

  • Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją
  • Dzień Ciastek dla Psów
  • Dzień Curlingu
  • Dzień Mrożonek
  • rosyjski Dzień Obrony Ojczyzny
  • Rocznica opatentowania prototypu pralki (1767 rok!)
  • Diesel patentuje swój motor (1893)
  • Dzień Tulipanów (w przededniu Różanego dnia "Rosenmontag)

image

4 polubienia

Z tego wszystkiego to tulipany i pralka.
Dla psow to pewnie paszteciki mięsne?

1 polubienie

Skoro o depresji mowa …

Przedstawiam Mike’a Branta piosenkarza z ciekawą historią. Urodził się w żydowskiej rodzinyiepochodzącej z Polski. Matka z Łodzi, ojciec z Biłgoraja. Wyjechali po wojnie do Izraela. Mike zaczął karierę jako piosenkarz we Francji …
Rok 1975 - w wieku 28 lat popełnił samobójstwo skacząc z okna. Chorował na depresję.

3 polubienia

Dzień Walki z Depresją to coś dla mnie! A jak byłam mała to grającym piłki nosiłam! :grinning:

3 polubienia

@elsie
Tez sobie o tobie pomyslalam

1 polubienie

Dziekuje za informacje i muzyke
Szkoda ze tak mlodo odszedl :black_heart:

1 polubienie

@okonek
A u nas smutny karnawal w dalszym ciagu
Co ciekawe w dzisiejszej mszy transmitowanej przez radio kaplan modlil sie w intencji zastrzelonych emigrantow azjatyckich (!)

1 polubienie

jacy oni azjatyccy? z tego co podawano u nas wiekszosc to byli urodzeni juz w Niemczech potomkowie imigrantow.
no chyba, ze kaplam muslal w szerszym kontekscie? Albo wiedzial, ze dzwonia tylko niedokladnie?

1 polubienie

Depresja zrobiła się modna.

1 polubienie

:cry:

1 polubienie

Jeszcze sie dobrze curling w Polsce nie zakorzenił a debilni"działacze" juz paralizują zawodników :face_with_raised_eyebrow:
Co do tenisa…Magda Linette udowodnila tylko ze kobieta zmienną jest.Wlasnie była na fali,o czym juz pisalem w osobnym wątku.Debiutuje w top 40 a za przeciwniczke miala K.Muchową która pokonala w zeszłym roku w Bronxie.Dzisiaj jednak przegrała 6:1;6:3,nie mając nic do powiedzenia.
Mam wiec nadzieje ze dzien tenisa bede obchodzil jutro po meczu Igi Świątek…

2 polubienia

@okonek
…ale to sa Turcy, z narodowoscia turecka i w dodatku muzulmanie
Tego u nas jeszcze nie bylo

@collins02
Ty chyba tez grales w tenisa?

1 polubienie

@Devil
Tak modna, ze pod to pakuje sie wszystko, nawet powazne choroby psychiczne

1 polubienie

Zaskakujesz mnie niekiedy swoją pamiecią.
Tak,owszem.Grałem przez cale liceum i potem jeszcze pare dobrych lat,po amatorsku.
I pewnie grałbym do dzisiaj gdyby mi sie"lepsze" towarzystwo trafiło.Niestety,wykruszyli sie pod koniec lat 80-tych definitywnie…Wtedy chyba zagrałem ostatni mecz ktory pamietam doskonale bo bardzo przezywałem to ze urwalem seta znacznie bardziej doświadczonemu graczowi.

1 polubienie

a mozna miec dwa obywatelstwa w Niemczech?
w Hiszpanii problem jest o tyle rozwiazany, ze muzulmanin ma znac swoje miejsce - ale to blisko 500 lat tradycji :wink: :wink:

2 polubienia

@okonek
Teraz juz w Niemczech mozna miec dwa obywatelstwa, ale Turcy nie chca
Oni sie az tak nie integruja

1 polubienie