Dzień dobry w Dniu Grzeczności za Kierownicą

Ale to trzeba mieć kulturę!

2 polubienia

@collins02
Wlasnie te pasy…
Nie wiem czy w Polsce jest inne prawo, bo u nas jezdnia jest dla kierowcow a pasy dla pieszych i kierowca powinien stanac albo zwolnic jak widzi chocby na chodniku kogos zblizajacego sie do pasow

3 polubienia

U nas też tak jest, ale traktowanie dość swobodne…

2 polubienia

@kaziu
Z tymi samochodami to ja mialam problem kilkanascie lat temu jak przyjechalam do Polski z malym wtedy synem. Dziecko nauczone ze sie przechodzi na przejsciu dla pieszych i samochod powinien sie zatrzymac…A w Polsce samochody sie nie zatrzymuja. Wiec dzieckamnie wypuszczalam samego z domu

1 polubienie

Gdy gość przede mną włącza kierunkowskaz dopiero podczas skręcenia, bardzo często to widzę lub gdy ktoś jedzie za mną “na zderzaku”… Co za kultura w tych Niemczech pfff :rofl:

2 polubienia

Ja w ogole Urszule z tamtych lat bardzo lubie.
A to byl czas fajnych solistek. Nawet niezatapialna Marylka R. je nasladowala, zeby przetrwac. Osobiscie Rodowicz nie cierpie od czasow Jada wozy kolorowe. Poziom wczesnego disco polo.

4 polubienia

@GumowaKaczka
Juz kilka razy pisalam ze Niemcy jezdza coraz gorzej i ja sie boje rowerem jechac po ulicy
Ale w tym czasie gdy ja mialam samochod to bylo znacznie lepiej ale to bylo dosc dawno

2 polubienia

Bezmyślność, agresja, jakaś dziwna potrzeba rywalizacji, owczy pęd. Toczę się spokojnie, bo przed sobą mam czerwone i dobrze wiem, że jak się dotoczę, to akurat będzie zielone i nie będę musiał nawet hamować i płynnie przejadę przez skrzyżowanie. No ale oczywiście debila za mną roznosi, że nie może jechać szybciej, więc wyprzedza mnie, po czym i tak zaraz musi się zatrzymać na czerwonym, no ale za to okazał mi swoją „wyższość".

2 polubienia

@

Nie musze dodawac chyba komentarza

3 polubienia

To chyba jej debiut?

1 polubienie

Po prostu mnóstwo ludzi wciąż jeździ jeszcze bez wyobraźni. Szybka jazda ma sens przy długich trasach, na autostradach, bo wtedy rzeczywiście można uzyskać zauważalną oszczędność czasu. W warunkach lokalnych ważniejsza jest płynność ruchu.

5 polubień

Pod tym względem już jest naprawdę o niebo lepiej. Z drugiej strony, jako pieszego, nie zbawi mnie te parę sekund i chętnie poczekam, żeby sobie spokojnie przejechał autobus czy ciężarówka. Potem taki ciężki pojazd musi się długo rozpędzać i wypuścić więcej spalin.

4 polubienia

Robię to samo. Ale większość kierowców (na Ursynowie) zatrzymuje się… Dlaczego mówię o Ursynowie. To wszystko zależy od dzielnicy: np. na Woli prawie wszyscy mają w dupie. To niby dlaczego mamy być równi? Ja się sprzeciwiam.

3 polubienia

wideo z 1983, wtedy wydala debiutancki album miedzy innymi z ta piosenka.

2 polubienia

Aha… :+1:

1 polubienie

Coś w tym jest okonek…
Ja z kolei Rodowicz odbieram jako kiczowatą do bólu “artystkę”, jednak przetrwała i w dodatku przez większość nazywana jest do tej pory tamtejszą ikoną polskiej sceny.
Nie bez kozery zresztą. Fakt, kobieta nagrała niezapomnianych wiele hitów i zasłużyła sobie na to, ale mało kto wie jakimi niecnymi sposobami. to zdobyła.
W tamtych czasach była bardzo uprzywilejowana .
Jak każdy wie, rywalizowała wtedy z Urszulą Sipińską - (która to do mnie akurat przemawiała bardziej), ale “plecy” Maryli były szersze.
Lubię Rodowicz, ale bardzo żałuję, że Sipińska była pośrednio zmuszona do odejścia ze sceny.

To jest dopiero klimacik co nie? :slight_smile:

4 polubienia

Sipińska nie do pobicia…

3 polubienia

Z ciekawostek mogę napisać, że kochał się w niej na zabój Seweryn Krajewski, ale go odrzuciła. Wchodził tam między nimi konflikt polegający na różnicach intelektualnych.
I dupa blada :slight_smile:

2 polubienia

Zupełny absurd widziałem w Sztokholmie. Uliczka z ruchem samochodowym przecinała deptak, którym ciągną tłumy ludzi. Jest oczywiście przejście bez sygnalizacji, więc sznur aut stoi i czeka. Średnio co minutę przejeżdża jedno auto :slight_smile:

2 polubienia

Co robić, zdarza się…

1 polubienie