Dzień dobry w Dniu Pamięci o Hirosimie

Inne mniej smutne swieta to:

  • Przemienienie Pańskie (podobno ważne święto, ale nie wiem dokładnie o co tu chodzi)
  • Dzień Świeżego Oddechu
  • Dzień Poruszania Palcami u Stóp

A ja mam pytanie: Wie ktoś jak ta roślina sie nazywa?

image

1 polubienie

Cześć Ata wtorkowo, ale ładne Twoje zdjecie, u mnie mocno ciepło (28 w cieniu), ale przyjemnie, aby nie było silnych upałów :slight_smile:

1 polubienie

Jalies lecznicze zielsko to jest
Rozchodnik?

1 polubienie

Spojrzalam na termometr…
23°C. Moze byc

1 polubienie

Chyba masz racje

Jak na moje zdrowe oko, to faktycznie rozchodnik ostry.
Na swojej działce mam kaukaski

Jest też purpurowy i wiele, wiele innych odmian, to rośliny ekspansywne, dlatego idealnie nadają się na pokrycia skalniaków w naszych ogrodach, wdzięczne roślinki, zero skakania przy nich, jak przy kaktusach .
Trzeba jednak uważać na dzieci i zwierzęta, określone odmiany maja trujące toksyny , tak jak bukszpan, ale rośnie prawie na każdej działce.

2 polubienia

Tez bzobaczylam ze sa bardzo rozne odmiany
Taki jak u ciebie tgez mialam, nawet nie wiem skad sie wzial
Ale nie tak latwo z nim
U mnie w ogrodku sie nie przyjal

1 polubienie

Na mojej działce rosną tam, gdzie ich nie chcę, wyrywam a cholery się pojawiają, to kuźwa jakieś samosiejki?

1 polubienie

Z roslinka to bieda… A czytalas moze ksiazke “Hiroshima Joe”? Nie pamietam autora ale tragiczna. Podobnie jak Morris, Kwiaty Hiroshimy…

2 polubienia

Juz okonek zgadla
A ksiazek polskich nie czytam

1 polubienie

W roslinkach nie jestem dobra…

1 polubienie

W prawosławiu to Najważniejsze Święto Chrześcijańskie. Widziałem to osobiście w Grabarce. Jest to uzasadnione, choć niezbyt poprawnie. O możliwościach takich przemian nieraz już tu pisałem.

1 polubienie