Dzien dobry w Dniu Synów i Córek

Zdrowie naszych dzieci!

1 polubienie

Jak się patrzy na flagę niemiecką to widzimy czarny, czerwony i żółty i nikt nie pomyśli, że ten żółty wcale nie jest żółtym kolorem, a złotym.
Trzeba tam mieszkać lub interesować się historią danego kraju, żeby to wiedzieć.

1 polubienie

Ale nawet nie wszyscy Niemcy o tym wiedzą
Ja troche interesowalam sie historia Niemiec (skoro juz tu mieszkam…) i bylam zdziwiona tymi wlasciwymi kolorami.

1 polubienie

W heraldyce kolor zloty dla oszczednosci zastepuje sie zoltym lub jesli czarno-bialy powerzchnia kropkowana.
herb_tynktury_300dpi

2 polubienia

To ciekawe

Żółty złoty… Ale różnica :rofl:

1 polubienie

Jasne ze roznica
Panie zdecydowanie wola złote pierscienie niz żółte

3 polubienia

Dla mnie kolor złoty jest zbliżony do tego:
image
A to co jest na fladze właśnie przypomina żółty, jak piszesz z oszczędności.

1 polubienie

Dla mnie moze byc spory brylant oprawiony w platyne…

2 polubienia

Wielka Gumi, wielka różnica.

1 polubienie

Nie wiem czy z oszczednosci. Moze “zlota” farba jest nietrwala?

1 polubienie

Nie wiem.

1 polubienie

Poszukam przy okazji w naszej bibliotece cos na ten temat

1 polubienie

Ja też widzę żółty… Jeżeli ktoś się przyczepi że to jest złoty, to mogę powiedzieć co za różnica… Przecież mówiac żółty a nie złoty, tak i tak oznacza że znam kolory flagi(np na lekcji :rofl:)

Stosowano jak dzis zlocenia lub brokat ze zlota nicia - ale to wychodzilo troszke drogo.

1 polubienie

kolory podstawowe plus pewne symbole stosowane w heraldyce jak i na flagach (sztandarach, banderach, tarczach rycerskich) w czasach kiedy umiejetnosc czytania i pisania byla przywilejem nielicznych byly czym w rodzaju obrazkowego alfabetu.
do dzis np. pochodne jak kolor czy ilosc podarowanych kwiatow czy nawet sposob poruszania wachlarzem maja swoj kod, coraz mniej czytelny, bo po co ganiac po kwiaciarniach jak mozna napisac sms-a?
ciekawostka moze byc tez to, ze kazdy kapitan - pirat mogl sobie wlasna wesolego rogera zaprojektowac - co prawda zwykle motywem przewodnim byla biala trupia czaszka na czarnym tle, ale dodatki juz zalezaly od jej projektanta.

2 polubienia

A to zeby nasze dzieci bogatych rodzicow mialy)))

1 polubienie

Dziekuje za ciekawe informacje

Dziekuje! :slight_smile:

1 polubienie