Dzien dobry w Dniu Synów i Córek

Tym razem od rodziców dla dzieci także tych dużych .
Poza tym

  • dziś zaczyna sie turecki Kurban Bayram
  • polski Dzień Konserwatora Zabytków
  • japońskie Święto Gór
  • Dzien Melona
  • Dzien Zabaw w Piasku
  • 100 Rocznica Konstytucji Weimarskiej i zmiany flagi z czarno-bialo-czerwonej na…Kto wie na jakie kolory?

A to raz jeszcze gorka w upiornej dolinie:

image

3 polubienia

Melona chętnie pożre. Kupiłam wczoraj kilka sztuk. Bo niestety moje, które posadzilam nie zakwitly. Ale mam maleńkiego arbuza w ogrodzie :slight_smile:

1 polubienie

Nie wiedzialam, ze arbuzy moga rosnac w naszym klimacie
A melony ci kiedys zakwitly?
Jak jesz i z czym melony?
U nas z racji bardzo suchego (od dwoch lub trzech lat) lata niestety niektore rosliny nawet sie nie pokazaly

1 polubienie

Wybieram dzień córki , może jakiś prezent dostanę ,jadę na kilka dni tam , gdzie ewentualnie mogę się na niego załapać :wink:

1 polubienie

Koniecznie zloz zyczenia Wojtkowi! Jula jutro jedzie na Nordeney!

1 polubienie

Dziekuje, a ty Juli!

1 polubienie

Mam nadzieje ze tak odpowiednia osoba bedzie odpowiednio poinformowana o święcie

1 polubienie

To zależy od roku, ale zdarzało się, że miałam arbuzy wielkości głowy i potrafiły dojrzeć.

Melony najbardziej smakują mi same bądź z lodami. Mocno schłodzone latem są niezastąpione

1 polubienie

Jako córka więcej daję niż dostaję , taka kolej rzeczy .

2 polubienia

Oo dobre swieto.Syna mam,a ze sie ozenil,zyskalem i corke.
Tak ze mam komplet dzieci.
Zdrowie synow i corek
Dzien dobry)))

2 polubienia

Kolory flagi Republiki Weimarskiej byly takie jak wspolczesna flaga czarny, czerwony, zolty - nawiazywala do kolorow I Rzeszy. Po upadku RW, i proklamacji III Rzeszy nawiazala do cesarskiej czarno-bialo-czerwonej, w 1935 zastapiona partyjna NSDAP ze swastyka, w 1945 ponownie zaczeto uzywac weimarskiej,

Dzień dobry
Z racji bycia córka swoich rodziców codziennie mam od nich prezent tym, że są że mną na tym świecie bo bardzo jestem z nimi związana :blush:
Z racji posiadania córki obiecuję nie czepiać się niczego :grin:

1 polubienie

Niestety
To nie sa kolory niemieckiej flagi.
Poczekam, moze ktos bedzie wiedzial

" Po porażce Niemiec w I wojnie światowej flaga II Rzeszy została w Republice Weimarskiej zastąpiona 11 sierpnia 1919 flagą Schwarz-Rot-Gold."
Wiki tak pisze.

1 polubienie

Wiki nie chce inaczej https://de.m.wikipedia.org/wiki/Weimarer_Republik

1 polubienie

Powyzej juz odpowiedziala Bocca-Lupo

Acie chyba chodzi o kolor złoty na fladze, a nie żółty.

1 polubienie

Potem (1933) byl powrot do czarno-bialo-czerwonej a po drugiej wojnie swiatowej do dzis jest czarno-czerwono-zlota
A taka oryginalna widzialam tylko raz

1 polubienie

Dokladnie tak: złoty, a nie żółty

1 polubienie

Ladnie to napisalas

1 polubienie