Dzień dobry w Dniu Wypoczynku

Ojjj, wspolczuje!

1 polubienie

“chyba” :sweat_smile:
W Polsce to był wolny dzien nawet za komuny.I nikt tego za mojego zycia,nie śmiał podważać.
Dzisiaj to zapewne tylko kwestia czasu i znajdą sie"teoretycy pracy socjalistycznej" którym przeszkadza…
To ci ktorzy wycinają drzewa bo im widoki zaslaniają.Widoki ktore w 5 minut potem,mają w doopie…Takie skojarzenie ze złosliwoscia natury ludzkiej.Podszytej podwórkową polityką lub tez nie…Bez róznicy.

1 polubienie

Nie rotzumiem, ale ja juz dawno przestalam rozumiec i to co sie dzieje w Polsce staje mi sie niestety coraz bardziej obce. Te prawie 35 lat tutaj robi swoje

1 polubienie

I swietuje siedzac sobie w tym przejsciu.
Google Photos

1 polubienie

Myslalam ze to wycinanie drzew to tylko nasze polncno niemiecka specjalnosc

1 polubienie

Ladne tam masz miejsce

Nie narzekam,to tylko polowa mojego domu,takie wewnetrzne patio,tu lubie sobie siedziec.

1 polubienie

POodoba mi sie ta…nie wiem jak nazwac “posadzka” - oryginalna

To naturalny ciety kamien.

1 polubienie

Wlasnie naturalny, dlatego wyglada tak dobrze

Gosc wyremontowal dla corki,ta jednak wyjechala do Mediolanu(na nasze szczescie)
To miejscowosc,dla takich jak ja,kilka sklepow,cztery bary,dwa koscioly,i natura dookola.
Cisza spokoj,zyc nie umierac.

1 polubienie

Myśle ze powinnaś zwrocic niezwłocznie uwage na dramatyczną polaryzacje jaka ma miejsce w Polsce…
Gdzies od pierwszej polowy lat 90-tych,proces ten postepowal dość powoli.
Smoleńsk wszystko zmienił…
Do głosu z dnia na dzien,doszly pomówienia,teorie spiskowe,oszczerstwa.To tak jakby otworzyć puszke Pandory…
Wczesniej,prekursor narodowego poróznienia czyli schizmatycy z Torunia,mogli jedynie nakrecac groteskowe boje o żwirowisko w Oświęcimiu i odwracać sie tyłem do kazdego przy byle okazji.Jak np. projekcja niby"obrazoburczego"filmu A.Bird,“Ksiądz”…Nikogo to specjalnie nie ruszało i spokój spoleczny wydawal sie byc niezagrożony.
Jako ze akcja rodzi reakcje,zaczeło sie…Do tego jakis diabeł wcielony,szybko zauważył ze mozna podsycic stary konflikt klasy robotniczej z inteligencją.A potem juz tylko przyszlo dorzucic konflikt miast z Polską"b"i dzisiaj chyba tylko Opatrzności zawdzieczamy ze te kretynskie burdy uliczne,nie staly sie zrodłem czegoś na kształt wojny domowej…
Co jednak sie stanie jesli gdzies,kiedys,poleje sie krew?
Moze to obok tematu ale…Przypomnialem sobie relacje z pogrzebu malej Madzi z Wprost…Ta tragedia uzmyslowila mi jak niewiele,jak malutko trzeba by wyzwolic cale poklady nienawisci…

2 polubienia

No to milego wypoczynku :smiley:

1 polubienie

Marne to pocieszenie:))
Jak mnie uczono wieki temu,drzewo mozna ściąć w 5 minut.Jednak na to by cos wyrosło w to miejsce,trzeba lat…

2 polubienia

@okonekKK wiekszosc swiat ustanawial w dniach swiat poganskich,a i swiatynie budowal na miejscu wyburzonych swiatyn poganskich.
Ewentualnie je adoptowal,do swoch celow.

1 polubienie

Jesli gromadzi sie wieksza ilosc osob to zwykle sa jakies rozroby. Jsak to dobrze, ze nie mieszkam w centrum…

1 polubienie

To dziwne
Za moich czasow w Polsce nie pamietam zeby tak bylo

1 polubienie

Pamietam z czasow PRL swieto Trybuny Robotniczej.
W imprezie bralo udzial dziesiatki,jak nie setki tysiecy ludzi,
Nie bylo rozrob,co najwyzej,jakis nawal9ny dostal chodnikiem w pysk,lub zliczyl izbe wytrzezwien.
Impreza 9bejmowala prawie caly Chorzow.

2 polubienia

Dzis niczego nie znalazlam, ale to teraz normalne…

1 polubienie