Dzień dobry w Dniu Wypoczynku

a w Polsce chyba nawet dzień wolny od pracy, bo

  • Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny
    Poza tym mamy:
  • Święto Wojska Polskiego
  • Dzień Pomyłek (żeby sie nimi nie przejmować)
  • Dzień Kanału Panamskiego (rok 1914)
  • rocznica urodzin Napoleona (1769 r)
  • w Hiszpanii ogólnokrajowe święto religijne, różne nazwy w zależności od miejsca, dzień wolny (koleżanka Okonek pewno wyjaśni)
  • Włochy maja dzisiaj Ferragosto (może Leone cos napisze o tym)

A to świąteczny kwiatek:

2 polubienia

Jej, co to za pieknosc? Ja Ci powiem, ze boje sie dzisiejszego swieta. Zadymiarze roznej masci pewnie sie juz skrzykneki. Nie rozumiem dlaczego tak ma byc…:frowning:

2 polubienia

Dzien dobry.
Ferragosto,to swieto obchodzone jeszcze w statozytnym Rzymie.
Jest to swieto cos na styl polskich dorzynek,na zakonczenie zbiorow.
Poczatkowo bylo obchodzone we wrzesniu,dopiero Ceasarz August przenioslna 15 sierpnia,obecnie swieto nosi jego imie.
To dzien piknikow,wyjazdow za miasto,w niektorych miejscowoscoach organizowane sa festyny(Sagra)
Ogolnie dzien zabawy i hektolitrow wina))

4 polubienia

Jedno z takich swiat.
Google Photos

3 polubienia

Dzis pol Hiszpanii chodzi na rzesach, a drugie pol im w tym pomaga, przylaczajac sie do imprezy po godzinach pracy. 15 sierpnia to takie symboliczne pozegnanie z latem.

3 polubienia

Dnia pomyłek na pewno nie będę świętować, bo mi się te wszystkie dziś czkawką odbijają !! :sunglasses::stuck_out_tongue:
Dalia przecudna, nie mam takiej… :face_with_raised_eyebrow:

2 polubienia

Ty mi elsie nawet nie mów - w takich dniach, to ja nawet do sklepu wyjechać nie mogę z tej mojej Starówki ! :frowning_face:

2 polubienia

Za to kocham katolików. Dzięki nim mam wiele wolnych dni w roku :slight_smile:

2 polubienia

:smile:

Ale dlaczego?
Nie rozumiem

1 polubienie

Ale rade ze nie nalezy sie nimi przejmowac uwazam za dobra

Ale jednak dzien roboczy, nie wolny od pracy

Ale dzien wolny od pracy?

1 polubienie

Nic z tego nie rozumiem. Jacy zadymiarze? Co sie dzieje?

1 polubienie

Atka, bo prawie wszystkie największe manify odbywają się tam gdzie mieszkam :slight_smile:

1 polubienie

A czy to ma zwiazek ze swietem katolickim?

1 polubienie

Też Ata.
Katedra się się mieści na mojej ulicy w końcu …
No więc sama rozumiesz. Sajgon mam :slight_smile:

2 polubienia

@ata-ata ma i nie ma.
Swieto jak pisal Leone ma pochodzenie starorzymskie. Zaanektowane przez chrzescijanstwo przeyrwalo wieki, czesto jako ludowe dozynki za komuny. W Polsce dolozono do tego po 90 “akcent patriotyczny” pt. “cud nad Wisla”.
Czyli rocznice wygranej bitwy 13-25 sierpnia 1920, ktora zdecydowala o wschodniej granicy odrodzonej Polski. I zrobiono swieto wojska. A jak pada haslo patrioryzm tam zadymiarze.

1 polubienie

Tak,dzien wolny od pracy.
Tyle ze ja zawsze w sierpniu mialem urlop.(caly sierpien)

@okonek.Slowo patriotyzm w obecnych czasach,jest pustym slowem,wykorzystuja je tylko zadymiarze i hochsztaplerzy,

2 polubienia