Dzień dobry w Dniu Wzajemnej Adoracji

Poza tym mamy dzisiaj

  • Międzynarodowy Dzień Koszuli
  • Dzień Sprzątania Biurka
  • najzimniejszy dzień w roku w Wielkiej Brytanii tzw. Hilarius von Poitiers Day
  • St. Knut Day w Skandynawii

Na jutro polecam (bo nie wiem czy będę miała dostęp do internetu):

  • Dzień Ukrytej Miłości
  • Dzień Osób Nieśmiałych
  • Dzień Porządkowania Mieszkania

image

Zdjęcie dedykuję między innymi @Devil - owi z serdecznymi (aczkolwiek spóźnionymi) życzeniami imieninowymi:
Sto latek a i do tego
Każdego dnia szczęśliwego
Humorku zaś “diabelskiego”
a spokoju anielskiego

4 polubienia

Ja podziękować. :smiling_imp:

2 polubienia

Ooo, to dziś mój dzień: nie rozstaję się z koszulą! A jest tak ciepło (tylko ponuro), że okno otwarte cały dzień… :grin:

2 polubienia

Po co o tym biurku powiedziałaś?
… no dobra… posprzątam je, bo już nic nie mogę znaleźć :wink:

3 polubienia

Dzień dobry. Pamiętam, że swego czasu na starym Pytamy rozśmieszył mnie poniższy obrazek :smiley:

3 polubienia

Jak to dobrze, że nie mam biurka: ominie mnie sprzątanie! :crazy_face:

2 polubienia

Na starym nie widziałam, teraz mnie rozśmieszył! :joy:

2 polubienia

Kanut IV Święty patron Danii. Wiek XI. Zginął śmiercią męczeńską zamordowany przez politycznych przeciwników.

1 polubienie

ooo to jutro moj dzien, porzadki wiosenne czas zaczac.

1 polubienie

Ciekawe ze swietego z Poitiers,wspominaja nie tylko Francuzi ale i Anglikanie.A nie ma to przeciez nic wspolnego z bitwa pod Poitiers :wink:
W kazdym razie…Nie jest to zimny dzien w Anglii.Nie chce byc nawet niczym wiecej jak szaruga listopadowa…

1 polubienie

Hilarius von Poitiers to szanowany ojciec/doktor kosciola, zyl w IV wieku, czyli przed wprowadzeniem rytu anglkanskiego i pewnie zostal odziedziczony wraz z dorobkiem przez nowy odlam religii. specjalnie sie tym nie interesowalam, ale moznaby poszukac ilu z tych zyjacych do VIII wieku zostalo uznanych rownez przez anglikanow a i moze tez protestantow w ogole?

1 polubienie

Wniosek z tego ze anglikanie"odziedziczyli" kult…

2 polubienia

image
:rofl:


też wolę posprzątać biurko… :wink:

2 polubienia

Do prasowania to mnie trzeba kijem zaganiać…

1 polubienie

To smutne…
image

2 polubienia

…ale prawdziwe.

1 polubienie

Byc moze smutek zawiera wiekszy ladunek emocjonalny niz radosc?

1 polubienie

@collins02
Pogoda w Anglii to temat rzeka…
Bywa tez i tak jak wtedy w 1976 chyba roku ze wtedy gdy tam przebywalam bylo akurat lato stulecia, susze i pozary…I jak zwykle przy nietypowej pogodzie nie dalo sie wytrzymac, nawet w Edynburgu zrobilo mi sie slabo - choc wysokie temperatury wtedy znosilam na ogol dosc dobrze

Ty mi o porzadkach lepiej nie wspominaj…

1 polubienie

@elsie
To wietrzysz?
Chyba jestes wyjatkiem, bo w domach w ktorych bylam sie nie wietrzylo.Dlatego przyjechalam z przeziebieniem, a nie przeziebialam sie od lat. A u rodziny musialam wietrzyc jak ich nie bylo :frowning_face:

1 polubienie