Dzień dobry w Międzynarodowy Dniu Palących Fajkę

Pali ktoś, palił?. Może macie/mieliście w rodzinie palących fajke?
Alternatywnie:

  • Światowy Dzień Sprawiedliwości Społecznej. Stawiam to na drugim miejscu, bo w te sprawiedliwość nie bardzo wierze
  • w Polsce tak zwany Tlusty Czwartek (witajcie pączki!)
  • Dzień Porządkowania Regałów z Książkami
  • Dzień pt: Kochajcie swoje Zwierzątka Domowe
  • Dzień Ciasta Wiśniowego
  • karnawał w Köln
  • Weiberfastnacht: ostatni czwartek karnawału obchodzony w Nadrenii-Westfalii
    podczas którego kobiety obcinają mężczyznom krawaty i wdzierają się do ratuszy aby otrzymać klucz do bram miasta przejmując na ten dzień symbolicznie] władzę
    Na południu Niemiec karnawał jest obchodzony bardzo hucznie

1 polubienie

Moja koleżanka paliła fajkę. Juli odrosła tarczyca i Jula bardzo dobrze się czuje. Najprawdopodobniej dzięki płynowi Lugola!!!

1 polubienie

@elsie
Co to za plyn Lugola???
:dizzy_face:

1 polubienie

A co do tarczycy to byc moze ciaza zdzialala cuda
Tak sie czasem zdarza

Płyn Lugola to preparat jodowy, dawali to zapobiegawczo w szkołach po wybuchu w Czernobylu.

2 polubienia

Sąd sądem a sprawiedliwość musi być po stronie PiS.

1 polubienie

To jest jod (chyba jakiś roztwór), sprawdzę. To dzieci dostały po wybuchu w Czarnobylu (niestety za póżno).

1 polubienie

@elsie
Sprawdzilam, u nas to tylko zewnetrznie
Ale jak pomaga to ok (a skonsultowala z lekarzem? Zwlaszcza jak jest matka karmiaca)

1 polubienie

Masz link:

KLIK

1 polubienie

Oczywiście! Już jakiś czas jest tym leczona. Dziś była u endokrynologa.

1 polubienie

Sprawiedliwosc spoleczna to pomysl czlowieka, wiec doskonala byc nie moze.
Dzis poczatek szalenstwa karnawalowego, zakonczony bedzie w Srode Popielcowa pogrzebem sardynki. Sprytni Hiszpanie przedluzyli sobie o jeden dzien traktujac srode jako swieto leczenia kaca przy cienkim winku i pieczonych rybkach.
Co do zwierzatek domowych to powinien byc rok dobroci, nie dzien.
Sezon na wisnie to dopiero bedzie, ale truskawki juz sa, wiec zydowskim targiem?

2 polubienia

@okonek
U nas karnawal sie rozkreca…
Stolica jest w tym czasie Mainz
A Rosenmontag czyli najblizszy poniedzialek jest w wiekszosci firm wolny od pracy - na poludniu

A tych waszych truskawek to juz nie przysylajcie :tired_face:

W tym roku duzo nie bedzie, listopadowe burze i ulewy zniszczyly tunele foliowe, a huragan miesiac temu dokonczyl. Ale to co ocalalo smaczne. Truskawki po prostu nie lubia przedluzonego transportu i chlodni.

1 polubienie

Jeden z moich nauczycieli z liceum, pozujący na rasowego hipstera, palił fajkę i chyba do tej pory pali.
Moim zdaniem fujka, jak zresztą palenie czegokolwiek innego :face_vomiting:
Ale za to pączki właśnie się smażą, bo niedługo wyjeżdżam, a mój plan przytycia musi zostać doprowadzony do końca (już prawie 3 kg w górę w 3 tygodnie) :wink:
A jedno z moich kochanych zwierzątek domowych dzisiaj mi (za przeproszeniem) nasikało do plecaka, więc mam też wielkie pranie.

2 polubienia

@vera223
Nie ma to jak paczki domowej roboty
A jak sie u was robi nadzienie? Wtryskuje sie juz po usmazeniu? Bo moja mama wkladala marmolade do ciasta paczkowego i smazyla razem. To byl troche inny smak, moze nawet lepszy.

Moja babcia smaży je razem, mi smakują, chociaż nie jestem wielbicielką pączków, więc chyba to dobry plan :slight_smile:

1 polubienie

Współczuję :sweat_smile:

2 polubienia