Dzień dobry w Międzynarodowym Dniu Dobroczynności

To jest wlasnie Quatro formaggi,przynajmniej u nas sie tak nazywa.

2 polubienia

U mnie cztery pory roku…
Wloska nazwa dokladniejsza :laughing:

2 polubienia

Tp ja czytalem calkiem inna wersje pochodzenia pizzy margherita
I mowie tu o oryginalnej pizzy sprzed wielu lat.
Marinara u nas jest jeszcze z oliwkami czarnymi

2 polubienia

Historia pizzy przypomina bigos i hiszpanska paelle - co kucharz to przepis, a co wies to konwencja.

2 polubienia

@Leone_Marco no przecież w tym tekście jest mowa o wydarzeniu sprzed 130 lat. I chodziło o królowa Margherite do Savoia (Małgorzata Sabaudzka) i nawiązanie do flagi włoskiej. Nie wiem jaka mogła być inna historia. Być może dotyczyła pizzy o innej nazwie

1 polubienie

Wloch emigrant moze nawet tego nie wiedziec
Tak jak tutejsi Polacy produkujacy pseudo-polska kielbase i reklamujac ja jako produkt polski. Wlasnie takawa kupilam. No coz, zal wyrzucic…

1 polubienie

Dzieki za link
ale czy to prawda to nie wiem
chociaz i u nas sie tak przyjelo

Chyba powinnam ci dac ramke, bo to najlepszy dowcip jaki dzisiaj slyszalam
Ewcia-sknerus:
image

1 polubienie

@BingolaJa tez czytalem historie Margherity sprzed wielu lat.
Gdzie wchlopskiej rodzinie,nie bylo nicdo jedzenia,zostalo tylko troche maki i kilka pomidorow.
Rzeczona Margherita,z resztek maki zamiesila ciasto,wrzucila na nie pomidory i wlozyla do pieca.
I tak powstala pizza Margherita.

2 polubienia

Jak mi ja dasz , sprzedam na olx :stuck_out_tongue:

1 polubienie

To pewnie tzw etymologia ludowa, jak legenda o Warsie i Sawie

3 polubienia

Taki historii mozesz naczytac sie do woli,co region,to inna opowiastka.

2 polubienia

Jaki on tam emigrant? Biznes w Hiszpanii, po sezonie wraca do Wloch, gdzie tez ma pizzerie.

1 polubienie

PRAWIE się spóźniłam-za 40 minut już następny dzień będzie i dobrego czynu nie uczyniłam …

1 polubienie

Obraz pod Wagnera…Pierwsza mysl jaka mnie naszła:))
Dzisaj musialbym wymyslic jakies"wspak"bo jestem śmiertelnym wrogiem,spózniania sie…
Ostatni raz wybaczylem w 1995.I od tamtej pory,nie prowadze statystyk :rage:

1 polubienie

he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he he

2 polubienia

To moze jutro?

Hmmm… :astonished:
czego dotyczy ten smiech?

Skojarzenie wydaje mi sie dosc sluszne

Będąc “światową wolontariuszką”-bo za moje “WYSTĘPY” nikt mi nie płaci
-jestem obiektem nader podejrzanym i godnym inwigilacji…
-BO CO TEJ BABIE W GŁOWIE SIEDZI?-
A tymczasem Ziemia kręci się dookoła Słońca i ruchowi temu nie ma końca,
/KOPERNIK BYŁA KOBIETĄ …PODOBNO…/
Mój ostatni projekt-TUJE WON -mam na myśli nader szkodliwie działające na ludzki organizm krzewy :slight_smile:
https://www.fakt.pl/kobieta/zdrowie-i-fitness/tuja-to-toksyczna-roslina-szkodzi-zdrowiu/087c7sn