Dzień dobry w Międzynarodowym Dniu Owoców

Właśnie ostatnio kopiłam na targu pięknie wyglądające truskawki. Niestety kwaśne jak i inne tutejsze owoce. Mam pytanie zatem: Czy owoce w Polsce sa słodkie, tak jak pisze @Harmonik?
A tymczasem podaje pozostałe święta:

  • Międzynarodowy Dzień opowiadania Kawałów (życzenia dla koleżanki okonek)
  • Światowy Dzień Architektury
  • Dzień Spółdzielczości
  • Święto Kanady (może szczery coś dopowie?)
  • polski Dzień Psa (odsyłam do pytania vera223)
  • polskie Święto Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych
    Dodane:
    Zapomniałam ze dziś jest także Dzień Kociaka !!!

A ja ciągnę cykl wspomnień o Wrzosowiskach (jest co wspominać!).
Drzewo widziane z balkonu:

image

7 polubień

Z owocami jest tak, że dłużej się trzymają i łatwiej je transportować, gdy są twardsze, mniej dojrzałe. Ale konsumenci na ogół to wiedzą i rozumieją, więc nie zjadają ich od razu, lecz czekają 1-3 doby, aż same dojrzeją i staną się wybornie słodkie. A gdy ktoś chce zjeść takie dojrzałe, pyszne od razu do zjedzenia, to takie sobie wybiera. Mam np. m.in. czerwone porzeczki na ROD-działce (z takimi ją kupiłem), ale ten gatunek nie jest dla mnie wystarczająco słodki, więc sam go nie zjadam. Po prostu nie cierpię niesłodkich owoców.

Wiem
Truskawki i inne owoce zjadam dlatego dopiero po kilku dniach a jablka po tygodniu albo dwoch
Ale i tak sa kwasne!!!
Predzej sie popsuja niz dojrzeja

1 polubienie

No to ja mam na dzis czeresnie bardzo slodkie i duze!

1 polubienie

Wczoraj kupiłem kilka kg owoców (jabłka, morele, nektarynki, brzoskwinie paraguayo. Pychota.

1 polubienie

A, widzisz: kupilam tydzien temu kilka moreli. Byly twarde wiec kilka dni poczekalam i Dojrzaly! Slodkie i miekkie…:slight_smile:

2 polubienia

Moja babcia ma na działce mega słodkie truskawki, czereśnie i maliny :smiley: Tylko porzeczki kwaśne.

2 polubienia

Aby owoce lepiej dojżewały umieść je z jabłkami.

2 polubienia

Dzień dobry :slightly_smiling_face:
Lubię owoce. U mnie własnie dojrzały maliny i porzeczki czerwone i białe :yum:
Na resztę muszę jeszcze poczekać :face_with_hand_over_mouth:

2 polubienia

To zależy, trafia się kwaśne truskawki a trafia się słodkie, to kwestia gatunku niekiedy, a niekiedy dojrzałości. Najlepiej posmakować przed zakupieniem.

1 polubienie

Zastanawiam sie dlasczego u nas slodkie owoce sa niedostepne. Czy je specjalnie zakwaszaja? :wink:

A dzisiaj kupilam arbuza…jak bedzie tez kwasny to zrezygnuje z owocow i przejde na soki. Trudno
No i jeszcze kupilam 6 kilo ogorkow ( z bylego DDR), bo akurat w tym tygodniu tanie w markecie (na targu 4 ryzy drozsze i wcale nie lepsze. Az ciezko bylo na rowerze

2 polubienia

Zazdroszcze ci
Ja kupilam arbuza, mam nadzieje ze bedzie slodki

1 polubienie

Jak jak poczekam to splesnieja predzej, robia sie ciapkowane ale tez kwasne
image

Bardzo slodkie?
Szkoda ze nie moge pojechac teraz do Polski! A juz sie cieszylam na te slodkie owoce

1 polubienie

A wiesz, to jest pomysl, moge posadzic na swoim mini poletku truskawki

Dzieki za rade. Sprobuje, moze sie uda

Cześć Ata, u mnie upał, a w nocy maja byc burze i wichury, wlasnie dostalem sms z ostrzezeniem :wink:

2 polubienia

Mnie sie zawsze trafiaja kwasne, niestety
Z wyjatkiem takich borowek amerykanskich, one sa przewaznie slodkie

Ostrzezenie przez sms??
U nas podaja przez radio

1 polubienie

A jakie masz jeszcze owoce?

1 polubienie