Dzień dobry w Międzynarodowym Dniu Owoców

Właśnie ostatnio kopiłam na targu pięknie wyglądające truskawki. Niestety kwaśne jak i inne tutejsze owoce. Mam pytanie zatem: Czy owoce w Polsce sa słodkie, tak jak pisze @Harmonik?
A tymczasem podaje pozostałe święta:

• Międzynarodowy Dzień opowiadania Kawałów (życzenia dla koleżanki okonek)
  • Światowy Dzień Architektury
  • Dzień Spółdzielczości
  • Święto Kanady (może szczery coś dopowie?)
  • polski Dzień Psa (odsyłam do pytania vera223)
  • polskie Święto Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych
    Dodane:
    Zapomniałam ze dziś jest także Dzień Kociaka !!!

A ja ciągnę cykl wspomnień o Wrzosowiskach (jest co wspominać!).
Drzewo widziane z balkonu:

image

7polubień

Z owocami jest tak, że dłużej się trzymają i łatwiej je transportować, gdy są twardsze, mniej dojrzałe. Ale konsumenci na ogół to wiedzą i rozumieją, więc nie zjadają ich od razu, lecz czekają 1-3 doby, aż same dojrzeją i staną się wybornie słodkie. A gdy ktoś chce zjeść takie dojrzałe, pyszne od razu do zjedzenia, to takie sobie wybiera. Mam np. m.in. czerwone porzeczki na ROD-działce (z takimi ją kupiłem), ale ten gatunek nie jest dla mnie wystarczająco słodki, więc sam go nie zjadam. Po prostu nie cierpię niesłodkich owoców.

Wiem
Truskawki i inne owoce zjadam dlatego dopiero po kilku dniach a jablka po tygodniu albo dwoch
Ale i tak sa kwasne!!!
Predzej sie popsuja niz dojrzeja

1polubienie

No to ja mam na dzis czeresnie bardzo slodkie i duze!

1polubienie

Wczoraj kupiłem kilka kg owoców (jabłka, morele, nektarynki, brzoskwinie paraguayo. Pychota.

1polubienie

A, widzisz: kupilam tydzien temu kilka moreli. Byly twarde wiec kilka dni poczekalam i Dojrzaly! Slodkie i miekkie…:slight_smile:

2polubienia

Moja babcia ma na działce mega słodkie truskawki, czereśnie i maliny :smiley: Tylko porzeczki kwaśne.

2polubienia

Aby owoce lepiej dojżewały umieść je z jabłkami.

2polubienia

Dzień dobry :slightly_smiling_face:
Lubię owoce. U mnie własnie dojrzały maliny i porzeczki czerwone i białe :yum:
Na resztę muszę jeszcze poczekać :face_with_hand_over_mouth:

2polubienia

To zależy, trafia się kwaśne truskawki a trafia się słodkie, to kwestia gatunku niekiedy, a niekiedy dojrzałości. Najlepiej posmakować przed zakupieniem.

1polubienie

Zastanawiam sie dlasczego u nas slodkie owoce sa niedostepne. Czy je specjalnie zakwaszaja? :wink:

A dzisiaj kupilam arbuza…jak bedzie tez kwasny to zrezygnuje z owocow i przejde na soki. Trudno
No i jeszcze kupilam 6 kilo ogorkow ( z bylego DDR), bo akurat w tym tygodniu tanie w markecie (na targu 4 ryzy drozsze i wcale nie lepsze. Az ciezko bylo na rowerze

2polubienia

Zazdroszcze ci
Ja kupilam arbuza, mam nadzieje ze bedzie slodki

1polubienie

Jak jak poczekam to splesnieja predzej, robia sie ciapkowane ale tez kwasne
image

Bardzo slodkie?
Szkoda ze nie moge pojechac teraz do Polski! A juz sie cieszylam na te slodkie owoce

1polubienie

A wiesz, to jest pomysl, moge posadzic na swoim mini poletku truskawki

Dzieki za rade. Sprobuje, moze sie uda

Cześć Ata, u mnie upał, a w nocy maja byc burze i wichury, wlasnie dostalem sms z ostrzezeniem :wink:

2polubienia

Mnie sie zawsze trafiaja kwasne, niestety
Z wyjatkiem takich borowek amerykanskich, one sa przewaznie slodkie

Ostrzezenie przez sms??
U nas podaja przez radio

1polubienie

A jakie masz jeszcze owoce?

1polubienie