Dzień dobry w najkrótszym dniu roku

Ale za to mamy najdłuższą w roku noc. Dla niektórych to może nawet lepiej?
Poza tym mamy dzisiaj:

  • japońskie święto Hiwatari Matsuri: bieganie po rozpalonych węglach
  • Dzień Praojców
  • Katalonia otrzymuje w 1979 status autonomiczny (koleżanka @okonek może napisze więcej
    A tymczasem po wczorajszej wiośnie dziś pogoda jesienna
    Niestety dzisiaj niemożliwe wstawianie moich zdjęć w zamian Izaak Lewitan, Mgla jesienna:

5 polubień

Dzi
eń dobry. Ja dzisiaj walczę z zalanym mieszkaniem.

1 polubienie

@mężatka
O rany, wspolczuje
a jak sie zalalo?

1 polubienie

Po rozżarzonych węglach to ja też, z tym, że nie biegałem a chodziłem.
Zanim okonek się pojawi, ja dodam na temat Katalonii swoje 3 grosze. W Barcelonie, jej stolicy na każdym kroku można zauważyć na ulicy niepodległościowe akcenty. Na przykład takie jak poniżej:

3 polubienia

Niedziela Praojców wywodzi się z Bizancjum i jest upamiętnieniem bogobojnych mędrców przygotowujących lud wybrany na przyjście Mesjasza.
Ta ostatnia niedziela przedbożonarodzeniowa jest mniej popularna wśród katolików, choć zaliczana się do do świąt katolickich. Natomiast w Prawosławiu jest popularna i obchodzona, jako przedostatnia niedziela przed urodzinami Chrystusa.

3 polubienia

Uwielbiam brzozy, w każdej postaci, ale najbardziej te oglądane na żywo :slight_smile:

1 polubienie

O! Biedna Ty! Współczuję.

2 polubienia

Ba! Tylko trzeba choć trochę znać języka i doczytać to, co drobnym drukiem. Ja to bym w pierwszej chwili wzięła za reklamy :frowning:

2 polubienia

@birbant
Dziwne znow mi zginela odpowiedz
Ten laptop najwzrazniej nie jest mi przyjaznzny :worried:
No wiec jeszcze raz dziekuje za wazne informacje
i za to najlepsza odpowiedz

1 polubienie

Dziękuję za uznanie. Korzystam z takich okazji, by podzielić się z tym, co wiem, albo pamiętam.

1 polubienie

odpowiem inaczej .
slaby rzad prowadzi do anarchii
co do zoltych wstazeczek? Katalanow zaczeto wynaradawiac mniej wiecej w tym samym czasie co rozbiory Polski.
moim zdaniem jednak taniej wychodzi krol niz Puigdemont na uchodźstwie

1 polubienie

Dobry wieczór. Jak wiesz u mnie leje deszcz,już półtora miesiąca. I w końcu doszło do tego,że obudziliśmy się z mokrymi podłogami:) Dach tego domu jest równy z budynkiem i ten deszcz zacina na mury i w końcu one przepuściły ten deszcz,nie wiem,inaczej nie umiem tego wyjaśnić:)). No,ale zgłoszone właścicielowi wszystko mam,jeszcze potrzebuję zgłosić do ubezpieczalni. Ale to nic,co zobaczyłam na własne oczy,tragedie ludzi,którym woda zalała domy,auta,sprzęty rolnicze i pola. Jest u nas alarm czerwony,przez wiele godzin były zablokowane ulice,ronda i drogi. Żandarmeria nikomu nie pozwalała kontynuować jazdy,zablokowała wjazd do miasta. To tak się trochę rozpisałam:))

4 polubienia

Dziękuję,już poradziliśmy sobie ze wszystkim, inni mieli mniej szczęścia jak ja co opisałam niżej:))

3 polubienia