Dzień dobry w ostatnim dniu marca

Poza tym mamy także:

  • Światowy dzień budyniu
  • Światowy Dzień Backupu
  • Dzien Wieży Eiffla (w 1889 roku: oddana do użytku )

A tymczasem wraca a raczej nadchodzi zima i w nocy spadł śnieg:

image

5 polubień

W Hiszpanii na polnocy i centrum tez bialo, a u mnie od rana lodowaty deszcz.

2 polubienia

@okonek
Tak wiec pogoda chyba wszedzie ś-wirusowa

2 polubienia

Nawet u nas rankiem grubymi płatami sypnęło ale już śladu nie ma.
A co do Wieży Eiffla to ciekawe kiedy ją rozbiorą, czy czekają aż wpierw zburzą Pałac Kultury? Obydwie budowle są kontrowersyjne, mają swoich wrogów, ale myślę że długie lata jeszcze przed nimi, i tego im serdecznie życzę.
W końcu to nie budowle, to symbole.

2 polubienia

Poprzesuwaly sie masy powietrza. A i to, ze gospodarki stanely, samochodow prawie sie nie uzywa,samoloty nie lataja tez pewnie jakos wplyw ma.
Od jutra Hiszpania praktycznie poza sektorami zywnosc i zdrowie działać nie bedzie.

2 polubienia

Wczoraj padał śnieg…

1 polubienie

No to super!
Kupiłam mleko i ugotuję BUDYŃ!

3 polubienia

Muszę kupić. Dobrze, że przypomniałaś… :smile:

3 polubienia

@Mamita
Robie budyn po swojemu
Gotuje jablka, kroje na cwiartki i zalewam budyniem
Czekoladowym natomiast (dodaje do niego jeszcze troche kakao) zalewam gruszki gotowane i polewam ajerkoniakiem

2 polubienia

@elsie
U nas juz sladu nie ma teraz

1 polubienie

@Antykwa
Mysle dokladnie tak samo jak ty odnosnie tej wiezy i palacu

1 polubienie

U mnie podobnie

1 polubienie

Budyniem nazywamy adriana dudę. Pewnie przez tą pulchną twarz.

2 polubienia

Często mi się zdarza jeść ciasta z nadzieniem budyniowym, bo z normalnym kremem nie sposób nawet kupić

2 polubienia

@Devil
Slyszalam o tym
Kiedys ktos mowil o budyniu a ja nie rozumialam o co chodzi, wiec mi wytlumaczyli

Nie, zamim go wybrali opinie o nim wyglosila jego byla nauczicielka.

2 polubienia

Dużo ważniejszy jest dzień Backupu danych systemowych czy prywatnych - te są jednak bezcenne w przypadku utraty. W informatyce wszystko jest możliwe - od wirusa z koronowirusem po najzwyklejsze nadpisanie informacji np. przy braku niespodziewanego zasilania. Kilka lat temu straciłem dane osobiste z ok. 5 Gb - wypisy szpitalne, od lekarzy, czy moje ulubione - muzyka, filmy czy zdjęcia. W moim przypadku odzysk był nie możliwy, w innym miałem dane zaszyfrowane przez wirusa - cały dysk, odzysk był kosztowny i taniej wyszło postawić nowy system na nogi. Dobry Backup polecam każdemu kto ceni swoje prace zapisane w komputerze, są programy bardzo proste do użycia w większości z rożnymi wersjami językowymi, w różnej wersji - Free czy płatne PRO. Backup powinien być systematycznie robiony by uniknąć nerwów i rozczarowania

1 polubienie

@kaziu
Masz racje

1 polubienie

Są programy które to robią automatycznie - ty ustalasz jak często ma być Backup, lub ich porę / godzinę, i to wszystko masz przekopiowane w oryginale. Utratę muzyki ulubionej czy zdjęć ukochanych dzieci czy z wakacji jakoś przeżyłem - totalny pogrzeb, to utrata wypisów poszpitalnych czy od lekarzy to ostatnie do niezdobycia odpisy

1 polubienie

Takie duże płatki, ale bardzo krótko i zaraz topniało…

1 polubienie