Dzień dobry w rocznicę urodzin Chopina (1810 r)

w USA będzie ich mniej, bo Scouts USA właśnie zbankrutowali po procesach pedofilskich… :wink:

1 polubienie

Skauting. Organizacja, do której należą dzieci ubrani jak dorośli, którymi kieruje dorosły ubrany jak dziecko :slight_smile:

1 polubienie

@waranzkomodo
Pomylka. Juz poprawilam
Mioalo byc multitasking, to znaczy robienie wielu rzeczy na raz
U mnie w rodzinie na przyklad siada dziewczyna przed telewizorem z komputerem na kolanach i jednoczesnie rozmawia z nami

1 polubienie

@collins02
:+1:

1 polubienie

No proszę, a ja zapomniałam… :cry:

1 polubienie

By.em harcerzem, dużo się w harcerstwie nauczyłem (nie tylko palenia i picia). Nie zgodzę się na naśmiewanie się.

3 polubienia

A ja zapomnialam o innej rocznicy, ale nadrobie w najblizszym czasie

1 polubienie

Byl taki czas, ze z harcerstwa usiłowano zrobic pionierów, ale na szczęście sie nie dało.
Teraz mozna sie obawiac, ze niezalezne harcerstwo, to wpisujące w swoją ciaglosc PRL bedzie sola w oku rządzących. Tradycyjnie zresztą.

1 polubienie

Polecam jedną z najoryginalniejszych,polskich plyt w ogóle.
“Novi Singers śpiewają Chopina”…
Wtedy czyli we wczesnych latach 70-tych,ten w 100% wokalny album,stanowil ewenement na naszym rynku a w Europie był jedna z najlepszych plyt wokalnych,stawianych na tym samym poziomie co nagrania znakomitych The Swingle Singers.

3 polubienia

@collins02
Zaraz sobie to wyszukam…

sam zespol byl ewenementem na skale swiatowa.

3 polubienia

Zgadza sie.Takie plyty jak Bossa Nova czy Torpedo [plus jeszcze jedna ktorej tytulu teraz nie pamietam] byly zupelnie niepowtarzalne.
Moze za Atlantykiem,trio,Lambert-Hendrix-Ross oraz wspomniani,Swingle Singers,mogli stanowić konkurencje.Ale plyty polskiego zespolu wydawaly sie jakby ambitniejsze.

1 polubienie

ja wlasnie ich Bossa Nova kojarze z bardzo dawnych lat.
dziecieciem bedac wlasnie od nich dowiedzialam sie, ze oprocz “spiewow choralnych” w kosciele moze byc muzyka bez instrumentow i istnieje taki nurt muzyczny jak bossanova w ogole.
oczywiscie ten cudzyslow potraktuj doslownie - kosciol parafialny choc jeden z najokazaszych w Lodzi specjalnie sie do krzewienia kultury muzycznej nie przykladal.

2 polubienia