Dzień dobry w rocznicę urodzin Chopina (1810 r)

Poza tym innych świąt dziś sporo::

  • Dzień Myśli Braterskiej
  • rocznica urodzin Chopina (1810!!!)
  • Dzień Solidarności z Ofiarami Mobbingu
  • Europejski Dzień Ofiar Przestępstw
  • Dzień Harcerza
  • Dzien Spaceru z Psem
  • Dzień Skromności
  • Dzień Sprzeciwu Wobec Multitaskingu
  • Dzień Białej Kiełbasy (niemieckiej niestety :worried:)
  • Neko no hi (Dzień Kota) w Japonii ! image
    Z okazji rocznicy urodzin Chopina, zamiast zdjęcia (dwie wersje):

A teraz niespodzianka. Co o tym myślicie?

2 polubienia

Skoro dziś dzień harcerza, to w którym kraju jest ich najwięcej? :thinking:

1 polubienie

@benasek
Ciekawe pytanie,ale nie wiem
Moze w Rosji albo Chinach?

1 polubienie

Ani w Rosji ani w Chinach …

1 polubienie

Nie odniosę się do żadnego z tych dni.

1 polubienie

Prawdziwych harcerzy czy skautow? Tradycje harcerskie wsrod roznych Polonii maja sie dobrze, zwlaszcza tej juz zasiedzialej. Australia? Ktorys z krajow Ameryki Poludniowej? W Polsce harcerstwo, zwlaszcza powojenne mialo burzliwa historie, ci dzis przeklada sie na kilka osganizacji majacej w nazwie harcerstwo i z wieksza lub mniejsza zaciekloscia zwalczajacych pozostale. Nie liczac grup paraharcerskich z domoroslymi instruktorami bez zadnego przygotowania, za to geba pelna frazesow.
Ogolnie w Polsce stycznosc lub przynaleznosc do tego typu organizacji ma 100 - 150 tysiecy osob. Zgromadzonych w kilkunastu organizacjach.
Wiecej znalazlam w wiki, z ktorej wynika, ze wiekszosc oficjalnych polonijnych dziala pod patronatem Prezydenta RP, czyli aktualnie Dudy.

Obawiam sie jednak, ze w niektorych przypadkach tworca skautingu, Baden-Powell ma podstawy w grobie sie przewracac…

2 polubienia

Chodzi o skautów, którzy w Polsce nazywanie są harcerzami lub ci młodsi zuchami.

2 polubienia

No to dane zdaje sie sa w linku, ktory przytoczylam.

1 polubienie

W linku są o ile dobrze przeczytałem, informacje dotyczące polskiego harcerstwa.

2 polubienia

A ruchy skautowskie sa bardzo popularne w USA i innych krajach anglosaskich. Zwyrodnien pionierskich i chinskich do tego bym raczej nie wliczala. Japonia pod tym wzgledem nigdy sie nie interesowalam, ale znajac ich pomysly skauting w polaczeniu z tradycyjnymi metodami mialby tam pole do popisu.

2 polubienia

Tak, polskiego. Miedzynarodowy ruch skautowski to juz inna bajka, wszedzie tam, gdzie idea byla znana tworzono lokalne odmiany skautingu starajac sie zachowac podstawowae zasady.

2 polubienia

Żródło

1 polubienie

No prosze…
Ale baze wyjscjowa tez maja sluszna, 270 milionow ludzi?
Ja sie zasugereowalam slowem harcerstwo, ktore organizacyjnie odnosi sie do Polski.

2 polubienia

Jest tylko jedno ale - przynaleznosc jest obowiazkowa, a to mi sie dobrze nie kojarzy…

1 polubienie

U mnie jest ale drugie …

Na zdrowie :boom:

2 polubienia

@Devil
A tu taki wyboe!
Zobaczymy, moze jutro znajdziesz cos pasujacego

1 polubienie

Z mojej ulubionej,chopinowskiej plyty.

2 polubienia

W Tajlandii tez było bardzo dużo

1 polubienie

Najważniejsza dziś jest solidaryzm z ofiarami mobbingu! (silidaryzacja, solidarności? :thinking:)

1 polubienie

Co to jest multiskaning?

1 polubienie