Dzień dobry w Różany Poniedziałek (Rosenmontag)

Rosenmontag (Różany Poniedziałek) – poniedziałek przed Środą Popielcową. Jest on uważany za punkt kulminacyjny karnawału i kojarzony przede wszystkim z uroczystym pochodem” - w południowych Niemczech. Tyle Wikipedia polska. W tym dniu większość ma wolny od pracy dzień. Nazwa natomiast pochodzi z roku 1823 kiedy to papież przyznawał w tym dniu złotą różę dla szczególnie zasłużonych
Dzisiaj mamy również:

  • Dzień niespodziewanego całusa
  • Dzień Barmana
  • amerykański Dzień Tortilla-Chips

Róża: “OhHappyDay”

image

3 polubienia

Dzień dobry. Ja dziś świętuję dzień placków z jabłkami. Zastanawiam się,kto to wszystko zje,tak dużo mi ich wyszło:))

1 polubienie

Kiedyś świętowałem Rosenmontag.
Wtedy kiedy przebywałem tam gdzie takie święto jest obchodzone. Pamiętam że było bardzo zabawowo, hucznie i wesoło. Prawdziwie karnawałowo.:cocktail: :champagne: :beer:.

1 polubienie

Barman na jedno zadanie. Nie rozlać.

1 polubienie

@Devil
:rofl:

@Antykwa
W tym roku tak wesolo nie bedzie
Ze wzgledu na tragiczne wydarzenie w Hanau

1 polubienie

@mężatka
Ale na pewno sa bardzo smaczne, wiec rodzina sie z tym upora
Masz wlasny przepis?

1 polubienie

Ciekawe ile jest gatunków róż. Chyba już zliczć nie można. Ta jest wyjątkowo piękna!

1 polubienie

Trzeba bylo szarlotke zrobic :upside_down_face:

1 polubienie

A jak z rasami kotow i psow bywa nieoficjalnych gatunków pewnie z setke wiecej. :smiley:

2 polubienia

Z róż najbardziej lubie mercedesy!
obraz

2 polubienia

@okonek
Jest chyba duzo wiecej. U nas wyhodowano okolo100
Ale podzial jest na gatunki, sorty, rodzaje…

1 polubienie

@Bingola
:dizzy_face:

@elsie
Bardo duzo. Jak juz napisalam ponizej w naszym rejonie wyhodowano okolo 100
Ale podzial jest skomplikowany. Wyroznia sie sorty, gatunki a w obrebie tego jeszcze rodzaje i nazwy

1 polubienie

A nie mówiłam, że DUŻO??? :joy:

2 polubienia

Ja wiem czy własny? Taki sam jak zapewne i inni,ale ja zawsze robię w wersji startych jabłek @ata-ata.

1 polubienie

@okonek też mam w planach,a ja jak sobie coś kulinarnie zaplanuję,to na bank zrobię

2 polubienia

Znowu dzien barmana?Przeciez to nawet nie miesiace a chyba tygodnie…

1 polubienie

@collins02
czas mija szybko
to przeciez chyba tez twoj dzien?

1 polubienie

Ale tam:))
W zyciu bym nie wrocil za bar.Chyba ze do malego pubu o profilu TYLKO bluesowo jazzowym.

1 polubienie