Dzień dobry w Światowym Dniu Fotografii

Popiszecie sie swoimi fotografiami?
Poza tym mamy:

  • Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej
  • Dzień Ziemniaka
  • Dzień Ostrych Potraw
  • Dzień Orangutana
  • Dzień Wstążki do Włosów

A z okazji dnia fotografii pozwolę sobie załączyć dzisiaj dwa zdjęcia:

6 polubień

Piekne zdjecia! Ja jestem jednak bardzo przyziemna: kartofelki z kopereczkiem :slight_smile:

5 polubień

Kilka dni temu zauważyłam u siebie na ścianie , piękną białą ćme , juz mialam zrobic fotke , ale sprawdzilam w necie co to za cudo…
Była to ćma bukszpanowa , wielki szkodnik tej rośliny , w Polsce pojawiła się kilka lat temu.
Załapałam za szczotek i zabiłam cholerę :grin:

1 polubienie

I dobrze jej tak!

1 polubienie

A ja na dzisiaj zdobylam…wiesz co

2 polubienia

Sadysta że mnie :stuck_out_tongue: oby tego nie przeczytał nasz harmonijny kolega.

1 polubienie

Dorosły owad jest dość duży i ma brązowe lub biało-brązowe skrzydła. W takim stadium nie jest groźny dla roślin, gdyż nie odżywia się liśćmi bukszpanu.
a jaja juz pewnie zdazyla zniesc, mogla sobie pozyc i oko nacieszyc.

2 polubienia

Masz spore wiadomosci z biologii i zoologi - jak zaobserwowalam
To twoje hobby czy zawodowo?

1 polubienie

Tak , te jaja są podobno niezniszczalne podczas srogiej zimy.
Mam na działce płot z bukszpanu…

2 polubienia

Zdjecie moze samo w sobie nie jest wyjatkowe, ale… ale:))

5 polubień

…ale udane!
I wyjatkowe tez

1 polubienie

Ja wiem :rofl:
image

2 polubienia

hobby -lubie wiedzec co mnie moze uzadlic lub ugryzc.
a dodatkowo w cieplym klimacie walka z niechcianymi goscmi w domu bez uzywania pestycydow to wymaga znajomosci zachowan pajeczakow i owadow.
co do skrzydlatych szkodnikow to tradycyjnie co roku mamy problem z korowodka - jak sie ich kokony na sosnach zobaczy to obywatelskim obowiazkiem jest je zglosic do urzedu - samemu nie ruszac, bo wydzielaja neurotoksyny - niestety zdarzaja sie przypadki, ze psy trzeba bylo usypiac, bo trucizna wydzielana przez gasiennice doslownie “zjadala” im pyszczki. rzadko to sie zdarza ale jednak. podobnie niebezpieczne sa dla dzieci. a przy okazji doczytalam sobie o zyciu motyli w ogole.

2 polubienia

Dzien dobry,ziemniaki zaraz beda podane))
Google Photos

2 polubienia

Nie popiszę się fotografią, ani też niczego nowego nie będzie w mojej refleksji, że kiedyś, gdy się do dyspozycji miało 36 klatek, to się jednak człowiek o wiele bardziej przykładał do każdego kadru, a zdjęcia na archaicznym papierze w archaicznych albumach są nieśmiertelne i niezawodne, czego nie można powiedzieć od tysiącach fotek upchanych w kolejnych gigabajtach półprzewodnikowej pamięci. Nieraz mi wstyd, że ja, który kiedyś spędzałem godziny w łazienkowej ciemni przy powiększalniku marki Krokus, korzystam teraz głównie ze smartfona, bo nawet nie chce mi się ze sobą taskać wypasionej lustrzanki, którą, a jakże posiadam. Na pocieszenie trzymam się jednak głównego prawidła fotografii, że najlepszy aparat to ten, który się akurat ma w odpowiednim momencie. :wink:

4 polubienia

3 polubienia

3 polubienia

Dzień Pomocy Humanitarnej i to “Światowy” zainteresował mnie
-bo chyba dzisiaj inaczej trzeba pomagać niż jeszcze kilka lat temu.
Przyznam ,że nie wiem jak?
No jak?

1 polubienie

Dzień dobry :slight_smile:
Po świętuję dzisiaj dzień fotografii :slight_smile:
las%20kr%C4%99piecki
Pomnik upamiętniający ofiary obozu koncentracyjnego i zagłady Majdanek (Lublin). Teraz wygląda to zupełnie inaczej, bo ludzie to uporządkowali :slight_smile:

1 polubienie

U mnie jutro

1 polubienie