Dzień dobry w Światowym Dniu Środków Masowego Przekazu

Mamy także:

  • Międzynarodowy Dzień Edukacji
  • Dzien Komplementów (pozwalam sobie go zastosować w komentarzach :grinning:)
  • amerykański Dzien Puszki od Piwa (dla @birbant , @benasek i innych ogłaszam dzień puszki z piwem)
  • Dzien Głośnego Śmiechu

Fragment gmachu szkolnego w pobliskim mieście (to tam, gdzie drzewa nikomu nie przeszkadzają):

1 polubienie

Piwo z puszki piję rzadko. Składa się na to kilka powodów. Po pierwsze, skoro już te piwo żłopię, to pomyślałem kiedyś sobie, że niech chociaż kapsel pozostanie. Dzięki takiej “polityce” tylko z samego Lecha zostało ich trochę (tutaj tylko część kolekcji) Większość już nie do dostania i tylko na allegro je można kupić. Cena? Spora część już warta więcej niż kosztowało piwo. Może niekoniecznie tak z Lechem jest, ale z innymi piwami z pewnością. Wniosek? Piwo wypite z butelki i pozostawienie kapsla nie kosztuje w ogólnym rozrachunku nic.

Poza tym są całkiem poważne przesłanki, że aluminium ma niezbyt pozytywny wpływ na organizm a nawet śmiem twierdzić, że negatywny. No i z butelki lepiej mi piwo wchodzi.
Ostatnio całkiem niedawno piłem piwo z puszki. Kolega kupił jeszcze w Kostrzynie na Woodstocku tylko na tą okazję. Wypiłem, okolicznościowe puszki zostały …

4 polubienia

To rozumiem: drzewa! Dobrze, że nikt nie “posprzątał”… A dla mnie najwazniejsz ten dzień śmiechu, bo śmiech dobrze robi na wszystko!!! :joy:

2 polubienia
1 polubienie
2 polubienia

Śmiech jest naprawdę zaraźliwy! :grin:

2 polubienia

Kiedys puszki od piwa kolekcjonowalismy, musialy byc oproznione osobiscie. Po jakims czasie poszly w ilosci cos 200 sztuk, roznych, w rece mniej wybrednego kolekcjonera. Wyrzucic to tak szkoda bylo.

1 polubienie

Z tym aluminium to tez czytalam, ze nawet o powodowanie Alzheimera podejrzewaja. A piwo z puszki? Jak sie nie ma co sie lubi? Czyli w butelce?
A ludzie rozne rzeczy kolekcjonuja. Kapsle to choc mniej miejsca zajmuja niz kufle na przyklad😄
Na moja kolekcje, nieduza, szkiel piwnych i roznych firmowych szklaneczek i kieliszkow klne srednio co kwartal, jak to trzeba umyc, zeby jakos wygladalo. Ale jak jest okazja to tez spelniaja funkcje uzytkowe.

4 polubienia

Ten masowy przekaz robi często więcej złego niż dobrego. Zamiast przekazywać informacje, jest ostatnio narzędziem zbiorowych manipulacji.

5 polubień

Masowy przekaz i edukacja…
Już tyle czytam w necie REWELACJI,że czasem zaczynam się zastanawiać :slight_smile:
-co jest prawdą a co zmanipulowanym newsem?

3 polubienia

W necie mozesz wyczytac jakies uwagi na temat (jezeli szukasz madrze). Prawdziwa wiedze znajdziesz jednak w ksiazkach (tez madrze wyszukanych). Takie jest moje zdanie

2 polubienia

…i woda się marnuje… :innocent:

1 polubienie

Puszki u nas teraz sa zwrotne

@whitecollarworker
Komentarz zbyteczny
Za to wyroznienie zasluzone

1 polubienie

@elsie
Dlatego wstawilas ten swietny sucharek :clap:

1 polubienie

@benasek
Z tym aluminium to czasami przesada
Wszystko bowiem zalezy od

  • ilosci
  • celowosci
  • skutecznosci zastosowania
    Folie aluminiowe sa wg mnie w nadmiarze - mozna by je z piowodzeniem zastapic (trzeba pomyslec czym?)
    Ale taki np deodorant zawiera tego Al minimalne ilosci i jest skuteczny, natomiast te “ekologiczne” bez aluminium zawieraja prawie same szkodliwe substancje na dodatek sa nieskuteczne (!)
1 polubienie

Piwo z kija wypije jutro rano na lotnisku.A puszki raczej nie świetuje bo traktuje to tylko jako odskocznie gdy mi sie dzwigac nie chce…
A co do środkow masowego rażenia…Moze bedzie lepiej gdy nie bede rozpetywal dyskusji bo i tak nie mam juz czasu :wink:

1 polubienie

@collins02
Moze i lepiej bez dyskusji - mozna niektorych urazic

1 polubienie

No chyba raczej nie tutaj…Tu zdaje sie,nie ma dziennikarzy :wink:

1 polubienie

Zanim książka przejdzie cykl wydawniczy,
wiele z jej treści może być nieaktualnych.

1 polubienie