Dzień dobry z pozdrowieniami dla matematyków w Dniu Alternatywnej Liczby Tau

Pozostałe dzisiejsze nietypowe święta to:

  • polski Narodowy Dzień Pamięci Poznańskiego Czerwca 1956
  • Christopher Street Day (chyba nie muszę tłumaczyć)
  • Dzień Ubezpieczeń
  • Dzień Piercing-u
    A pogoda? W tak zwana kratkę. Jednym dziś za zimno, innych dręczą upały

Upalne lato w lesie (wrzosowiska) przy strumyku:

image

4 polubienia

Piekne te wrzosowiska.
Wypijmy,za ta liczbe Tau))
Dzien dobry,milego dnia

2 polubienia

Wrzosowiska tj szczegolnie ten rezerwat zachwycaja mnie na kazdym razem na nowo!

1 polubienie

W miejscu mojego urodzenia,pod lasem,byly rozlegle wrzosowiska,lubilem tam chodzic,chociaz bylo to ok 5-7km od domu.
Lezalem w tych wrzosach i ogladalem chmury,przelatujace ptaki.
Ot,wesole dziecinstwo.

1 polubienie

Może i się sie znam na harmonijnej przyrodzie, jako ten szujowato nieharmonijny oraz mikrobowaty osobnik ludzki, ale ja na tem zdjęciu wrzosów nie widzę tylko paprocie. Wrzosy znam pól, między innymi lotnisko, na którym spędzałem dziecięce lata było porośnięte wrzosem. W ogóle w lasach nie zdarzyło mi się widzieć wrzosu. No, czasem, kilka kępek się zdarzyło.

2 polubienia

Mnie dzis tez jakos sentymentalnie
Dlatego przygotowalam na wieczor Pytanie/temat ktorym rozpoczne cykl filozoficzno-poetycki, a moze z czasem dodam i fizyke kwantowa, prawie rownie piekna jak poezja

3 polubienia

Ale za to, samo zdjęcie jest super i widok piękny.

1 polubienie

Trafiles jak to sie mowi w samo sedno
Myslalam ze juz wyjasnialam…
Otoz dla wrzosowisk ktorych zdjecia tu porezentuje charakterystycznym krajobrazem sa nie wrzosy lecz lasy.(!!!) Nazwa wrzosowiska wziela sie z tego, iz posrod tych lasow sa rozkegle pola wrzosowe tak wielkie jak w zadnych innych lasach
Profanujac zrobie porownanie: na przyklad w lodach czekoladowych czekolady jest odrobina, za to duzo mleka, a jednak nazywaja sie czekoladowe. Dlaczego? Bo chodzi o charakterystyczny smak

1 polubienie

Dziekuje!
Na tym pytamy zdjecia prezentuja sie tak jak w oryginale prawie. Na dawnym musialam przerabiac zeby w ogole cos z tego wyszlo

1 polubienie

Wrażenie miałem to samo, @birbant. Z dzieciństwa pamiętam takie wrzosowiska’

Przyjmuję jednak wyjaśnienie @aty, bo faktycznie pośród lasów są i wyglądają pięknie.

5 polubień

Dokładnie to chodzi. Teraz mi się przypomniało, że już widywałem takie większe polany leśne porośnięte wrzosem.

1 polubienie

U nas wygladaja troche inaczej niz w Polsce
Przede wszystkim sa tam typowe krzewy jalowcowe
Poszukam zdjec z poprzednich lat to wstawie

Nie zgadzam się. Lasy w Polsce i Niemczech są bardzo podobne. Wyjaśniam na przykładzie; lasy w kieleckim, różnią się od lasów na Pomorzu, podobnie jest w Niemczech, różnice zależne są od miejsca, a nie od granic. Polska i Niemcy, to ten sam typ klimatyczny i przyrodniczy. Takie same lasy, te same zwierzęta itd…

1 polubienie

A ja sie zgadzam, to zalezy od terenu, klimatu i gleby
Ale ja odczuwam tez roznice w lasach polskich (Gory Swietokrzyskie) i niemieckich, Roznice ktorej dokladnie nie moge okreslic na czym ona polego, a moze to moje sentymenty, wspomnienia sie z tym wiaza…A moze lasy polskie maja jeszcze troche “dzikosci”, nieokielznanej natury…bo na przyklad nie mozna przez te lasy przejezdzac zbudowana szosa dla samochodow (jak to mi moje dziecko na fotografii przedstawilo)

1 polubienie

Niemieckie też mają

1 polubienie

Z ust mi to Waćpan wyjąłeś.
Ja też widzę paprocie a wrzośca ani jednego. Może dlatego że małe to to, cieniutkie, kwiatuszki mikre, ale przeciez w kępach rosną, masówkę odstawiają.:open_mouth:

2 polubienia

Mnie córka mówiła że lasy pod Berlinem są takie same. Może to zależy od okolicy. Góry świętokrzyskie są porośnięte pięknymi lasami, to fakt!

1 polubienie

Nic nie wiem na temat liczby tau prócz tego że istnieje ale jakie ma praktyczne zastosowanie to nie wiem.
Jednak do matematyki mam ogromny sentyment i jakiś nabożny szacunek :upside_down_face:

1 polubienie

Mnie sie wydaje ze to chyba odczucia subiektywne

1 polubienie

U nas ci wrzosow pod dostatkiem, ale nie w kazdym miejscu na wrzosowisku
Pokaze na innych zdjeciach