Dzień ojca to dzisiaj!

No to sobie poświętuje dzisiaj :joy:
I od razu inaczej!!!
Słońce za oknem,córka dzwoni z życzeniami…
Teraz pyszne śniadanko i…mentalne przygotowanie do wieczornego meczu.

5 polubień

Tiaa … ojciec zawsze na końcu. Był już dni kobiet, babci, dziadka, dziecka … i na końcu dzień ojca. Potem to już tylko dzień zaduszny.
:upside_down_face:

1 polubienie

No chyba nie do końca bo to zależy od kraju.W Anglii i Norwegii to 3.06
We Włoszech gdzies w marcu.Więcej nie kojarze.
Gorzej ze,jak mi sąsiadka Holenderka podpowiada,to świeto W OGÓLE zaistnialo dopiero w latach 60-tych.
A to faktycznie,mógłby być szary koniec :innocent:

2 polubienia

Dzień ojca, to przełom 60 - 70. A to Polski dotarło jeszcze później.

1 polubienie

Nie wszedzie. Tu na sw. Jozefa 19 marca, a dzien matki w pierwsza niedziele maja.

1 polubienie

U mojego ojca już niestety to w listopadzie święto.

4 polubienia

No…W szkole to jeszcze tego nie świętowałem :rofl:

1 polubienie

Ja juz tak mam od 1977.I do dzisiaj pamietam fragmenty tamtej nocy…

2 polubienia

Miałem czas na przygotowanie się na śmierć . Ale w wtorek mam sprawę w sądzie… o spadek. Poczułem się źle jak dostałem wezwanie. Napisali tam o karach, o możliwości więzienia i jedna linijka o tym o co biega…

2 polubienia

Nie wnikam w szczególy bo to zbyt prywatne.
Ale jedno rzuca mi sie w oczy na zasadzie porównania.
W Polsce kazde powiadomienie okraszone jest grozbami,co sie stanie jesli czegos nie zrobisz lub nie zrobisz na czas…
Krótko mowiac w Anglii jest inaczej.Kazde pismo posiada osobny odnosnik lub całą strone na to aby służyć pomocą,konsultacją,przesuwaniem terminów spłat itp.
Oczywiscie zawsze jest wpis o karze za falszywe zeznania ale i tak,czlowiek sie nie czuje jakby go ścigała sfora…

2 polubienia

No u mnie zaczeło się… Wezwanie na przesłuchanie…

1 polubienie

u mojego tez, bedzie juz 14. raz

w Hiszpanii na rozpowszechnienie tego pomyslu wpadla kobitka - nauczycielka i pisarka w 1948. tradycja srodziemnomorska (Wlosi tez, szczegolnie Sycylia) wskazywala na date 19. marca i tak zostalo.

1 polubienie

Jakaś fajna musiała być…Aby w dobie feminizmu takie herezje głosić!!! :thinking:

w 48 za Franco o feminizm w Hiszpanii bylo raczej trudno… :wink:

Feminizm w calej Europie wschodzil wbrew temu kto u władzy.Wlasnie na tym polegał fenomen tego ruchu sufrażystek 120 lat temu.
Wspaniale dziewczyny dla ktorych mam szacunek równy pogardliwemu stosunkowi jaki żywie do wspólczesnych…

2 polubienia

Nie wszystkie wspolczesne feministki to LGBT. Lub maszkarony z pretensjami
Jak piasalam z jednej strony ta wrzaskliwa tęczowa trzódka, drugiej glonojady i pustaki. Podczepiaja sie pod osoby walczace o faktyczne rownouprawnienie, szkodzac im i sobie.

Ja mojemu pilsnery kupiłem. Potem mecz.

Mialem na mysli bardziej Szczuki,Kingi Rusin,Malgorzaty Bratek czy"piętrową"Kozyre…

1 polubienie

Zapomniales o Bakule…