Dziś mi na działce fruwał motylek. Niby normalka, ale pomyślałem sobie,

że przy jego malutkim móżdżku, musi zachowywać się celowo i rozumnie, znaleźć nektar, trafić tam, gdzie powinien, gdzie chce. A przy tym nie używa żadnych nieharmonijnych produktów cywilizacyjnych. A przemądrzali, przygłupowi ludzie nawet fruwać nie potrafią. Kompletna durnota.

2 polubienia

Brdzo ladny! U mnie niedawno latal po pokoju. Nektaru nie znalazl, polecial do przedpokoju…:slight_smile:

1 polubienie

Nie wszystkie motylki szukaja nektaru. Są gatunki, które w fazie dojrzałego owada - imago nie jedzą. Mają tylko niewielki zapas tłuszczu w organizmie. Jak to zuzyja umierają.

2 polubienia

A byl taki piekny! Nie dal sie wyrzucic…

2 polubienia

Ten w każdym razie sprawiał wrażenie, że wie, po co fruwa.

Natura ma instynkt. Ludzie mają inteligencję prowadzącą do przeciążenia systemu operacyjnego :wink:

Czyli u ludzi nie jest to inteligencja, lecz bezmyślność, a Natura posiada mądrość. Dobrze zobaczyć też, co myśli o tym gorylica Koko.

Przyroda ma proste cele - potomstwo, jedzenie, picie, przetrwanie.
Człowieka obdarzono niszczycielską zdolnością kombinowania.

Przyroda ma mądrość i piękno harmonijności, a u ludzi to głęboka patologia i bezmyślność. Tak być nie powinno, ale skoro tak jest, to logicznie wychodzi na to, iż nie żyjemy w świecie rzeczywistym, lecz wirtualnym, aby się odgłupić i odchamić.

Bez obaw. Człowiek wkrótce wyginie.

1 polubienie

I dobrze się stanie.

Sami sobie wlewamy truciznę do akwarium.

1 polubienie

Gorzej, że nie tylko sobie, ale i milionom harmonijnych gatunków DSHN-u.

Nowotwór złośliwy i tyle w temacie.

1 polubienie

Tu się mylisz, zwierzęta też wykazują objawy typowe dla chorób psychicznych, czyli cierpią na przeciążenia systemu😄

1 polubienie

Ale one łatwiej i szybciej sie resetują.

1 polubienie

@okonek, dlaczego Ty nie możesz być konstruktywna, harmonijna, lecz taka czepialska, lubiąca wkładać kija w szprychy?

Te, które w stadium imago maja szczątkowy układ trawienny zwykle należą do najbardziej płodnych, a ich gąsienice do najzarloczniejszych.

1 polubienie

No i wyciągnij z tego jakiś konstruktywny i harmonijny wniosek, @okonek czyli że trawienie jest największym obciążeniem organizmów, ale jednocześnie jest harmonijne.

Ale długo nie pozyjesz…