Dziś przechodziłem ulicą koło sklepu rybnego, na którego tablicy były wypisane

gatunki zamordowanych ryb, dostępnych w tym sklepie. Myślisz, że to jest w porządku z tym mordowaniem harmonijnych ryb i innych myślących, odczuwających, pragnących żyć i kochać, pożytecznych, harmonijnych stworzeń?

  • Tak
  • Nie
  • Trudno powiedzieć
  • Mam jeszcze inne zdanie na ten temat

0 głosujących

Spokojnie w nastepnym wcieleniu bedzie pisalo na sklepie.
Harmonik z rozna
Leone w sosie wlasnym
Birbant w zalewie piwnej))

5 polubień

To trzecie, to birbant zalany piwem. :smile:

3 polubienia

A moj sos wladny,to pewnie mieszanka piwa i gronowego wina)))

2 polubienia

@birbant Ja Was uwielbiam! Jestescie lekiem na cale zlo!!! :joy:

3 polubienia

Zwlaszcza,gdy obaj zalani piwem,w sosie wlasnym)))

2 polubienia

O, to, to! :joy:

2 polubienia

Nie uważasz ze wegatwrianizm jest dyskryminacja zwierząt chodowlanych, pokazującą ich nieprzydatnosc do istnienia w naszych czasach?

Jestem przekonany że na tablicy był napis:
Oferujemy ryby słodkowodne.
Ty jednak masz swoje widzenie świata i przeczytałeś co chciałeś.:expressionless:

2 polubienia

Te gatunki były wypisane, ale nie zwróciłem uwagi, czy był też napis o rybach słodkowodnych.

1 polubienie

Pewnie byly karpie…

Może się wybiorę sprawdzić.

Uważam jedzenie zwłok pomordowanych stworzeń, jednych i drugich, za niemoralne i niezdrowe.

Masz rację, zwłoki pozbawionych życia zwierząt robią większe wrażenie niż smutne listki oderwane od łodygi czy głąb odcięty od korzenia. Ale jednak zwłokami też są.

2 polubienia

Zawsze mozesz sobie zrobic spacer…

1 polubienie

Trawy to też liście, a nimi odżywia się wielka ilość roślinożerców, co widać, że jest harmonijne. Przycinane trawy, drzewa, lepiej potem rosną.

A można w Polsce np. kupić w sklepie szczupaka? Tutaj jak sam sobie nie złowisz, to nie kupisz…

Można, ale już zamordowanego, bo źle znosiłyby niewolę, choć połów i zamordowanie także tragicznie.

Szczupaka jak i inne ryby słodkowodne można spotkać w sklepach.
Obserwuję jednak stale zmniejszającą się ofertę ryb. Zastanawiam się czy to jest efekt coraz mniejszej ich dostępności w naturze, czy też wysokich cen, co skutkuje małym popytem, a w konsekwencji zmniejszającą się podażą.
Jaskrawo widać to było w nowootwartym supermarkecie. Początkowy bogaty asortyment świeżych ryb zmniejszał się, zmniejszał, aż stoisko zupełnie zniknęło i pozostała lodówka z rybami w glazurze lodowej.

1 polubienie

Co do trawy masz rację. Mając ziemię bogatą w potrzebne składniki i wystarczającą ilość wody będzie się odradzała po przycięciu.
Jak stadu świń czy krów dasz dobrze żreć i będzie tam zdrowy rozpłodnik, to mimo “mordowania” stado to będzie się też rozwijać.Podobnie jest w naturze z fauną dziką.
Łańcuch pokarmowy, takie prawo natury, działa tak w linii roślino- jak i mięsożerców.

2 polubienia